To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

jokada - Pon Sie 31, 2015 07:17

Carefresh to miękkie miękkie strzępki, Hurgo to nieduże, lekkie 'balaski'
pupillo_pl - Pon Sie 31, 2015 08:16

Ja nie sprawdzałem, ale czytałem już kilka opinii nt HUGRO, podobno jest ok.
Jest to seria back to life, czyli recykling, poza tym producent twierdzi, ze nie ma w niej żadnych dodatków chemicznych, czyli farb z druku itp.

smeg - Pon Sie 31, 2015 09:50

Hugro jest bardzo lekka i strasznie się rozsypuje, jest bardziej jak drobne trociny niż papier. Drobne igiełki tej ściółki mogą też nie być wystarczająco delikatne dla wymagających łapek. Dodatkowo Hugro ma dość dziwny zapach, który denerwował mnie bardziej, niż smród szczurzych odchodów :P
mmarcioszka - Pon Sie 31, 2015 11:35

jokada, pisała o cellulozowej ściółce Hugro ( http://www.zooplus.pl/sho...e/zwirek/403111 ) , nie tych trotach ;)
Skarpetka - Czw Wrz 03, 2015 12:31

Dzięki Wam. cane, mieszkam w Poznaniu, ale dopiero co poważnie rozważałam przeprowadzkę do Trójmiasta i czasem tam bywam ;) Ale w najbliższym czasie się nie wybieram. Jakiej firmy masz tę ściółkę?
Noe - Pią Lis 27, 2015 17:58

jesli moge poradzic... Carefresh jest wg mnie super ale nie ten naturalny.Smierdzi makulatura a w palaczeniu z moczem cos okropnego. Za to Confetti lub kolorowy ( rozowy czy niebieski ) sa naprawde super. Te moge z czystym sumieniem polecic, sama je uzywam
pupillo_pl - Pon Lis 30, 2015 08:32

smeg napisał/a:
Hugro jest bardzo lekka i strasznie się rozsypuje, jest bardziej jak drobne trociny niż papier. Drobne igiełki tej ściółki mogą też nie być wystarczająco delikatne dla wymagających łapek. Dodatkowo Hugro ma dość dziwny zapach, który denerwował mnie bardziej, niż smród szczurzych odchodów :P


No to zaskoczenie dla mnie, dlaczego?
1. Wielu pisze oceny bdb dla tego podłoża, akurat nie dla szczurów, ale królików chociażby.
2. Kilku klientów pytało już o ten produkt, mówiąc, że to jest tylko w zooplusie, niestety.

Długo używałaś tej ściółki? Ciekawi mnie opinia na jej temat.

oxxy - Pon Lis 30, 2015 09:47

A ja w końcu wypróbowałam zrębki wędzarnicze. Jestem zadowolona. ;) Lili trochę mniej (myśli, że to jedzenie i każdy zrębek próbuje obgryzać). :)
Karena - Pon Lis 30, 2015 13:12

U mnie pomimo wielu prób cały czas chipsi xxl są na pierwszym miejscu.
Każde inne podłoże oddawałam do domów tymczasowych, bo się u mnie nie sprawdzało.
A przerobiłam wszystkie popularne i polecane ściółki. Najlepiej wyszedł cat's best gold, ale średnio się opłaca ;p

pupillo_pl - Śro Gru 02, 2015 12:21

To tak jak z karmami, ile różnych pokarmów, tyle i smakoszy i ich zmysłów.
Jedni chwalą to, argumentując to mocno, inni to samo uważają za nieciekawe rozwiązanie, jak widzę, naprawdę mocne zróżnicowanie gustów i upodobań w tej kwestii mamy.

Myszata - Wto Maj 31, 2016 10:00

oo a ja mam takie pytanie zobaczyłam w ankiecie "Żwirek sylikonowy" to taki koci? jak to jest z zapaszkami? ja do tej pory używałam tylko Pinio, ale zaciekawił mnie owy żwirek jak często się go wymienia i co w razie z zjedzenia?
Szczurówka - Sob Wrz 03, 2016 13:54

Hejka. Mam pytanie: czy ktoś z was stosował ściółkę kukurydzianą u szczurów? Bo ja do tej pory standardowo stosuje żwirek drewniany, a słyszałam od szczurzej znajomej że ściółka kukurydziana super się sprawdza u szczurów.
mmarcioszka - Sob Wrz 03, 2016 22:28

Szczurówka, kukurydziana jest fajna, bo nie uczula, ale słabo chłonie i jest dość twarda/ostra, więc na całą kuwetę słabo, chyba że masz narożne.
nimka - Nie Wrz 04, 2016 09:17

A nie boicie się, że szczury kukurydzianą ściółkę zjedzą (szczególnie groźna jest ta zbrylająca)? Przecież to pachnie jak jedzenie :) Zdarza się nawet, że mało ogarnięte koty ją jedzą jak jest świeża porcja do kuwety nasypana :P Kukurydzianej zbrylającej używam dla kotów w kuwecie, ślicznie kukurydzą pachnie.
Szczurówka - Nie Wrz 04, 2016 12:35

mmarcioszka napisał/a:
Szczurówka, kukurydziana jest fajna, bo nie uczula, ale słabo chłonie i jest dość twarda/ostra, więc na całą kuwetę słabo, chyba że masz narożne.

Nie mam narożnych, tylko sypię na całą kuwetę... czyli widzę że ściółka kukurydziana odpada... a szkoda bo chciałam coś innego niż pellet spróbować



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group