To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Anonymous - Czw Wrz 01, 2011 10:24

Bel, kochana, nie zamierzam kupowac. :) juz mam zarezerwowane z tego forum dwie samiczki. :) Teraz tylko czekam az wlascicielka postu sie odezwie. :p doladnie to z tej strony nr 1 i 3 :) http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10354 :D
Bel - Czw Wrz 01, 2011 14:38

Bocha, no to kamień z serca ;)
Ever - Wto Kwi 03, 2012 22:11

Kagero napisał/a:
Vitapol rzeczywiście nie nadaje się do niczego - no chyba, że ktoś ma digging-box, to wtedy można wsypać te wszystkie ziarenka i może coś wyrośnie.


Ja myślę, że z tego czegoś nic jednak nie wyrośnie. :zlosc:

Cytat:
skład karmy raz, że nie odpowiada opisowi, dwa, że oprócz ziaren (które są bazą karmy), których szczury nie ruszają, można tam znaleźć kilka kolorowych chrupek i jakichś farfocli. stracone 3,50.


Z tym się zgodzę. W tej karmie nie ma nic co bym dała moim szczurom. Lipna firma i tyle.

Off-Topic:
Zastanawiam się co z kolbami tej firmy, które jak zauważyłam są polecane/używane/kupowane. :drap:


edit: :szok: Co za fail, nie dość, że nie zauważyłam, że cytowany post jest z 2007r to jeszcze nie widziałam tych 21 stron postów... Chyba już pójdę spać, bo mam jakieś przywidzenia... <pac_w_łeb_patelnią>

Cegriiz - Wto Kwi 03, 2012 22:35

Ever, co do kolb, raz na jakiś czas można dać te Vitapolowskie, ale nie za często bo zwyczajnie tuczą... Ja ostatnio się przerzuciłam na ręcznie robione ;)
majlena - Śro Kwi 04, 2012 03:52

z Vitapola to moje czasem dostają Royal, takie chrupki buraczkowe. z Vitapolową karmą miałam do czynienia sporo lat temu i nic mnie nie przekona do powrotu :]
Ever - Śro Kwi 04, 2012 08:07

Cegriiz, też się zastanawiam nad tymi domowej roboty, ale znając mnie pewnie to co z tego wyjdzie nawet się nie będzie nazywać "kolba". :lol:

No, ale ciekawość pewnie wygra i w wolnym czasie poeksperymentuję z tymi kolbami, bo przepisy już na forum widziałam. :)

Cegriiz - Śro Kwi 04, 2012 10:20

Ever, u mnie dziwnie wyglądały ale zżerały ;) Tylko się nie zdziw jeśli nie zasmakują, bo te w porównaniu do kolb kupnych dodatków smakowych nie mają :P
Ever - Nie Kwi 08, 2012 17:24

Ostatnio się przemogłam i kupiłam kolby z Vitapola (2 sztuki w opakowaniu, 4zł opak.) popcornowe. Szczurkom smakują, właśnie druga się kończy. :wink: Ale to tak raz na jakiś czas, bo ile tam chemii to chyba nikt nie wie.. :evil: no i Cegriiz, jak mówisz, że tuczą, to tym bardziej nie za często.
majlena - Pon Kwi 09, 2012 03:13

co do kolb, to jeszcze tylko chciałabym dodać, że ja moim kupuję raz na jakiś czas bekonowe. chyba ich ulubione. nie wkładam im do klatek, bo jadłyby tylko to zamiast pełnowartościowy pokarm i by przytyły. kładę im kolbę na wybiegu. rzadko ją podgryzają, bo są zajęte zwiedzaniem. a jak mają ochotę, to sobie podgryzą. śmiesznie jest jak biorą kolbę w pyszczek i chcą ją zbunkrować gdzieś tylko dla siebie. więc do tego mają jeszcze zabawę i ćwiczą swoje umiejętności :)

edit: chyba ten post bardziej by pasował do tematu o kolbach :oops:

sanderka1000 - Pią Kwi 20, 2012 10:13

Cały czas kupuję Vitapol i czy to chomiki, czy teraz Arnold z chęcią ją wciągali. Jednak wczoraj kupiłam nowe opakowanie i ku mojemu zdziwieniu co znalazłam? Nie, na szczęście to nie robactwo, ale jakieś kawałki szarego papieru. Może to tylko zwykły papier, ale od takich rzeczy się zaczyna. Chyba przerzucę się na coś innego (jak w ogóle dostanę, bo u mnie w tych zoologicznych to bida z nędzą tylko...)
Mao - Pią Kwi 20, 2012 10:20

sanderka1000, duży wybór dobrych karm jest w sklepach internetowych i wychodzi taniej niż w zwykłym sklepie :)
smeg - Pią Kwi 20, 2012 10:21

Koniecznie przerzuć się na coś innego, bo Vitapol to bardzo słaba karma, nawet jeśli nie ma w niej robactwa ani szarego papieru.
Helcia - Pią Kwi 20, 2012 10:22

sanderka1000, u mnie w zoologu też tylko vitapol :evil:
na forum często ktoś robi grupowe zamówienia karm ze sklepów internetowych, więc możesz się do kogoś podłączyć, tak jak ja robię :wink:

Kcal - Pią Kwi 20, 2012 10:30

Moje dziewczyny nie chciały jeść animals, ostatnio kupiłam w hurtowni Vitapol: http://vitapol.pl/index.p..._id=59&Itemid=5
Fermetycznie pakowane (w kartonie jeszcze zabezpieczone workiem), prawie nie ma drobnicy, bez konserwantów i bardzo ładnie pachnie ziołami. Po raz pierwszy dziewczyny wyjadają wszystko

Helcia - Pią Kwi 20, 2012 10:34

Kcal, ale Vitapol nie jest zbyt dobrą karmą, lepiej zainwestować w coś innego, np. Versele Laga lub JR Farm


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group