To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

Guślarka - Nie Lis 19, 2006 10:28

Używam Cat's Dream i jestem zadowolona. Nie śmierdzi jak przy trotach(mam dwóch chłopów ;) ), starczy na dłużej i nie pyli tak bardzo jak troty(w moim mieście był do dostania tylko jakiś superpylący i wilgotny(!) szajs :roll: ). Wadą jest dla mnie cena i konieczność codziennego sprzątania, bo domownikom śmierdzi :evil:
kasia_123 - Nie Lis 19, 2006 13:03

używam pigwy i dużej ilości szmatek :)
helen.ch - Nie Lis 19, 2006 13:23

Ja od dwóch tygodni używam ściółki bardzo podobnej do Cat's Dream'a, ale troche tańszej, 7 litrów za jakieś 8,90 zł chyba, odkryłam to w Carrefour'rze (to produkt właśnie tej sieci, marka własna) i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy. Jest tak samo dobry a jednak wychodzi taniej. Pod domek sypię trociny, a do środka daję papierowe ręczniczki, bo tylko wtedy moje panny są skłonne w domku siedzieć. Widocznie im w dupki musi być miękko.
Anonymous - Nie Lis 19, 2006 14:32

Siano Animals a na to papier z rolek, przeważnie Velvet (jest miękki, a do tego wspierają akcję pomocy zwierzakom).
Anonymous - Nie Lis 19, 2006 14:35

Trociny. Mimo wszystko. Młoda nie ma uczulenia, nie kicha po nich, jest ok. A do trocin kupa chusteczek, szmatek... :)
Ayumi K. - Nie Lis 19, 2006 14:59

ja używam żwirku "Szczęśliwy Kot" (ze wszystkich żwirków, które wypróbowałam ten wydał mi sie jakoś... najlepszy)
sachma - Pon Lis 20, 2006 23:01

helen.ch, a mogla bys zobaczyc jak on sie nazywa? ja mam carfur po drodze jak do chlopa jade to moze wyprobuje :P
Elbereth - Wto Lis 21, 2006 13:47

Ja najczęściej używam Pet's Dream (prawie to samo co Cat's Dream, ale trochę tańsze) lub innych podobnych. Nie trzeba tak często zmieniać jak trociny, mniej śmierdzi, nawet jak szczury porozrzucają, to łatwo odkurzyć :) .
Anonymous - Wto Lis 21, 2006 13:55

Ja prawie od początku używam cipsi, tych z kolb kukurydzy, nie cytrynowych. Jestem bardzo zadowolona i zawsze polecam tą ściółkę. Jest bardzo wydajna, pochłania świetnie zapachy. Nie klei sie do łapek, więc nie wysypuje sie z klatki. Ładnie obkleja kupy, więc w ramach oszczędności na początku kupy wybieram. Starcza mi na jakies 2 tyg. Bezzapachowa, nie pyli w ogóle. Kupuje w tropik.pl, bo tam jest najtaniej.
Maniak - Wto Lis 21, 2006 14:38

Ja przeszłam przez czy<3>rodzaje, mianowicie pierwszy był Delfinkek- tańszy dopowiednik Cat Dreama, potem był Benek ale nie polecam, a teraz jest kolejny odopowiedmnik Cats Dreama Norka Cats :wink:
helen.ch - Wto Lis 21, 2006 16:15

sachma, chyba woże w bagażniku jeszcze jeden worek, wciaż go zapominam do domu zabrać, zejdę zaraz , obfocę i pokażę, bo w domu juz nie mam... nam pasuje i taniej wychodzi.
edit:
przytaszczyłam, obfociłam i padły baterie w aparacie, jak wydobedę zdjęcie to wrzucę.
To cos nie nazywa sie jakoś szczególnie: "Żwirek dla zwierząt domowych - ekologiczny"
z tyłu opakowania miedzy innymi napisali "dla zwierząt domowych takich jak: koty, chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle oraz ptaki..... jest produktem nauturalnym z mikrowłókien drewna sosnowego i świerkowego bez dodatków chemicznych." Całość w pomarańczowej torbie, z przodu na zielono-białym tle kotek z króliczkiem słodko sobie siedzą ;)

Elbereth - Wto Lis 21, 2006 16:36

MANIAK90 napisał/a:
potem był Benek ale nie polecam

Też próbowałam i też nie polecam. Na początku jest całkiem fajnie, można wybierać bobki łopatką do przesiewania żwirku. Ale z zasikanym już jest gorzej, przykleja się do dna :evil: . Teraz został mi prawie cały worek, muszę przehandlować jakiemuś kociarzowi.

Maniak - Wto Lis 21, 2006 16:39

Elbreht nie dość że się przykleja to jeszcze śmierdzi wymiocinami...delikatnie mówiąć...jenak nie polecam, mimo wszystko...chociaż na drugim konkurencyjnym foru szczurowym ludzie go nawet zachwalali...:?
devilline - Wto Lis 21, 2006 17:01

myśmy na początku używali trocin, potem czegoś podobnego do cat's drems'a. U nas z obydwu było czuc, średnio się to zdało.
Teraz używamy żwirku zbrylającego i jesteśmy bardzo zadowoleni :) Bobki i siuśki łatwo się usuwa, nie czuc, szczury nie kichają (przy poprzednich ściółkach kichały trochę) i są ogólnie rzecz biorąc zadowolone :)

helen.ch - Wto Lis 21, 2006 17:02

O proszę:




testuję i na śwince morskiej, nie czuć nic...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group