To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Zuzala i Herbal Pets - suszone zioła, owoce, warzywa i inne

Anonymous - Pią Cze 29, 2007 21:23

Viss napisał/a:
dochodzę do wnosku, że mięta dla szczura, to jak kocimiętka dla kota,


potwierdzam :mrgreen:
Dominik nam przywiózł kiedyś z maminego ogódka, świeżutką - wcinały aż miło, a czego nie zjadły, wysuszyły na pięterku i zawlekły do spania - i były miętowe szczury :mrgreen:

L. - Pią Cze 29, 2007 21:35

ooo to mozna suszoną mięte dawac szczurasom ? :mrgreen:
bo ja tak to ja mam z ciocinego ogródka ;]

Anonymous - Pią Cze 29, 2007 22:33

L., jak masz z gródka, to po co suszyć? Świeże jest najzdrowsze. :)
satanka666 - Pią Cze 29, 2007 22:42

hrr.
a ja kupiłam paskudom kiedyś Nature Szczura...
nawet nie powąchały paskudy.
a mnie się bardzo podobała ;) . ładnie pachnie i ogólnie...
dynie wyjadałam ;p

mięta mięta... dlatego tak moje szczury do gum miętowych ciągnie? :twisted:

Oli - Sob Cze 30, 2007 02:28

To ja wam powiem ciekawostke, ze mieta jest wykorzystywana przy kreceniu scen filmowych ze szczurami :) - dokladniej do wywolania efektu poruszania wasami/weszenia. Ogladalam kiedys program o tresurze zwierzakow do filmow i tam facet to pokazywal. Mozna samemu sprobowac zujac gume do zucia i z pewnej odleglosci chuchajac. Do tego z wlasnego doswiadczenia powiem ze swego czasu "przywolywalam" tak moja Fruzie jak sie w jakis kat zaszyla i zawsze dzialalo. :wink:

Co do Zuzali to goraco polecam hibiskusa - moje sie tym zazeraja. :mrgreen:

AngelsDream - Czw Sie 02, 2007 16:23

Od dziś w sprawie produktów firmy HP zapraszam tu: >>>Kliknij!<<<
polna - Pon Wrz 24, 2007 15:17

Poszukują właśnie jedzonka natknełam się na coś takiego
http://www.reptilica.pl/i...322a_Trawy_itd.
http://www.reptilica.pl/i...upe322niaj261cy


Tylko ja niestety nie znam niemieckiego, a stronka nie do końca została przetłumaczona na pl. :roll:

EL - Śro Lut 25, 2009 20:34

Szukałam i pytałam, ale liście które kupiłam chyba oficjalnie nie istnieją :P jako że ten temat jest w spisie treści określony jako zioła ogólnie to się przyczepie...jak wspomniałam w innym temacie są to liście VitaHerbs (który ma spory asortyment takich naturalnych smakołyków z tego co widziałam w sklepie), o takie:

niestety strona podana na opakowaniu mi nie wchodzi a szczurki jeszcze nie przetestowały tego tajemniczego cuda, ale mogę powiedzieć że liście są dobrze zasuszone, większość w dużych kawałkach i mają przyjemny zapach, no i szczurek na opakowaniu jest taki słodziutki :roll: jeśli już się z czymś takim spotkaliście to proszę o uzupełnienie czy przeszło szczurzy test pomyślnie.

Anouk - Wto Sty 12, 2010 15:36

Mam pytanie... Do przesyłki ze szczurzym jedzeniem dostałam dużo gratisów, między innymi paczkę koniczyny oraz korzenia pietruszki Zuzali. Czy te rzeczy (zwłaszcza korzeń) nie są szkodliwe dla szczurków?
L. - Wto Sty 12, 2010 16:33

Anouk, nie sądzę ;] toć to sama natura.
mal - Pią Sie 20, 2010 08:43
Temat postu: mniszek lekarski ....inne zioła
mam pytanie czy ktoś zamrażał liście mniszka lekarskiego czy jednak lepiej kupić gotowe mieszanki ziołowe ze sklepu....jak zerwę świeże to wcina aż się uszy trzęsą,chciałabym aby i na zimę miała taka ucztę
Julita - Pią Sie 20, 2010 09:38

to lepiej zasuszyć, ja suszyłam dla papugi
Mangusta - Pią Sie 20, 2010 12:24

Cytat:
to lepiej zasuszyć, ja suszyłam dla papugi
nieprawda. suszenie pozbawia ziela większości składników odżywczych, do tego robi się o wiele mniej smaczne. jak chcesz żeby szczury miały ziółka na zimę to je zamarynuj ;) tylko bez soli.
mal - Pią Sie 20, 2010 12:34

Julita, tez myślałam aby zasuszyć ,nie wiem tylko czy taki potem by jadła,wiadomo,,że potem się pokruszy i jest miałki,no chyba że potem połączyć z innym jadłem

Mangusta, nigdy nie marynowałam jakichkolwiek ziół

Czarodziejowa - Pią Sie 20, 2010 13:08

też myślałam nad tym... a dlaczego nie mrożenie? po zamrożeniu chyba najbardziej zachowuje właściwości?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group