To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

Anonymous - Nie Sty 04, 2009 19:33

Trociny sa suche, wiec mozliwe ze dobrze chlona i sie papka nie robi, chociaz dziewczyny nie robia na spod siku, tylko na polki. Wiec trudno ocenic.
W srode/czwartek bede sprzatala u chlopakow, to zobacze.

myaku - Nie Sty 04, 2009 20:06

Ja ostatnio używam tylko trocin. Są takie sobie, ale przynajmniej tanie.
agacia - Nie Sty 04, 2009 21:42

Ja ostatnio kupilam pierwszy raz trociny chipsi jablkowe i jestem zadowolona. Chyba sie na nie przerzuce.
baradwys - Pon Sty 05, 2009 09:37

ja z trocinek przerzuciłam się na granulat PINIO ale moje ogony jakoś nie chętnie chodzą po nim :/
uczulenia żaden nie ma ale tak będzie mi łatwiej sprzątać... miejmy nadzieję ze nie jak zawsze raz w tygodniu:)

Tulip - Wto Sty 06, 2009 19:48

polecam polecam polecam "PET"S DREAM" worek 7l kosztuje 20 zl, jest on do kupienia chyba tylko w carrefour'ze ale wogole nie czuc szczurow nawet po tygodniu :DD
baradwys - Wto Sty 06, 2009 20:34

ale pinio jest o połowę tańszy i też sie dobrze spisuje.. więc po co przepłacać?
Devona - Wto Sty 06, 2009 22:07

Niestety, przy moich śmierdzielach Pinio się nie sprawdza. Tulip, a co to jest to Pet's Dream? Żwir (drewniany czy bentonitowy), granulat?
Layla - Śro Sty 07, 2009 06:56

Devona, to żwirek drewniany, jak Pinio ;) Ja używam Pinio Light, rewelka, 13,50 za 10 litrów. Trociny to jednak masakra, wszędzie ich pełno i śmierdzą. Mi ostatnio Chipsi niemożliwie śmierdziały i to przy babach, bo one śpią w ściółce i tam leją wiecznie pod siebie :?
baradwys - Śro Sty 07, 2009 10:24

łeee.... to jakieś punki muszą byc z tych Twoich bab.... bo u mnie to tylko Fryd miał fezę robienia pod siebie... Layla, a czym się różnią pinio light od zwykłych??
Layla - Śro Sty 07, 2009 10:28

Shy_Lady, moje wszystkie szczury leją tam gdzie śpia, ale samce na szmatkę na piętrze (wymieniam) a dziewczynki z Vaderem śpią wyłącznie w ściółce, więc siłą rzeczy muszę dbać o chłonność ;) Light jakieś bardziej chłonne mi się wydają. Cena bardzo przystępna :]
Dory - Śro Sty 07, 2009 11:59

A moje misiaki śpią na zwykłych końskich trocinach. Za opakowanie wielkości komody zapłaciłam 40 zł i dzięki temu mogę misiakom kupić więcej ziołowych dodatków i częściej szarpnąć się na paczkę z e-sklepu.
Trociny są najlepsze :] , ponieważ:
- są ciche
- są mięciutkie i przyjemne dla szczurów
- nie pylą, kiedy są dobrej jakości (jak te dla koni)
- łatwo i szybko się sprząta
- wbrew pozorom nie ma ściółki, która nie będzie śmierdziała po jakimś czasie, a kiedy się to wie, trociny wygrywają :-P
Nienawidzę tych drewnianych patyczków typu Cat's Dream. Nie wyobrażam sobie po tym chodzić, brrrr.

wuwuna - Śro Sty 07, 2009 12:09

Dory napisał/a:
końskich trocinach.
A gdzie się takie kupuje?
Dory - Śro Sty 07, 2009 13:00

W hurtowniach lub zamawiając przez telefon. Na końskich forach często ogłaszają się firmy produkujące końskie troty, które prowadzą również sprzedaż wysyłkową :)
Ja akurat mam znajomą w hurtowni i kiedy odwiedzała naszą stajnię, przywiozła mi worek :]

wuwuna - Śro Sty 07, 2009 13:20

O_O musze spróbować
Dory, a są różne rodzaje tych końskich, czy jeden.?

baradwys - Śro Sty 07, 2009 13:55

no a Moje właśnie nie sikają tam gdzie śpią... nie wiem czemu ale każdy z osobna wychodzi z legowiska... upatrzą sobie jeden wspólny kąt i tam się załatwiają...
Zastanawiałam się co to są te Końskie trociny bo w końcu końmi interesuję się na poważnie od 18 lat!! i przyszło mi do głowy... w jakich opakowaniach kupujesz?? bo ja widziałam tylko w takich naprawdę przeogromnych!!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group