To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

sachma - Czw Lis 15, 2007 23:08

Off-Topic:
Olimpia, w krolikowym tez jest.. mialam krolika i wiem ze w wiekszosci dobrych karm sa dodatki vit C..

Oli - Czw Lis 15, 2007 23:10

Off-Topic:
Ale po co krolikowi dodatkowa wit C skoro on sobie sam ja wytwarza? Poza tym powiem szczerze, ze wit C dosc trudno jest przedawkowac, bo jej nadmiar jest dobrze usuwany z moczem (chyba ze zwierze ma uszkodzone/uposledzone nerki).

AngelsDream - Czw Lis 15, 2007 23:16

Nie wiem, może ja mam jakieś dziwne podejście, ale uważam, że skoro na rynku dostepne są dobre karmy ogólne [które jednak trzeba uzupełniać!] lub szczurze, to po co kupować szczurom karmę dla królika, której składniki są dostosowane do zwierząt o odmiennym metabolizmie?

Jak dla mnie hitem jest mieszanie Witte Molen 2 kg [nie granulatu] z ziółkami Herbal Pets i psim granulatem.

Oli - Czw Lis 15, 2007 23:30

Wiadomo, ze lepiej dawac karme specjalistyczna, bo po cos w koncu ja ktos opracowal (mowie tu o tych lepszych karmach). 8) Czasem ludzie ida jednak na ustepstwa z roznych powodow. Szczury dodatkowo maja to do siebie, ze wybieraja sobie to co chca jesc - jesli poda sie im nawet najlepszej jakosci karme szczurza, a beda w niej rzeczy niesmaczne dla naszych pupili to i tak jej nie zjedza. :wink: Wazne zeby nie ograniczac sie do samej karmy "ziarenkowej". Tak mi sie nasunal przyklad - dajemy naszym ogonom przeciez karme dla psow/kotow/fretek i jest ok, a przeciez zadne z nich nie jest gryzoniem. :wink:
zasadzkas - Pią Lis 16, 2007 00:13

AngelsDream napisał/a:
Jak dla mnie hitem jest mieszanie Witte Molen 2 kg [nie granulatu] z ziółkami Herbal Pets i psim granulatem.


Zazdroszczę, moje kluchy gardzą Witte, przed interwencją śmieci żarły i tak im zostało. Versele Laga Prestige też cieniutko. Niestety, najbardziej gustują w Meganie, ale niedawno padła świnka morska z tych ratowanych z labo, właśnie z podejrzeniem zatrucia czymś w Meganie i już nie dam. Niech kręcą nosem, nie dostaną. Próbuję Xtra Vital complete food plus
Eukanubę dla szczeniaków, dynię, słonecznik, proso (moje wolą żółte), płatki śniadaniowe. Plus mokre, bardzo różne. W weekendy, podobnie jak pańcia, ogony dostaję "słodycze" w postaci dropsów warzywnych lub jogurtowych. Uwielbiają pasjami, ale łatwo od nich tyją, więc wersja mocno okrojona, typu jeden na dzień na łebek, w weekend :roll:

Anonymous - Pią Lis 16, 2007 10:17

A moje uwielbiają witte molen, zjadają dokładnie wszystko. Podobnie jak AD, ja łączę witte molen 2kg z natura szczura/itp oraz z odrobiną karmy dla fretek VL. Teraz grubasy nie dostaja fretkowej, w zamian za to dosypuję granulat Vitacraft Life for Rats, a chudziaki (samice) dostają i fretkowe i granulat.
Layla - Pią Lis 16, 2007 10:28

Olimpia napisał/a:
Pewnym utrudnieniem jest fakt, ze jest tylko w dwoch sklepach internetowych


Best Friend to jest w Carrefurze koło mnie i to na hali ;) Kupię w związku z tym :mrgreen:

Anonymous - Pią Lis 16, 2007 10:49

ZET, nie próbowałam, bo moje łajzy nie chciały do tej pory jeść żadnego granulatu, więc przestałam próbować. Poza tym o różnych karmach można podyskutować TU, a ten temat dotyczy tylko tej jednej karmy Vitakraftu. ;)
polna - Nie Lis 18, 2007 14:03

Wymieszalam troche xtra vitalu i lersele laga. Strasznie mało tam ziarna, a duzo jakiś krążków/churpek. Mam to jedzonko w puszce i całe ziarno jest na dnie jak zrobić by ziarno nie opadało lub jak je wydobyć. :lol1:
sue - Nie Lis 18, 2007 14:40

polna napisał/a:
jak zrobić by ziarno nie opadało lub jak je wydobyć. :lol1:


Pomachać puszką i nasypać ręką do miski ;) Też mam mieszankę Prestige'a i Xtra Vitalu, więc sposób mam już opracowany ;)

Layla - Nie Lis 18, 2007 16:29

Zakupiłam Best Friend Rodent Mix Festival w Carrefourze za 6,29 zł. Nie sądziłam, że za meganową cenę można dostać dobrą karmę :shock: Polecam, urozmaicona, pięknie pachnie i smrody się na nią rzuciły :shock:
Oli - Nie Lis 18, 2007 16:37

Layla napisał/a:
Zakupiłam Best Friend Rodent Mix Festival w Carrefourze za 6,29 zł. Nie sądziłam, że za meganową cenę można dostać dobrą karmę :shock: Polecam, urozmaicona, pięknie pachnie i smrody się na nią rzuciły :shock:

A nie mowilam. :wink: U mnie ta karma to hit, a do tego nie musze sie martwic ze zbankrutuje. :roll: Wymieszana dodatkowo z meganem owocowym jest nie do przebicia - przynajmniej wsrod moich panow. :mrgreen:

PALATINA - Pon Lis 19, 2007 18:23

To może i ja się skuszę i jej poszukam?
Skoro taka super! :wink:
Bo moje paskudy wcinaja owocowy megan wymieszany z ziarnem dla gołębi kupowanym na targu w Grodzisku Maz. (ostatnim razem udało mi się kupić za 1,5/kg mieszanki. Zazwyczaj jest za 2zł/kg)

helen.ch - Pon Lis 19, 2007 21:21

PALATINA napisał/a:
To może i ja się skuszę i jej poszukam?
Skoro taka super!
jest fajna, u nas zniknęła bardzo szybko i prawie bez resztek.
PALATINA - Wto Lis 20, 2007 13:35

helen.ch,
A nie ma granulatu?
Bo moje nie tkną granulatu - to był główny powód, dla którego przestawiłam się na własne mieszanki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group