To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

Karena - Czw Sie 14, 2014 19:50

Kubas, Karmisz karmami niepolecanymi dla szczurów i nie nadającymi się dla nich.
Polecam zapoznanie się z tym tematem i zmienienie szczurom karmy.

Kubas - Czw Sie 14, 2014 19:57

Karena, karmienie moich pociech to wcale nie jest taka prosta sprawa, gdyż są bardzo wybredne. A teraz kiedy w końcu znalazłem coś, co ze smakiem jedzą, mam im to zabrać? Megana nie ruszają, nie wiem z jakiego powodu, karmy na wagę tym bardziej, były też różne karmy firmy "no name" i wiecznie było sporo skłądników które zostawały po jedzeniu i były po prostu wyrzucane. Vitapol zjadają do końca, nawet z tymi małymi ziarenkami, u których niektóre ogony je zostawiają.
Karena - Czw Sie 14, 2014 20:02

Kubas, Nie ma czegoś takiego jak wybredny szczur ;) Jeśli zgłodnieje - zje.
Poza tym obecne polecane karmy szczury jedzą z chęcią. Choćby z uwagi na to, że są zwyczajnie lepszej jakości.

Kubas napisał/a:
A teraz kiedy w końcu znalazłem coś, co ze smakiem jedzą, mam im to zabrać?

Powiem tak. Moje szczury lubią majonez. Czy to oznacza, że mam je tym karmić? Nie.

To TY jesteś właścicielem i TY decydujesz co mają jeść. TY jesteś za nie odpowiedzialny.
Na dłuższą metę karma, którą podajesz może im bardzo zaszkodzić.

Zachęcam do lektury: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15802

Kubas - Czw Sie 14, 2014 20:18

Karena, broń Boże nie myśl, że się z Tobą kłócę, bo nie o to mi chodzi, ale w wymienionych karmach jako niepolecane mojej karmy nie ma. Oczywiście dłużej jesteś wtajemniczona w te tematy i na pewno bardziej niż ja, gdyż po prostu mój tryb życia nie pozwala mi na to, aby bardziej się zaangażować w to i chętnie skorzystam z Twoich rad, lecz musisz wziąć pod uwagę też to, że na niektóre tematy mam wypracowane swoje zdanie które popieram obserwacjami i nie możesz zarzucić mi, że "no Krzysiek, robisz źle", możesz mi to conajwyżej zasugerować, a wspólnie rozmawiając, możemy dojść do jakichś wniosków, tak? Jak wiele osób podkreśla, ile szczurów, tyle charakterów, każdy jest inny zgodzisz się? Wydaje mi się, że to samo dotyczy ich "smaków". Ja zauważyłem, że np. jeden z moich szczurków Korek nie lubi marchewki...choćby nie wiem w jaki sposób mu ją podawać. A znajdą się 2 inne, które tą marchew lubią. Wiesz, ja też lubię majonez, ale nie lubię dressingów do sałatek, nie chciałbym, aby ktoś zmuszał mnie do jedzenia tego tylko dlatego, że jest to przeznaczone dla ludzi :wink: . Być może się mylę, nie traktuj mnie z tego powodu jako wroga lub intruza...albo nie myśl, że chcę na złość swoim ogonom.
Karena - Czw Sie 14, 2014 20:36

Kubas, Vitapol energy to zwykły Vitapol pod zmienionym opakowaniem.
A takowego nie poleci Ci żaden miłośnik szczurów, który wie jakiej jakości to karma.
I owszem, jest niepolecany również u nas na forum.

Kubas napisał/a:
chętnie skorzystam z Twoich rad, lecz musisz wziąć pod uwagę też to, że na niektóre tematy mam wypracowane swoje zdanie które popieram obserwacjami

Czasem lepiej zmienić wypracowane zdanie i (jakby to brzydko nie brzmiało) doedukować się.
Obserwacje to nie wszystko. Poza tym, żeby obserwacje były sensowne należałoby zacząć od porównania dobrych karm pod względem tego czy smakują czy nie.
Obserwacja polegająca na karmieniu Meganem czy czymś podobnym jest bezsensowna.
To tak jakbyś chciał sprawdzić prawidłowe odżywianie u człowieka bazując na mieszankach zestawów z McDonald'sa, KFC i Burger Kinga. ;) No bez sensu.
Najpierw sprawdzaj skład karmy i wartości odżywcze, a potem rozmawiajmy o aspektach smakowych ;)
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557

Kubas napisał/a:
Jak wiele osób podkreśla, ile szczurów, tyle charakterów, każdy jest inny zgodzisz się?

