To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - POLECANE karmy - temat ogólny

Anonymous - Nie Wrz 02, 2007 15:44

http://www.totu.pl/cena/1...la-chomika-300g
Ja polecam ta karme. Wprawdzie nie jest dla szczurow ale sklad ma fajny i ladnie wyglada, nie ma wsciekle kolorowych chrupek za to sa kawalki daktyli.
Troche podobna jest do XtraVitalu. Moim bardzo smakuje.

Kara - Pią Wrz 07, 2007 12:23

Ja ogólnie karmie Emotion, Vitakrafietm menu i najróżnieszymi vitakraftami dla chomików i mieszam to z Vitapolem by jakoś przeżyć to cenowo i na dużej starczyło mam ten plus,że pracuje w zoologiku i mam duży wybór jedoznka :wink:
Mangusta - Pią Wrz 07, 2007 21:23

a ja daję ciurom Megana na wagę - mam ponad kilo żarcia za niecałe 10zł, starcza na długo, jest bardzo świeże a moje baby tylko to chcą jeść.
Anonymous - Pią Wrz 07, 2007 21:55

Kara, a nie probowalas robic sama mieszanek? Wychodzi naprawde tanio.

Moje kiedys tez jadly megana, nic innego nie chcialy jesc, ale po jakims czasie pzrekonaly sie do XtraVitala, a ja sie ciesze, po XV ufam :]
W Meganie dziwi mnie to ze szczury tak chcetnie jego jedza i nie chca nic innego potem. Czego oni tam dosypuja?

Monica_18 - Nie Wrz 09, 2007 15:28

A co sądzicie o karmie Euro-Zoo dla szczurków ?

http://www.4pupil.pl/inde...ct&prod_id=2161


Stosuję Xtravital ale myślę nad domieszaniem jej do niego żeby starczyło na dłużej , ale wolę się najpierw upewnić czy jest zdrowa

falka - Nie Wrz 09, 2007 17:24

Monica_18, ja to miałam - straszny badziew ;) lepiej kup niecukrzone musli i trochę innych dodatków (zobacz w temacie o własnych mieszankach), ja mam teraz XtraVital (znika najpierw) + Witte Molen jako wypełniacz + musli z Kauflanda, najlepsze owocowe + ryż preparowany :)

tak wygląda moja mieszanka:

polna - Sob Lis 03, 2007 15:22

Na ile starczy 500g Xtravitala dla jednej szczurzyczki ? Zauważyłam, że na opakowania jest data do konca stycznia, więc wole się upewnić. :wink:

Ile przeciętnie kosztuje 500g paczka?

Anonymous - Sob Lis 03, 2007 16:17

U mnie kosztuje tak miedzy 9-11 zl, zalezy w jakim sklepie. Ale wiem ze cena dochodzi tez do 13 zl.

Mi ta paczka dla 3 szczurzyc (codziennie dostaja garstke) starcza na +/- miesiac.
Ale moje codziennie dostaja cos procz suchego, wiec pewnie jak by rzadziej dostawaly inne zarcie, suche znikalo by szybciej.

polna - Sob Lis 03, 2007 16:21

To ładnie zapłaciłam za karme, która ma taki krótki termin ważności, całe 13zł. Najlepsze jest to, że pod ceną 13zł, było 15zł, więc troche w tym euro-zoo sobie liczą. :twisted: Na szczęście moze w przyszłym tygodniu pojawi się xtravital w planecie-zoo. :wink:
falka - Sob Lis 03, 2007 16:54

polna, mi na miesiąc dla jednej jeśli z niczym nie mieszam (zakładając, że daję mało mokrego jedzonka). Ale ja zazwyczaj dodaję do Xtravitala różne rzeczy ;)
polna - Nie Lis 04, 2007 13:14

Ja jeszcze z takim pytaniem. Czy widział juz ktoś karme dla szczurka tropifit
Wczoraj się na nia natknełam i wygląda cłakiem porządnie jak na polską karmę. :)

LunacyFringe - Nie Lis 04, 2007 13:18

Pamętam , że falka, pisała o tej karmie w "niepolecanych " .
Skoro falka, tak twierdzi to pewnie nie za ciekawa ;)

falka - Nie Lis 04, 2007 13:21

LunacyFringe, nie nie, tą pierwszy raz widzę, na pewno o niej nie pisałam :)
LunacyFringe - Nie Lis 04, 2007 13:25

Zwracam honor ;)
To nie falka, ale ... :

Cytat:
Nie polecam karmy produkcji polskiej Tropfit Rat firmy Tropic. Opakowanie urocze, hermetyczne zamknięcie. W środku mieszanka o składzie podobnym jak te z hipermarketów Dużo owsa, właściwie same ziarna. Wsypałam na dosypkę do xtra vitalu, ale jeśli czyjeś szczury ziarna nie jedzą, nie tkną tego. Nawet moje patrzą na to z miną "WTF". Nie polecam, i to bardzo.


To napisała Layla

Off-Topic:
Wiedziałam , że gdzieś o tym słyszałam :lol1:

falka - Nie Lis 04, 2007 13:28

LunacyFringe, chwali Ci się za odszukanie tego :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group