To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

wilczek777 - Nie Mar 22, 2015 00:41

Ja cały czas karmię chłopaków Vilmie... Mieszam z różnymi ale główną bazą jest jednak Vilmie... Co myśleć?! JAK ŻYC?!

EDIT
Off-Topic:
Japro się pyta czy to aby nie to białko pochodzenia zwierzęcego które miało być w karmie.

A tak poważnie to producent ma teraz problem bo robal w jakiejś partii jak się dostał coś ale mysz?

Pyl - Nie Mar 22, 2015 07:27

wilczek777, to widać tylko zapomnieli rozdrobnić to białko... Całe podałabym wczoraj na jedno karmienie...
mmarcioszka - Nie Mar 22, 2015 12:24

Też karmię Vilmie jako bazą, maskara.
Daj znać, co Ci odpowie Zooplus.

SzczurLOVE - Nie Mar 22, 2015 21:16

O rany normalnie szok! Znaleźć zdechłą mysz w karmie dla szczurów :shock:
oxxy - Pon Mar 23, 2015 13:36

A właśnie chciałam zamawiać Vilmie... W takim razie daruję sobie póki co i zadam pytanie dotyczące dwóch innych karm.

Która będzie bardziej odpowiednia (zostało mi jeszcze VL Rat Nature; będę nią karmić osobno tylko młodziaki). Więc biorę pod uwagę karmę już dla dorosłych.

JR Farm Wellness czy Uczta dla szczura? Wellness ma więcej białka, ale w normie. Za to uczta ma więcej tłuszczu, ale też w normie. Nie wiem, które wybrać, bo różnorodność składników mają mniej więcej taką samą. :)

Biorę też 500 g Food Adulta, będę mieszać te karmy żeby miały jak najwięcej różnorodnych składników. :)

Co polecicie? Bo w sumie przez cały czas podawałam im Rat Nature (i na wagę w zaufanym sklepie), i nie zagłębiałam się w inne karmy. :P

Pyl - Pon Mar 23, 2015 14:00

oxxy, może spróbuj sobie i jednej i drugiej - Wellness jest sporo droższa i taka "bardziej nadmuchana" - u mnie pasuje to chorym i geriatrii, która ma problemy z gryzieniem. Jako bazę dla nie-geriatrii wybrałabym raczej Ucztę szczura.
W porównaniu z Rat Nature to obie są znacznie "milsze" - nie są takie tłuste w dotyku i pachną znacznie przyjemniej (dla mnie, szczurów nie pytałam).

oxxy - Pon Mar 23, 2015 16:01

Pyl, dzięki wielkie. Nie stać mnie pod koniec miesiąca na zakup obu, więc wybiorę Ucztę. :) Póki co stado zdrowe i młode, więc nie będę Wellness'em wywoływać wilka z lasu :)
bolek - Śro Mar 25, 2015 14:00

Miał już ktoś tę karmę ? Dobra jest, co o niej myślicie ?
Szczurówka - Śro Mar 25, 2015 16:43

bolek, ja miałam tą karmę :) na początku szału nie było :) ale potem bardzo chętnie ją jedli :) gdyby nie cena to bym ją kilogramami szczurom kupowała :P
gucia_ska - Śro Mar 25, 2015 18:07

bolek, ja miałam. Dla szczurów bardzo smaczna- zjadali do ostatniego okruszka. Jedyny minus jest taki, że mało jej, a droga.
bolek - Śro Mar 25, 2015 18:10

No cena jest wysoka. Ja dałem19.99 za pół kg.
Szczurówka - Śro Mar 25, 2015 18:38

bolek, to ostro przepłaciłeś :P w Hipciu masz za 13 zł :P
Shiva - Śro Mar 25, 2015 21:30

Karma dobra, ale moje jeść jej nie chciały :c wolno znikała z miski. Po prostu wybrzydzały i wolą tą bardziej zróżnicowaną...
Szczurówka, ale do tych 13 zł dolicz przesyłkę jeszcze :P

Mika29 - Nie Maj 31, 2015 10:54

jak to jest z Vitapol Premium Line?
Karena - Nie Maj 31, 2015 13:56

Mika29, W skrócie ? Teoretycznie według informacji na opakowaniu jest nawet ok. Praktycznie, to nadal vitapol, te same taśmy produkcyjne, ta sama niska jakość ziaren i pozostałych składników. Ja nie polecam. W tej cenie można kupić dobrej jakości karmę, lub zrobić własną mieszankę wysokiej jakości.

Jak użyjesz forumowej szukajki, to na 100% trafisz na opinie i dyskusje na jej tematu choćby i tu w temacie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group