To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

quagmire - Wto Cze 11, 2013 11:08

Inna kwestia, że warto znaleźć fajniejszą karmę z mniejszą ilością tłuszczu :)
Edyta820917 - Śro Cze 12, 2013 22:47

Ja zakupiłam Versele Laga Rat Nature (na początku jadły wszystko teraz troszkę im zostaje karmy,zaczynają wybrzydzać :evil: ) i Versele Laga Rat Complete to bardzo lubią.Dokupiłam VL Musli dla gryzoni i wcinają to całe ,z czego się cieszę bo fajne rzeczy w środku są-sama bym chętnie zjadła :mrgreen: A ostatnio zakupiłam VL Fibres -no to tak im wolno idzie że szok,jak nie mają już nic do zjedzenia a to im zostaje to wtedy zjedzą :] i kupiłam VL Pellets-widzę ,że spodobało się moim babom ,fajne są te "pałki" jako gryzaki na ścieranie zabków.
Ja osobiście polecam Versele Laga ale i tak będę urozmaicała im jedzenie i próbowała z róznych innych firm -zakupiłam nawet Vitapol (normalne,podstawowe) , Nestor (Rzymskie wakacje) i Vitacraft (normalne i to beauty) i zobaczę co im pasuje w karmie najbardziej :)

Cegriiz - Śro Cze 12, 2013 22:49

Edyta820917, Vitapol i Nestor to nie są dobre karmy.
limomanka - Śro Cze 12, 2013 22:52

Edyta820917, pamiętaj tylko o okresie przystosowania szczurów do nowego pokarmu (przez kilka dni podawany razem z poprzednim), ze względu na ewentualne problemy jelitowe. Też zmieniam karmę co jakiś czas :)
Kasia_89 - Śro Cze 12, 2013 22:54

Edyta820917, zbyt częste zmiany karmy nie są zbyt dobre dla układu pokarmowego, lepiej się trzymać jednego/dwóch rodzajów ;)
Szczurówka - Śro Cze 12, 2013 22:56

A co sądzicie o karmie VL Hamster Crispy jako pokarm dla szczura?
limomanka - Śro Cze 12, 2013 23:08

Szczurówka, z tego co wyczytałam karma zawiera: białko 15 %, tłuszcz 10 % - za dużo jednego i drugiego. Poza tym nie ma w ogóle białka pochodzenia zwierzęcego i generalnie jest to karma przystosowana dla chomików. Roślinne produkty uboczne, zboża(40 %), warzywa, minerały, ziarna - to trochę mało informacji nt. składu.
Edyta820917 - Śro Cze 12, 2013 23:17

Cegriiz tak czytałam na forum, że nie są zbyt rewelacyjne aczkolwiek koleżanka ma 4 szczury i karmi też różnymi i najbardziej wsuwają u niej Vitapol natomiast Vitacraftu nienawidzą i musiała praktycznie wyrzucić 3/4 paczki :( zobaczę jak w ogóle się zabierają do nich. :)

Limomanka tak wiem :) miałam wcześniej królika i świnkę morską więc jak zmieniałam karmy to dodawałam tej starej i po mału wprowadzałam karmy innych firm :) ale dziękuję że się troszczysz ;)

Kasia_89 no ja tak często nie będę zmieniać np.co tydzień :mrgreen: po prostu karmię np.Versele Laga i dodam Vitapolu i tak pojedzą potem odczekam np.będzie sam VL i dopiero po iluś tam podam np.Vitacraft spokojnie :) będę się starać dawać po mału -sama chce mieć zdrowe szczurki :)

Cegriiz - Śro Cze 12, 2013 23:21

Edyta820917, to, ze coś jedzą, nie znaczy, ze jest dla nich zdrowe. My też jemy przykładowo, chipsy albo fastfoody a zdrowe nie są...
Edyta820917 - Śro Cze 12, 2013 23:27

owszem jemy chipsy i fastfoody ale kto je ile oto jest pytanie :?: :?: :?: ja nie mam zamiaru dawać pokarmu firmy NESTOR czy MEGAN całe szczurze życie, po prostu próbuje i przy okazji będę wiedzieć co im najbardziej smakuje,po drugie będę jeszcze kupować pokarmy firmy Beaphar, Timma Rattima,Reggie Rat,Jr Farm czy Zolux te lepsze nie bójta się ;)

P.S. mimo tego że b.lubię chipy i cheesburgery i pizze nie jadam jej non toper bo wiem że to niezdrowe ale od czasu do czasu wskazane ;)

Cegriiz - Śro Cze 12, 2013 23:34

Off-Topic:
Edyta820917 napisał/a:
ale od czasu do czasu wskazane ;)

Niestety nie ;] Ale co, kto lubi ;)

smeg - Czw Cze 13, 2013 12:47

Edyta820917 napisał/a:
owszem jemy chipsy i fastfoody ale kto je ile oto jest pytanie :?: :?: :?: ja nie mam zamiaru dawać pokarmu firmy NESTOR czy MEGAN całe szczurze życie, po prostu próbuje i przy okazji będę wiedzieć co im najbardziej smakuje,po drugie będę jeszcze kupować pokarmy firmy Beaphar, Timma Rattima,Reggie Rat,Jr Farm czy Zolux te lepsze nie bójta się ;)

Off-Topic:
Zolux to też słaba karma.

Poza tym szczury żyją na tyle krótko, że nawet miesiąc karmienia syfem to bardzo dużo dla ich układu pokarmowego, zwłaszcza dla wątroby. Jeśli chcesz dawać im coś, co będzie smakołykiem - sprawdź lepiej, które warzywa najbardziej im smakują ;)

Edyta820917 - Czw Cze 13, 2013 13:09

AngelsDream napisał/a:
Moje szczury właśnie dostały suchy makaron do canelloni :) I też zajadają, a jak ząbki przy tym się ładnie ścierają. Tego typu dodatki są dobrym pomysłem uzupełniającym dietę i czyniącym ją bardziej urozmaiconą - atrakcyjną. W karmieniu szczurów nie można być zbyt ortodoksyjnym: czasami trzeba im pozwolić na coś "niezdrowego". Byle wszystko z głową.


Suchy makaronik uwielbiają moje panny...

Zgadzam się z AngelsDream "W karmieniu szczurów nie można być zbyt ortodoksyjnym: czasami trzeba im pozwolić na coś "niezdrowego". Byle wszystko z głową." ;P

Cegriiz - Czw Cze 13, 2013 13:23

Edyta820917, ale "niezdrowe" nie znaczy, że to ma być karma kiepskiej jakości, tylko przysmak. Drops, pestka dyni, słonecznika, herbatnika czy co to tam.
Edyta820917 - Czw Cze 13, 2013 13:30

ale ja nie chcę codziennie podawać karmy Nestor szczurom żebyśmy się dobrze zrozumiały :) tylko dodaje trochę do Versele Laga więc uważam ,że się nic nie stanie szczurkom-tak samo jak podaje dropsa tak samo karmy troszkę a dropsy mają za to dużo cukru :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group