To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

quagmire - Pon Lut 10, 2014 16:22

sliwkowapanna, jest napisane ile powinna mieć białka i tłuszczu karma dla szczura a do tego są składy różnych karm podane i wygodny wykres :)

Białko 12-15% (Rat Complete ma 20%).
Odnośnie otyłości, warto zajrzeć do tego wątku: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14416
Są tam różne pomysły.

Mi się przy granulacie nie udawało utrzymywać dobrej wagi szczurów. Dopiero przy mieszance jakoś poszło bez restrykcyjnego ucinania racji pokarmowych ;)

sliwkowapanna - Pon Lut 10, 2014 16:35

Wobec tego dziękuję, Harry i tak wzgardził, więc trzeba będzie popatrzeć za inną chociażby właśnie do mieszania, będę miała lekturę na wieczór;p
Zizollo - Pią Lut 14, 2014 00:15




tak wyglądają krewetki w karmie Vilmie te zaznaczone czarnymi kółkami ?pytam,bo szczerze myślałam że to robaki wcześniej jakoś ich nie widziała musiałam przeoczyć :P

Oli - Pią Lut 14, 2014 00:18

Zizollo, tak, bo to co jest w karmach pt. krewetki to tak naprawdę jest kryl.
sliwkowapanna - Sob Mar 08, 2014 15:57

Aktualnie kupiłam polecaną przez Was Vilmie. Chłopaki się zajadają, wolą chyba nawet od Versele Laga Complete :P
Papi - Sob Kwi 05, 2014 13:12

Nie wiem gdzie o to zapytać więc jak to nie ten temat to proszę o przeniesienie. Kupuję jedzonko dla moich maluszków, które już niedługo będą u mnie i chciałam zamówic jakies zdrowe dodatki do karmy podstawowej którą będzie Vilmie. Sama nie wiem jakieś ziółka czy mieszanki owocowo-warzywne, może przysmak z kurczakiem, jakieś dobre kolby czy przysmaki. Jeśli możecie mi doradzić coś dostępnego w zooplusie bo do poniedziałku mam jesze 10% rabatu. A moźe jakąś drugą karmę żeby im mieszać z vilmie.
smeg - Sob Kwi 05, 2014 13:23

Papi, ja często zamawiam tę karmę: http://www.zooplus.pl/sho.../jr_farm/305421 - jest dość droga, ale wygląda bardzo fajnie i pięknie pachnie :) Składa się głównie z suszonych warzyw, owoców i ziół. Sama Vilmie wydaje mi się trochę uboga, więc mieszam ją z tą karmą (ok. 0,5 kg JR Farm Food na ok. 2 kg Vilmie). Czasem dokupuję też http://www.zooplus.pl/sho.../jr_farm/191973 - to mała paczuszka suszonej papryki i innych warzyw, też mieszam z karmą. Słyszałam, że nie wszystkie szczury lubią tę mieszankę, ale moje zjadają do ostatniego okruszka ;) Zresztą nie mają wyboru, nie pozwalam im wybrzydzać :P
Papi - Sob Kwi 05, 2014 14:34

smeg, dziękuję bardzo :) Póki są malutkie chciałabym przyzwyczajać je do zdrowego dla nich jedzenia także smakołyków. Mam nadzieję, że będą grzecznie jeść :)
Szczurówka - Nie Kwi 06, 2014 00:05

Witajcie. Moje szczury do tej pory jadły tą karmę: Versele Laga Crispy Mueli Hamsters & CO. i dzisiaj zauważyłam że szczury już zaczynają mi przy niej wybrzydzać bo zapewne się znudziła i mam pytanie:

Która z tych karm byłaby dobra dla szczurów? (To są jedyne sensowne które są w zoologach a zamówienie mogę dopiero w czerwcu zrobić :evil: )
Vitapol Premium Line Dla Szczurów.
Vitapol Owocowy Dla Królików i Gryzoni.
Versele Laga Crispy Snack Popcorn.
Versele Laga Crispy Pellets Rats&Mice.

Ewentualnie z jakich składników dostępnych w sklepach mogę samodzielnie zrobić karmę? :roll:

Oli - Nie Kwi 06, 2014 01:56

Szczurówka, jedynie ostatnia jest pełnowartościowa. Crispy snack jest karmą uzupełniającą, a Vitapol nie jest w ogóle niczym tak w dużym skrócie - niepolecana i shitowa karma.
smeg - Nie Kwi 06, 2014 09:47

Oli, nie jesteś na czasie, Vitapol w wersji Premium bardzo się poprawił i jest polecany ;)
Szczurówka - Nie Kwi 06, 2014 10:18

Właśnie wiem że Vitapol Premium jest dobry :roll: i być może go kupię a jeśli nie znajdę to kupię ten granulat z VL.
Oli - Nie Kwi 06, 2014 12:24

smeg, to, że nie podzielam opinii forum, nie znaczy, że nie jestem na czasie. :] Vitapol nie robi karm z wysokowartościowych składników, obojętnie czy classic czy premium.
Anonymous - Nie Kwi 06, 2014 13:36

smeg napisał/a:
Oli, nie jesteś na czasie, Vitapol w wersji Premium bardzo się poprawił i jest polecany ;)

Przez kogo polecany? Bo że przez producenta i firmy czy osoby zajmujące się (w zamian za zyski :) ) promocją marki jest oczywiste :) . Jednak chyba obiektywny głos i realna ocena jest tu:
Oli napisał/a:
smeg, to, że nie podzielam opinii forum, nie znaczy, że nie jestem na czasie. :] Vitapol nie robi karm z wysokowartościowych składników, obojętnie czy classic czy premium.

Oli! Lubię To! :)
A to że firma produkuje "lepiej" niż kiedyś to nie znaczy że produkuje dobry towar.

Layla - Nie Kwi 06, 2014 19:51

irnik, ja czasem daję Vitapol Premium, uważam, że nie jest zły.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group