To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

metalowa - Nie Mar 08, 2015 17:40

Mam pytanie dotyczące zrębków wędzarniczych: http://allegro.pl/zrebki-...5071913171.html
Którą grubość najlepiej wziąć?

gucia_ska - Nie Mar 08, 2015 19:07

metalowa, ja wybrałam KL08 i bardzo nam odpowiada ;) , ale wiem, że niektórzy wolą drobniejsze. Na którejś z wcześniejszych stron w tym temacie jest chyba porównanie rozmiarów zrębków z załączonymi zdjęciami (te numerki KL 04, 08, 10, to chyba jest rozmiar tych kawałeczków w milimetrach).
FOXI - Sob Cze 13, 2015 07:56

Używam żwirka drewnianego i jestem zadowolona. Pochłania zapachy. Wymieniam ją co 1-2 tygodnie.
fifiukf - Czw Cze 25, 2015 11:39
Temat postu: drewaniany zwirek pinio?
Witam,czy jak wsypie drewniany żwirek - PINIO dla szczurka to będzie dobrze?
limomanka - Czw Cze 25, 2015 11:58

fifiukf, sprawdzaj czy istnieje temat, w którym można zadać nurtujące Cię pytanie, zamiast zakładać co chwila nowy.
Twój wątek scalam z odpowiednim. Odpowiedź na Twoje pytanie znajdziesz tu bez problemu.

Noe - Wto Lip 21, 2015 19:41
Temat postu: Carefresh
Czy ktos uzywal jako sciolki Carefresh Colors ?
nikoś - Pon Sie 17, 2015 13:43
Temat postu: Carefresh Confetti
Właśnie jestem w trakcie testowania Carefresh Confetti z zooplus .Powiem tak wcześniej moje szczurki miały pustą kuwetę i żwirek w kuwetkach narożnych,teraz Carefresh nasypałam na całą kuwetę i 4 dni nic nie czuć dodatkowo ściółka jest bardzo ładna z wyglądu :wink: .Dodam, że mam 5 samcoli niekastrowanych.
cane - Pon Sie 17, 2015 15:29

nikoś, ja właśnie wypróbowuję Carefresh i jestem dość miło zaskoczona - mam 3 dziewczyny, ściółki używam maleńko [tylko do 1 kuwetki narożnej], a mimo to wystarcza na jakieś 5 dni :) . Moim zdaniem to naprawdę ładny wynik jak na 2-3 garści ściółki [wolę dawać mało i częściej zmieniać niż szarpać się co chwilę z wielką kuwetą klatkową].
nikoś - Czw Sie 20, 2015 21:10

Carefresh confetii to idealna ściółka - 7 dni to rewelacyjny wynik dalej nic nie czuć,ale jutro już zmienie ściółkę, bo moje potforki strasznie jedzeniem nabrudziły.Także ściółkę gorąco polecam.
MadziulaBlx - Czw Sie 20, 2015 22:13

My zamieniliśmy trociny na żwirek drewniany. Szczepan strasznie kichał i kasłał, po zmianie ściółki wszystko minęło :)
Skarpetka - Nie Sie 30, 2015 09:11
Temat postu: miekka sciolka przy odciskach
Poleccie mi prosze jakas bardzo miekka sciolke, przy ktorej nie bedzie bardzo smierdziec - alternatywa dla polarkow i recznikow papierowych w walce z odciskiem na lapce. Chodzi o myszke - czyli siedzi na sciolce caly czas, sika i znaczy w calej sciolce. Przy podkladach higienicznych balabym sie, ze zje wypelnienie.
cane - Nie Sie 30, 2015 10:56

Skarpetka, może ściółka bawełniana? Do dzioba brać to może, ale zjeść raczej nie zje ;) . Ryzyko takie same jak przy strzępkach materiału.
jokada - Nie Sie 30, 2015 13:19

ściółka celulozowa?
Skarpetka - Nie Sie 30, 2015 23:13

cane, jokada, one są w formie takich jakby "kocyków" czy strzępków? I czy polecacie jakąś konkretną firmę?
cane - Pon Sie 31, 2015 00:11

Skarpetka, ja mam strzępki...takie trochę większe od tego, co moje dziewczyny produkują samodzielnie :lol: .

Czy ty przypadkiem nie jesteś z Trójmiasta? Mogę się podzielić tą moją ściółką, żebyś sama sprawdziła czy ci odpowiada :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group