Co ma charakter szczurów wspólnego z prawidłowym odżywianiem?
Bo nie rozumiem.
Niezależnie od tego jaki charakter ma szczur, jak zgłodnieje to zje.
Kubas napisał/a:
Wiesz, ja też lubię majonez, ale nie lubię dressingów do sałatek, nie chciałbym, aby ktoś zmuszał mnie do jedzenia tego tylko dlatego, że jest to przeznaczone dla ludzi :wink: .

No więc właśnie ;)
Więc nie zmuszaj ich do jedzenia tego, co lubią ale jest dla nich nieodpowiednie jako podstawa żywieniowa.
;)

Kubas - Czw Sie 14, 2014 20:41

Tym charakterem zmierzałem powoli do upodobań, mniejsza o to. Więc spróbujemy czegoś z polecanych karm, vitapol i tak nam się kończy. Rozumiem, że to śmiało dostanę w salonikach zoologicznych, tak?
Karena - Czw Sie 14, 2014 20:45

Kubas, jeśli zamawiasz zrębki z zooplusa, to ja polecam dorzucić do zakupów karmę Vilmie dla szczurów.
Bardzo ładnie zbilansowana, tania i większości szczurów smakuje :)

Dopisek: Ogólnie nie zachęcamy do wywalania karm. Jeśli masz już jakąś słabszą karmę z przyczyn losowych, to lepiej wymieszać ją z dobrą karmą.
Oczywiście dodając do dziennej porcji tylko niewielką ilość tej karmy słabszej jakości. Tym sposobem nic się nie zmarnuje ;)

Kubas - Czw Sie 14, 2014 20:49

Chyba połączą mi dwa zamówienia? Bo zrębki już zamówiłem, a nie chciałbym dwa razy za przesyłkę płacić...
hekatomba - Czw Sie 14, 2014 21:02

Kubas, myślę, że najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z serwisem klienta i zapytasz o możliwość połączenia zamówień. Jeśli zakupu karmy dokonałeś w kilkunastominutowym odstępie po zamówieniu ściółki, nie powinni robić problemu, choć w polskim zooplusie podkreślają, że nie łączą zamówień po odesłaniu zlecenia zamówienia. Pewnie w niektórych przypadkach idą na ustępstwa, ale musisz do nich napisać i wyjaśnić problem. Nie wiem, czy to się dzieje automatycznie, więc najlepiej się skontaktować.
Kubas - Czw Sie 14, 2014 21:06

Okej, dziękuję :)
Layla - Pią Sie 15, 2014 09:50

Kubas, jeśli upierasz się na Vitapol, względny jest Vitapol Premium ale znacznie lepiej nabyć lepszą karmę w necie - wyjdzie taniej niż ten Vitapol. I zgadzam się z Kareną, nie ma co się przejmować "wybrednością". Zdrowy szczur w końcu sięgnie po karmę, nie jest przecież samobójcą i się nie zagłodzi.
Szczurówka - Pią Sie 15, 2014 11:48

Off-Topic:

Layla
Cytat:
nie jest przecież samobójcą i się nie zagłodzi.

jesteś pewna? :>

Layla - Sob Sie 16, 2014 07:43

Szczurówka, zdrowe zwierzę nie zagłodzi się mając jedzenie w misce. Owszem, jeśli szczur czegoś nie lubi, będzie odwlekał zjedzenia tego czegoś, ale w końcu zje. Zwierzę ma przecież instynkt samozachowawczy. Oczywiście mówię tu o szczurze zdrowym, umiejącym samodzielnie jeść suchą karmę. Kiedyś się litowałam nad moimi - teraz muszą zjadać wszystko co mają w misce. To ja decyduję, co jest dla nich najlepsze - w innym wypadku jadłyby makaron codziennie :P
Szczurówka - Śro Wrz 24, 2014 21:06

Hejka :) mam pytanie: czy nowa VL Complete nadawałaby się jako stały pokarm dla szczurów? bo chciałabym zmienić mieszankę na granulat i myślę czy by nie kupić opakowania 2 kg http://hipcio.sklep.pl/pr...se-complete-2kg :)
Karena - Śro Wrz 24, 2014 21:45

Szczurówka, zobacz ile ma białka http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group