To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

Szczurówka - Śro Wrz 24, 2014 23:21

Karena, białko 12-15%, a karma ma 15% czyli idealnie według mnie ;)
Karena - Czw Wrz 25, 2014 00:13

Szczurówka, Faktycznie. Sugerowałam się Versele Laga Rat Complete i Versele Laga Rat&Mouse Pro, które mają go 20%. :oops:

Powinno być ok :)

Szczurówka - Czw Wrz 25, 2014 06:13

z resztą Deli Nature ma 17% białka, karmiłam nim przez 2,5 miesiąca i było ok :D

do tej pory ten nowy VL Complete stosowałam jako dodatek białkowy :)

smeg - Czw Wrz 25, 2014 10:04

Mogłaby być, ale raczej nie dla grubych szczurów lub takich ze skłonnością do tycia, bo ma 6% tłuszczu. Dla szczupłych w wydzielanej dziennej porcji może służyć jako stały pokarm.
karola - Czw Lis 06, 2014 09:02

Ktoś z Was ostatnio kupował Vilmie na zooplusie? Bo akurat jestem przy zamawianiu i jest ciekawa oferta na 10 kg Vilmie, tylko pamiętam, że gdzieś kiedyś ktoś miał w niej robale... Sprawa ucichła? Ktoś kupował i było ok?
smeg - Czw Lis 06, 2014 09:06

Ja zamawiałam 10 kg w zeszłym miesiącu i było wszystko ok ;)
karola - Czw Lis 06, 2014 09:19

smeg, super :) W takim razie będziemy mieć zapas na jakiś czas.
Rysiaczek - Czw Lis 06, 2014 22:21

Ja też zamawiałam niedawno i wszystko w porządku z karmą ;)
cornflakegirl - Śro Sty 21, 2015 14:40

Przeglądając karmy w internecie zauważyłam, że VL rat complete zmieniła swój skład i to dość znacznie. Teraz skład analityczny wygląda tak: białko 15%, tłuszcz 6%, błonnik 4%, minerały 5%, wapń 0,6%, fosfor 0,4%.
W porównaniu z poprzednimi 20% białka wygląda całkiem spoko także dla dorosłych szczurów. Ciekawa tylko jestem jak ze smakowitością..

Szczurówka - Śro Sty 21, 2015 15:55

cornflakegirl, moje szczury bardzo chętnie ją jadły ;)
Oli - Śro Sty 21, 2015 16:35

cornflakegirl, moje szczury właśnie tę karmę skończyły jeść i bardzo chętnie ją wcinały. Na tyle im smakowała, że dawka 15g/szczura była za mała = znikała natychmiast.

Ja mam pytanie, czy ktoś stosował karmę Brit? Dzisiaj znalazłam nowy ich produkt, wprawdzie nie ma dla szczurów, ale jest dla myszy karma i oddzielna dla chomików. To jest karma granulowana, jak rat complete.

Szczurówka - Śro Sty 21, 2015 16:45

Oli, pokaż tę wersję dla myszy, bo ja znam tylko dla królików, świnek morskich, chomików i szynszyli.
Oli - Śro Sty 21, 2015 16:48

Off-Topic:
Oj, sorry, mój błąd - wzięłam jednego z królików za mysz... :oops: Tak to jest jak się nie powiększa linków.


Z tym_że ta chomicza ma dobry skład poza brakiem produktów pochodzenia zwierzęcego, ale to można uzupełnić np. psią karmą. http://www.kar-ma.pl/dla-...l_301_9634.html

metalowa - Śro Sty 28, 2015 19:54

Zastanawiam się nad kupieniem szczurkom karmy z zooplusa. U mnie w zoologu mogłabym im dawać co najwyżej Beaphar XtraVital, 500g po 14 zł. Do końca miesiąca mi wystarczy karmy, a w przyszłym mogę na nią przeznaczyć do 30zł(razem z przesyłką). Słyszałam pozytywne opinie o JR Farm i Vilmie, i tak się teraz zastanawiam, co się bardziej opłaca?
smeg - Śro Sty 28, 2015 20:13

Vilmie jest dużo tańsza, jeśli zamawiasz 10 kg. Często na tym forum są grupowe zamówienia, gdzie osoby potrzebujące mniejszych ilości dzielą się karmą między sobą - jeśli mieszkasz w dużym mieście, to dobre rozwiązanie. Zresztą nawet 2,5 kg Vilmie wychodzi taniej, niż karmy z JR Farm (np. Uczta dla Szczura).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group