To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

Tulip - Śro Sty 07, 2009 15:45

pet's dream sa naprawde dobre, ostatnio musialam dogrzewac chorego na zapalenie pluc szczura. Kladlam wiec pod hamakiem na ktorym lezala moja biedaczka i ktory wisial 5 cm od podloza butelke z goraca woda. w jakis sposob drugi zdrowy ogonek rozgryzl butelke i wszytsko sie wylalo. gdy weszlam do pokoju bylam w szoku poniewaz wody nie bylo ani w klatce ani w butece. wszystko zostalo wchloniete. :wink:
Oli - Śro Sty 07, 2009 21:53

wuwuna, http://animalia.pl/produk..._-_trociny.html lub http://animalia.pl/produk...y_dla_koni.html :wink:
Devona - Śro Sty 07, 2009 23:01

Layla, Tulip, dziękuję za wyjaśnienia, ale raczej nie jestem zaintersowana Pet's Dream, takie ściółki sprawdzają się u mnie tylko u samic, a niedługo większości nie będzie :( . Ogólnie ostatnio trociny mnie zadowalają, bo dają lepsze efekty niż Benek,a są kilka razy tańsze. Jeszcze nie zużyłam jednej 60-litrowej paczki, a już było kilka wymian ściółki (mam do "obskoczenia" 4 klatki, więc sporo schodzi na raz).
Anonymous - Pią Sty 09, 2009 14:57

Ja uzywalam pinia itp. i po zasikaniu bardzo pylily. Pchalo sie to moim szczurom do nosa itp. Trociny zawsze byly wszedzie wysypywane i straszliwie smierdzialy, a zwirek bentonitowy zamienial sie w bloto nie do umycia. Szczurki byly cale od tego brudne i klatka tez. W koncu zdecydowalam sie na sylikonowy choc nie jest polecany. Moje szczury go nie jedza, praktycznie nie pyli, wchlania calkowicie zapach i zostaje ciagle suchy i o tej samej konsystencji. Jedyna wada to to, ze szczurki nie lubia na nim spac bo jest twardy i musza sie przyzwyczaic do chodzenia.
Dory - Nie Sty 11, 2009 12:52

wuwuna napisał/a:
Dory, a są różne rodzaje tych końskich, czy jeden.?

Wuna, są różne firmy, ja mam AlpenSpan :)

wuwuna - Nie Sty 11, 2009 16:02

Oli, Dory, dzięki wielkie :*
apsik - Pon Sty 12, 2009 09:45

Całkiem niezły pomysł z tymi trocinami. Nie pomyślałam o tym. A moja koleżanka swego czasu używała ich dla swojego konia, który ma problemy z drogami oddechowymi. Widziałam je. Nie pylą się, tylko nie wiem z jakiego drzewa są robione. Taka paka starczała jej na 1,5 tygodnia chyba. Boks ma wielkość ok 3,5 na 3,5 metra i sypała dość grubą warstwę. Muszę sie podpytać, których trocin używała. Są dwa rodzaje z pewnej firmy. Jedne drozsze ale trociny lepiej się rozsypują i są bardziej wydajne, natomiast tańsze są takie zbite i jakby drobniejsze. Jak się dowiem, to skrobnę. Uprzedzam, że te paczki są dość cieżkie ;-) .
baradwys - Pon Sty 12, 2009 23:27

jeden kloc starcza na standardowy boks o pow. 9m2 na tydzień czasu... i jest tego chyba ok 5000L. Wiec paczki są kosmicznie duże...
apsik - Wto Sty 13, 2009 08:03

Już namierzyłam sprzedawcę trotek końskich u mnie w mieście. Mieszka prawie obok mnie. Będę miała trociny w przyszłym tygodniu więc chyba spróbuję jedną paczkę. Koszt za Alpenspan 39 zł.
baradwys - Wto Sty 13, 2009 10:02

hmmm.... więc mam prośbę... możesz powiedzieć jakie duże jest to opakowanie jak już je dostaniesz?
apsik - Wto Sty 13, 2009 11:06

Shy_Lady, dane ze sklepu internetowego
Dane techniczne:

wymiar opakowania: 80 x 40 x40cm
waga: 20kg
pojemność 120l, objętość po wysypaniu ze skompresowanego worka: min. 500l!
zawartość wody: max 11%
zużycie tygodniowe na konia: ok. 1.5 bala
surowiec: nieobrobione drewno sosnowe
wchłanianie: min. 300%
azot: max. 0.3%

Layla - Wto Sty 13, 2009 17:21

apsik napisał/a:
nieobrobione drewno sosnowe


O właśnie. Kiedy zaczęłam swoją przygodę ze szczurami 3 lata temu, bardzo wszyscy krzyczeli, że trociny z drzew iglastych szkodzą z powodu fenoli (?). Tymczasem ja nie widziałam specjalnie, żeby szczury chorowały mi od trocin. Jeśli miały jakieś problemy z układem oddechowym to z powodu przeziębienia. Trocin nie lubię z powodu rozsypywania (nie jestem pedantką i nie chce mi się zamiatać co chwilę) i dlatego ich nie używam. To co z tymi trotami z iglastych?

Devona - Wto Sty 13, 2009 17:49

Layla, Chipsi też są z drzew iglastych.
Dory - Wto Sty 13, 2009 17:57

Layla napisał/a:
To co z tymi trotami z iglastych?

Ja tam sądzę, ze nie można dać się zwariować :wink:

Layla - Wto Sty 13, 2009 18:01

Devona, wiem ;)

Dory napisał/a:
Ja tam sądzę, ze nie można dać się zwariować
Święte słowa. Jak weszłam na "inne" forum trzy lata temu to wyczytałam, że żwirek też jest niedobry, bo szczury śmiertelnie się boją hałasu i szybko dostają odcisków :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group