To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Devona - Śro Lut 10, 2010 12:22

Oli napisał/a:
Rat Nature VL
Z tą karmą jest u mnie taki problem, że jej nie jedzą wcale i nie skutkuje przetrzymanie, bo szczury wysypują ją z miski, sikają na nią, rozgniatają i mieszają ze ściółką :roll: . To samo z Rat Complete. Nie wiem, co im nie pasuje w tych karmach, bo VL dla wszystkich gryzoni, chomikowe czy świnkowe jedzą. Być może Rat Nature jest bardziej kaloryczna, raczej tego nie sprawdzę w najbliższym czasie, ale jeśli chodzi o Ucztę dla szczurów, to u mnie schodzi tak samo, jak Tima, przy czym Timę chyba bardziej lubią ;) .
sachma - Śro Lut 10, 2010 12:43

Rat Nature VL jest najlepszą karmą jaką do tej pory karmiłam - niestety nie mogę nigdzie dostać worków 10-15-20kg.. bo nie opłaca mi się kupować worków 2.5kg bo to tydzień na moje stado.. więc kupuje Timme, schodzi jej trochę więcej, ale nie są to takie wielkie różnice, a i szczury ładne kupy mają no i timma się nie przejada - po 15kg RC VL szczury nie chciały już na to patrzeć, timme jedzą już 3 worek 15kg i nadal jedzą chętnie :)
Devona - Śro Lut 10, 2010 12:49

Sachma, jak jeszcze robiłam eksperymenty z Rat Nature, to w prawie każdym sklepie były dostępne worki 15-kilogramowe, a na pewno w zooplusie i planecie.
sachma napisał/a:
szczury ładne kupy mają no i timma się nie przejada - po 15kg RC VL szczury nie chciały już na to patrzeć, timme jedzą już 3 worek 15kg i nadal jedzą chętnie
Też to zauważyłam. Nie dość, że karma się nie nudziła, to jeszcze nie było problemów z kupami, a wcześniej takie się zdarzały, szczególnie po Vitakrafcie.

Ja spróbowałam Uczty, bo przez jakiś czas była w takiej samej cenie, jak Tima i dopóki tyle kosztowała, to ją zamawiałam, później udało mi się u Oleczki kupić worek 20-kilogramowy Uczty, mam go już 1,5 miesiąca i dopiero teraz się kończy, ale Tima już w drodze ;) .

sachma - Śro Lut 10, 2010 15:00

Devona, wiem, że były bo kupowałam - teraz nie ma nigdzie :/ ani w animalii ani w zooplusie ani w planecie.. nie ma :/
Adeline - Pią Kwi 23, 2010 11:06

Vitapol to shit! Kupiłam 3litrowe wiadro karmy i teraz nie mam co z nim zrobić bo moje ogoniaste nie chciały tego tknąć ;/
Sysa - Pią Kwi 23, 2010 11:07

Może da się to zasadzić na trawę albo ptakom rzucić?
Adeline - Śro Kwi 28, 2010 09:21

Dałam trochę sąsiadowi dla świnki morskiej. Nie ma tam mięsa więc nie powinno jej zaszkodzić. Z tego co mówił, też nie je wszystkiego tylko wybiera. Jak się wkurzę to wyrzucę obsrajmurom przez balkon ;P Im może szkodzić albo nie. Mówcie co chcecie ale nienawidzę gołębi ;P
bebe - Sob Maj 08, 2010 08:09

to ja dopiszę się do listy:
animals (za dużo podstawowego jedzenia w tym jest)
no i megan:za bardzo wszystko wybarwione jest,samica podczas karmienia młodych schudła mi na tej karmie,musiałam szybko zmienić na inną mieszankę tej firmy i na inną karmę

aneczka1-13 - Sob Maj 15, 2010 17:52

Ja na samym początku kupiłam Vitapol i mnóstwo tylko pszenicy,które mój szczurek w ogóle nie chciał jeść. no i oprócz tego schudł jeszcze na niej. Teraz karmię go XtraVitalem i jest okej bo tam nie ma aż tyle tej pszenicy.
Anomalia - Nie Maj 23, 2010 16:01

Tak, Vitapol zdecydowanie odpada!
Ostatnio chciałam wsypać karme do miski mojemu słodziakowi.
Otwieram paczkę - a tam mol, zajada się ziarnami! Z obrzydzeniem szybko całą paczkę wyrzuciłam do kosza. :?
Nie polecam!

Sombra - Sob Cze 19, 2010 16:42

--------------------------------------------------------------------------------

Uwaga na kolby Vitakraft !!! Zakupilam dzisiaj opakowanie kolb Vitakraf fitness otworzylam opakowanie a z niego wylecialo (stado zdażyłam naliczyc z 10 ) moli czy czegos a kolby cale w kokonach. Fuj !!!! Wyladowało w koszu . Nie polecam tej serii

Layla - Sob Cze 19, 2010 16:50

Nie polecam niczego Vitakraftu :? Szczurza karma ma paskudnie barwione zielone kulki, po których szczury miewają biegunki, karma jest pełna musli, za mało tam wartościowych składników.
Polaczka - Wto Lip 27, 2010 10:20

Nie polecam Uczty Szczura, mialam juz 2 opakowania.. I niestety, szczury mi na tej karmie WYCHUDLY :cry: . Malo skladnikow, duzo ziaren i troche 'wybieralam' bo bylo tego tak niewiele, ze i tak musialabym dokladac. W efekcie czego posiadam teraz pol wiaderka 'niczego' .. Teraz zakupie Time, bo ona ich przynajmniej ich nie posiada i nie mozna oszukac w skladzie, wymieszam z tym co zostalo, a zostalo mnostwo :? No, i moze na Selective tez sie pokusze.
Layla - Wto Lip 27, 2010 10:22

Moje to bardzo lubią O_o
Polaczka - Wto Lip 27, 2010 10:46

Alez moje rowniez sie zajadaja.. Tylko ilosc ziaren jest x-krotnie wyzsza od reszty skladnikow. Szczury mi sie na tej karmie mecza. Jakbym na noc wsypala nie wybierajac, to bylyby nad ranem glodne :? Myslalam ze trefne opakowanie mi sie trafilo, ale w drugim to samo. W sumie juz na poczatku jak porownalam w domu Time do Uczty (zamawialam dla yss) to mnie uderzyla roznica.
A tak nawiasem mowiac, to ziarna nie obciazaja za mocno zoladka? Mysle, ze powinny byc dodatkiem, a nie przewaga w karmie :? Nie jest tak, ze one ziaren nie jedza/nie jadly - owszem, jakies luski zostawaly.. Ale jestem pewna, ze dieta prawidlowa nie byla. Ogonki powinny nabrac ladnego cialka, a sa bardzo drobne.. Miesiecy przybywa, a wagi nie :? Ja osobiscie sie zawiodlam, a wydalam sporo.

P.S
Tima i Selective - zamowione :) Po przetestowaniu zapewne trafia do drugiego dzialu :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group