To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

smeg - Pią Kwi 20, 2012 09:40

Kcal napisał/a:
Moje dziewczyny nie chciały jeść animals, ostatnio kupiłam w hurtowni Vitapol: http://vitapol.pl/index.p..._id=59&Itemid=5
Fermetycznie pakowane (w kartonie jeszcze zabezpieczone workiem), prawie nie ma drobnicy, bez konserwantów i bardzo ładnie pachnie ziołami. Po raz pierwszy dziewczyny wyjadają wszystko

A przeczytałaś choć fragment tego tematu? Wszyscy piszą tu, że Vitapol to ta sama jakość, co Animals i inne Tukany i Dako-arty. Suche ziarno i sztuczne barwniki. Szczury jedzą chętnie, ale dzieci też chętnie wcinają chipsy ;) Jeśli masz dostęp do hurtowni, to poszukaj w niej którejś z polecanych na forum karm, ewentualnie Vitapol Premium Line (w foliowym opakowaniu) jest ponoć lepszy niż ten zwykły.

Kcal - Pią Kwi 20, 2012 11:48

W przyszłym tygodniu kupie im Versele Laga, powinny być zadowolone :)
Bestgore - Nie Kwi 22, 2012 10:12

smeg, smeg a powiedzmy, że mój szczur nie chce versele laga i co? mam go karmić powietrzem? vitapol chętnie jest zjadany i jakoś mu to nie wadzi w rozwoju czy za co Wy tam obwiniacie Vitapol. Z resztą czemu tak najeżdżacie na Vitapola za bycie beznadziejnym producentem? Przynajmniej 100% jawności składników w nim jest. A w versele tylko 50 jak nie mniej. Czemu ta karma taka świetna jest i pachnie od otwarcia aż po sam koniec? Bo ma ulepszacze, wzmacniacze. Trzeba praktycznie rozważyć co jest lepsze a co jest z pozoru lepsze.. Ktoś rzuci hasło na forum, że najdroższa karma-najlepsza i wszyscy muszą zaraz tak myśleć.
Pyl - Nie Kwi 22, 2012 10:18

Bestgore napisał/a:
Ktoś rzuci hasło na forum, że najdroższa karma-najlepsza i wszyscy muszą zaraz tak myśleć.
I dlatego kupa ludzi z forum kupuje teraz Labofeeda za 4,60 za kilogram :hahaha:
Sugeruje zapoznać się z merytorycznymi argumentami, które tu padają i zapraszam do rzeczowej dyskusji ;)

Bestgore - Nie Kwi 22, 2012 10:21

Chodzi o ten skok, że zamiast proponować coś wyżej od Vitapola to od razu Versele Laga jest wymieniana
quagmire - Nie Kwi 22, 2012 10:33

Bestgore, ale ja uważam, że VL jest beznadziejna. Ma dużo białka i niekiedy dużo tłuszczu. Kwestia jakości składników i ulepszaczy właśnie. Co do jawności składników, to się nie wypowiadam, bo nie wiem.
Bestgore - Nie Kwi 22, 2012 10:35

I tak trzymać :ok:
smeg - Nie Kwi 22, 2012 10:50

Akurat w moim poście nie ma ani słowa na temat VL, wręcz przeciwnie - zaproponowałam karmę odrobinę lepszą od zwykłego Vitapola, czyli Vitapol Premium Line. Nadal za duży "skok"?

Polecanych karm jest mnóstwo, wystarczy zajrzeć tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557 wszystko masz wypisane. Jeśli szczury nie chcą jeść VL (moje nie chcą), masz miliard innych do wyboru, równie dobrych albo lepszych. Nie musisz karmić ani powietrzem, ani syfem z Vitapolu. Co z tego, że składniki są jawne, skoro 3/4 z nich to ziarno, a reszta - jakieś jaskrawo barwione chrupki.

Martini - Nie Kwi 22, 2012 10:50

Bestgore, a ja uważam, że wszystkie karmy s beznadziejne i nie daję szczurom żadnej:P od kiku miesięcy - jeszcze żyją, więc chyba karma nie jest niezbędna do życia. Zawsze mam jakiś worek Beaphar na wszelki wypadek, gdybym padała z nóg i nie miała siły naszykować szczurom jedzenia, ale generalnie - moje szczury nie dostają przetworzonego jedzenia. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale przygotowując im jedzenie samodzielnie, przynajmniej mam jakieś resztki kontroli nad tym, co podaję.
Devona - Nie Kwi 22, 2012 10:52

Bestgore napisał/a:
Chodzi o ten skok, że zamiast proponować coś wyżej od Vitapola to od razu Versele Laga jest wymieniana
Nie ma nic pomiędzy (jeśli rozmawiamy o cenie). Karmy polskie (np. Vitapol, Animals, Nestor, EuroZoo, Megan) kosztują podobnie, nie ma jednak dużych opakowań (oprócz Megana), więc i tak wychodzą drożej niż zagraniczne przy zakupie np. 5 i więcej kg. Ja tam się akurat całym asortymentem VL nie zachwycam, bo Rat Nature, który ostatnio musiałam kupić z braku laku, służy moim szczurom głównie za dodatek do ściółki, nie jedzą tego i już :/ . Jednak zagraniczne karmy mają zbliżone ceny (za kilogram), z wyjątkiem zakupu bardzo dużych opakowań (20 kg).

Bestgore napisał/a:
I tak trzymać :ok:
Jeśli się chce i dobrze poszuka, to można znaleźć dobrą karmę w rozsądnej cenie, VL to nie jest jedyna opcja, co nie oznacza, że lepiej karmić szczura karmą Vitapol czy Animals. Jestem pewna, że quagmire tego swoim szczurom nie podaje.
quagmire - Nie Kwi 22, 2012 10:58

Ja przygotowuję chłopakom sama mieszankę :)
Martini - Nie Kwi 22, 2012 11:00

quagmire napisał/a:
Ja przygotowuję chłopakom sama mieszankę


Ja też. Mam worek Beaphar, który traktuję jako przysmak albo opcję zapasową na momenty mojej całkowitej desperacji, kiedy mieszanka niewymieszana, szczury głodne, a ja padam z nóg.

Devona - Nie Kwi 22, 2012 11:05

Samodzielne przygotowanie mieszanki jest jak najbardziej godne polecenia, pod warunkiem znajomości wymagań żywieniowych szczurów, więc tej metody karmienia nie polecałabym osobom początkującym :) . Ja dla odmiany lubię testować karmy, porównywać składy, zapach, cenę i entuzjazm szczurów. Tą metodą wyeliminowałam sporo polecanych karm, bo były za drogie w stosunku do swojego składu (wspomniane Rat Nature), zawierały niepotrzebne konserwanty (większość chrupek JR Farm je zawiera, niestety nie zawsze jest to podane na opakowaniu) i/lub szczury miały w nosie, że to karma polecana (np. Xtra Vital).
Martini - Nie Kwi 22, 2012 11:07

Off-Topic:
Devona, mam szczury od pół roku i jednego miesiąca - jestem początkująca czy nie? bo sama nie wiem.

quagmire - Nie Kwi 22, 2012 11:14

Jest piekielnie trudne i wymaga podawania witamin.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group