To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Layla - Wto Lip 27, 2010 10:50

Ziarna są potrzebne, moje też wybrzydzają, ale ja się tak nad nimi nie pieszczę ;) Tylko nad staruszkami się pieszczę.
mc - Wto Lip 27, 2010 11:04

Kiedyś jak zamówiłam Ucztę w 2,5 kg workach to faktycznie wyglądała bardzo kiepsko. Kupiłam 4 takie worki za jednym zamachem i małe musiały się jakoś przemęczyć, uzupełniałam im dietę innymi smakołykami.
Polaczka - Wto Lip 27, 2010 12:52

Layla napisał/a:
ale ja się tak nad nimi nie pieszczę ;)

Ja widze roznice miedzy pieszczeniem a glodzeniem, wiec Uczta Szczura out z jadlospisu ogonow. Screen ze sklepu jest przekoloryzowany i czuje sie oszukana. Ale i tak kazdy sie przekona na wlasnej skorze.

maria89 - Wto Lip 27, 2010 17:37

Moje szczury nie lubią tej karmy. Tych zbóż w ogóle nie jedzą - a reszty którą lubią jest mało. Więcej nie kupię.
sheila. - Pią Gru 31, 2010 21:33

Moje szczury jadły VitaKraft i żadnych moli , nic :shock:
Wszystko było ok :)
Tyle , że były zielone kupki :wink:
A teraz mam Ucztę i faktycznie dużo ziaren jest :|
W misce zawsze zostawiają te ziarna a później lądują w koszu :roll:

Madzial98 - Sob Sty 01, 2011 20:42

Moje szczury też nie tkną tych ziaren zbóż. Zawsze je zostawiają i muszę wyrzucać. :roll:
Ale nie tylko ta karma taka jest. Z wieloma innymi przeze mnie wypróbowanymi karmami też tak jest np. Vitapol.

Gadom - Sob Sie 06, 2011 01:21

Widze Viatapol jest do niczego a ja musiałem kupić kolby i karmę Vitapolu ;/ Coś dzisiejszy dzień w podejmowaniu decyzji dobry nie mam ;/
magnes - Sob Sie 06, 2011 01:26

Gadom, ja czasem daję kolbę vitapolu, ale to dosłownie raz na kilka miesięcy.
macik001 - Nie Sie 14, 2011 18:09

To nie lepiej Wam zamiast wyrzucać ziarna dodać do nich jakiś składników? Albo już do całego opakowania karmy powrzucać coby karma nie wyglądała ubogo?
Zamówiła 5 kg Uczty i się przeraziłam czytając wasze komentarze. Jak jakiś pół roku temu zamawiał była mega zadowolona:O

karola - Nie Sie 14, 2011 18:15

macik001, Uczta to nie jest zła karma, ma tylko w składzie sporo ziaren. Ale co szczur to obyczaj, może być tak, że Twoje szczury ziarna zbóż jedzą bez problemu :)
Nashi - Nie Sie 14, 2011 21:59

U mnie uczta schodzi do ostatniego ziarna owsa. Ale u mnie nie ma wybrzydzania - nie sypię następnej porcji póki ostatnia nie została całkiem zjedzona. Dzięki temu znika wszystko.
Rafola - Czw Wrz 01, 2011 01:05

Kilka dni temu kupiłam Megan (na codzień jedzą VL Nature, chciałam coś im urozmaicić) i w środku były mole :roll:
Przy okazji spytam: czy warto czasem dodać im nowej karmy, czy lepiej żeby ciągle jadły jedną?

Asmena - Czw Wrz 01, 2011 06:28

Rafola, zmieniać można (na dobrą :P ), ale po co? Jeśli nie wybrzydzają za bardzo, a ich waga jest w miarę stała, to nie widzę w tym sensu. No chyba że nie urozmaicasz im diety różnymi smakołykami, to wtedy bym zmieniała :P
Anonymous - Czw Wrz 01, 2011 09:52

Widze, ze Vitapol marnie. Zreszta tak jak czytalam i wszyscy odradzali. ;/ pierwsza karme jaka kupilam to byl Vitapol zreszta jeszcze jej troche mam. Nigdy w zyciu jej nie kupie, a juz na pewno nie podam szczurkowi! Kazdemu odradzam. Moja historia wyglada tak, ze dostalam szczurka i od poczatku strasznie kichal. Miala w klatce trociny, domek, hamak, pieterko z paneli, plastykowa miske z karma wlasnie vitapolu, wapienko, poidelko i gałązki jabloni. Myslalam, ze jest moze przeziebiona, no ale kichanie nasilalo sie tzn. juz nie tylko kichala, ale rowniez przy kichaniu tak jakby piszczala. :( Zauwazylam wtedy, ze najczesciej kicha, gdy je! Poszlam z nia do weta i stwierdzil, ze pluca czyste i ze to alergia. Kazal pozbywac sie po kolei z klatki zrodel alergii. Pomyslalam, ze to trociny, wiec wymienilam na zwirek - dalej kichala. Wyjelam domek - dalej kichala, kupilam wielka klatke i przenioslam ja do niej - dalej kichala. Az pewnego dnia zamiast Vitapolu dalam jej karme, ktora sama przyrzadzam. I zapanowal w koncu spokoj. Wiadomo, ze od czasu do czasu sobie kichnie, ale nie dziesiec razy pod rzad i nie piszczy. ;/ Karma z Vitapolu to faktycznie, z czystym sumieniem powiem, ze syf. Zamowie teraz Time Rattime tak jak mi radzily dziewczyny z forum i zobaczymy,czy bedzie smakowac i czy nie zacznie kichac. Pozdrawiam (ale sie rozpisalam :oops: ).
Bel - Czw Wrz 01, 2011 09:59

Bocha, a czemu nie ma koleżanki? adoptuj jakąś zamiast kupować!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group