To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

wilczek777 - Sob Lut 14, 2015 21:38

kasia2406 o tym, że karma była źle przechowywana zazwyczaj dowiadują się ludzie po fakcie jak coś zaczyna w niej łazić, lub ogony źle wyglądają. Nie ma cudów - karmy dla gryzoni długo stoją otwarte bo sprzedaje się ich małe ilości a wór jest wielki.

O tym, że składu procentowego nie znasz napisała Layla - jest on ważny bo podawanie starszym ogonom karmy o wysokim % białka to masakra dla nerek itp.

O ubogim składzie pisze Emilia - tu też trzeba zwrócić uwagę na proporcje, jakość składników i to jakie ma się ogoniaste.

kasia2406 - Nie Lut 15, 2015 09:24

No to bardzo dziękuje . Miałam plan robić własne mieszanki ,ale to troszkę później . Dziękuje i na pewno zamówię im jakąś lepszą karmę :wink:

Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

kasia2406 - Nie Lut 15, 2015 09:43

Witam! A ja takie pytanie mam . Jaką karmę kupić dla moich szczurków ? Taką dość dobrą ,ale nie jakoś strasznie drogą . Jeżeli nie tu do podajcie link do określonego wątku.
limomanka - Nie Lut 15, 2015 09:46

kasia2406, przeniosłam pytanie do właściwego wątku.
kasia2406 - Nie Lut 15, 2015 09:51

limomanka napisał/a:
kasia2406, przeniosłam pytanie do właściwego wątku.


Mogę wiedzieć do jakiego : ) ?

limomanka - Nie Lut 15, 2015 10:27

kasia2406, właśnie do tego ;) Pytanie zadałaś w wątku o samodzielnych mieszankach.
kasia2406 - Nie Lut 15, 2015 10:29

aha no dobra . Więc czekam na odpowiedzi :lol:
smeg - Nie Lut 15, 2015 12:24

Vilmie Premium - najtańsza z dobrych i polecanych karm. Dostępna na zooplus.pl.
Szczurówka - Śro Lut 18, 2015 20:30

Hejka, mam pytanie: czy ktoś słyszał o tej karmie? http://hipcio.sklep.pl/pr...la-szczura-15kg bo dzisiaj w Hipciu pojawiła się jako nowość... co o niej sądzicie? bo według mnie składowo wygląda ok :roll:
Pyl - Śro Lut 18, 2015 21:19

Szczurówka, tam jest 5 składników na krzyż. Ubogo. Czy wszystkie witaminy i minerały są więc sztucznie dodane?
pupillo_pl - Czw Lut 19, 2015 11:39

Szczurówka napisał/a:
Hejka, mam pytanie: czy ktoś słyszał o tej karmie? http://hipcio.sklep.pl/pr...la-szczura-15kg bo dzisiaj w Hipciu pojawiła się jako nowość... co o niej sądzicie? bo według mnie składowo wygląda ok :roll:


Wg mnie lepszą karmą, do tego sprawdzoną, jest VL: http://pupillo.pl/pl/p/Ve...la-szczurow/176

Wychodzi niewiele drożej, a patrząc na skład to jest tak jak pisze poprzedniczka, bogatszy zasób wsadu paczkowego w VLu

Pewnie znajdą się osoby, które stwierdzą, że Burgess jest lepszy, ale nie każdego to przekona. Poza tym, czy w Burgess nie ma zbyt dużej ilości granulatów? No i przeraża mnie coś takiego jak: mączka wołowa, pamiętam jeszcze problem z chorobą wściekłych krów, wtedy też zaczęło się od mączek. Nie wiem dlaczego producenci używają takich rzeczy, dla mnie, być może nie do końca podzielicie tę opinię, najważniejsze jest dawanie gryzoniowi jak najwięcej tego co z natury.

limomanka - Czw Lut 19, 2015 11:56

pupillo_pl napisał/a:
najważniejsze jest dawanie gryzoniowi jak najwięcej tego co z natury

Jasne - wtedy najlepiej sprawdza się własna mieszanka. Wiesz dokładnie, co do niej dajesz :]

Pyl - Czw Lut 19, 2015 12:06

pupillo_pl, z tym, że polecana przez Ciebie karma ma w składzie "Białko 17,5%, Tłuszcz 9% Błonnik 7%, Minerały 5%, Wapń 0,6%, Fosfor 0,45%, Metionina 0,4%, Lizyna 0,81%" - nie do końca odpowiada to potrzebom dorosłych ogonów - zobacz ten temat.
Mączek też się obawiam i też na to zwróciłam uwagę. Ale z drugiej strony jakoś nie jestem przekonana, że jak nie napiszą na opakowaniu to że ich tam nie ma to ich tam nie będzie...

pupillo_pl - Czw Lut 19, 2015 12:13

Pyl napisał/a:
pupillo_pl, z tym, że polecana przez Ciebie karma ma w składzie "Białko 17,5%, Tłuszcz 9% Błonnik 7%, Minerały 5%, Wapń 0,6%, Fosfor 0,45%, Metionina 0,4%, Lizyna 0,81%" - nie do końca odpowiada to potrzebom dorosłych ogonów - zobacz ten temat.
Mączek też się obawiam i też na to zwróciłam uwagę. Ale z drugiej strony jakoś nie jestem przekonana, że jak nie napiszą na opakowaniu to że ich tam nie ma to ich tam nie będzie...


No ja z reguły takim markom jak VL czy Deli, JR Farm wierzę w to co piszą, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na słowa negatywnej krytyki, dostarczają do wielu hodowców, tych naprawdę profesjonalnych. Czytałem o tym gdzieś na .com wiec to jest prawda.
Zauważ, że JRF zmieniło recepturę karmy dla szczura uszczuplając niektórych % składników, tak wiec jasno widać, ze marki dbają o produkty, a właściwie o zwierzaki.

Pyl - Czw Lut 19, 2015 12:20

pupillo_pl, w to co piszą zazwyczaj można wierzyć (choć polecam porównanie składów na stronach producentów w różnych językach - robiłam kiedyś analizę opisów końskich pasz i różnice były znaczące). Pytanie jest raczej o to czego nie piszą. Niestety nie ma sensownych standardów obowiązujących przy opisach karm dla zwierząt, tak samo jak nie ma dla suplementów diety. Niestety.
Ale na czymś musimy bazować.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group