To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

hekatomba - Nie Sie 17, 2014 20:19

Off-Topic:
Kubas, jeśli chodzi Ci o takie tarasy firmy Ferplast, to są dostępne w niektórych internetowych sklepach zoologicznych. Czasami pojawiają się również na allegro. Ich cena nie jest jednak szczególnie niska, więc radzę poszukać używanych (poluj na nie na forach gryzniowych, np. szczurzych lub fretkowych). Zamiast wspomnianych tarasów można również wykorzystać takie tacki kuchenne, które znajdziesz w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego lub w marketach na dziale z utensyliami kuchennymi. Półkę można zrobić również z takich podstawek pod doniczkę. Proponuję poszukać inspiracji w tym temacie i na przyszłość zadawać pytania w odpowiednim do tego dziale ;)

Kubas - Wto Sie 19, 2014 11:20

hekatomba, ślicznie dziękuję;-)
Szczurówka - Pon Wrz 01, 2014 12:25

Mam pytanie: Czy żwirek krystaliczny tego typu http://foto.favore.pl/201...825043652_n.jpg nadałby się dla szczurów? u mnie jest taki fajny bardzo drobny :)
Pati112 - Śro Wrz 03, 2014 09:20

A możecie polecić żwirek, który neutralizuje w jakimś stopniu szczurzy zapach? U nas wymiana co drugi dzień, a zapach zwala z nóg.
smeg - Śro Wrz 03, 2014 09:35

Pati112, zazwyczaj to nie ściółka jest największym "generatorem smrodu" w klatce ;) W jaki sposób masz wyposażoną klatkę i jak ją sprzątasz, poza wymianą żwirku?
aldo3434 - Pon Wrz 08, 2014 12:22

Moim zdaniem i sprawdzonym sposobem jest dobrej jakości żwirek zbrylający. Naprawdę neutralizuje zapachy i jest przede wszystkim bardzo wygodny. Lepiej zainwestować w coś lepszego niż się męczyć
Shiva - Sob Wrz 27, 2014 20:29

Dzisiaj kupiłam na próbę żwirek bentonitowy Benek i wymieniłam ogonkom ściółkę na nową. Z tego co widzę, problem jest w tym, że moje dziewuchy wcale nie mają ochoty dreptać po tym żwirku. Uciekają, wariują i skaczą po hamakach i prętach klatki, byle tylko nie po żwirku. Rzuciłam im tam szmatkę, żeby się tak nie denerwowały, no ale... Spotkał się ktoś już z czymś takim?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 15:33 ]
Scaliłam z wątku zbiorczego.

mmarcioszka - Sob Wrz 27, 2014 21:43

Shiva, nie podoba im się, masz kapryśne zwierzaki i tyle ;)
Przyzwyczają się albo Ty wymiękniesz pierwsza i im zmienisz na inny - takie życie ze szczurami.

cornflakegirl - Nie Wrz 28, 2014 08:42

Shiva, to dla nich coś nowego pod stopami. Jeśli uważasz, że taki żwirek Ci pasuje musisz po prostu przeczekać ten stan ;)
Tawtute - Nie Wrz 28, 2014 13:16

cóż czy to jest dobry żwirek czy też wątpliwej jakosci ? szczurki mają go pierwszy raz ? spróbuj oswoić je z tym żwirkiem jeżeli nie chcesz zmienić- połóż na żwirku ich ulubiony przysmak ! wtedy skojarzą go z czymś przyjemnym :)

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2014 13:18 ]
osobiście polecam żwiek Cats Bests ! jest to co prawda żwirek dla kotów ale świetnie sie sprawdza , jest antyalergiczny i w różnych wielkościach ! naprawde polecam :wink:


Zwracaj uwagę na ortografię, M.

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2014 13:59 ]
Mam dysleksje i dla mnie pisanie na kompie jest dość trudne :|

Proponuję korzystać ze słownika/autokorekty i czytać post przed wysłaniem, to z pewnością pomoże, M.

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2014 14:17 ]
oki :?

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2014 14:19 ]
hej nieznajoma ! a wiesz może jak uruchomić prywatną galerię ?

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2014 14:23 ]
wiesz ?

Jeśli zauważysz błąd w swoim poście już po wysłaniu lub chcesz coś dopisać kliknij ikonkę EDYTUJ na górze wiadomości, zamiast pisać kolejną, M.

mmarcioszka - Nie Wrz 28, 2014 14:24

Off-Topic:
Tawtute, jeśli chcesz podzielić się z nami zdjęciami swoich szczurów załóż własny temat w dziale "Wasze szczury". Możesz pisać o swoim stadzie i wstawiać zdjęcia (instrukcję zamieszczania miniatur na forum masz TUTAJ ;) ).
W razie problemów zapraszam do zadawania pytań w odpowiednich wątkach lub na PW.

syl9 - Pon Gru 01, 2014 15:02

Dużo pozytywnych opinii zostało tu napisanych o zrębkach.
Podpowiedzcie mi czy to mogą być każde? czy mam na coś zwrócić uwagę?
One nie będą miały drzazg? Pachną drewnem?
Używamy teraz granulatu drewnianego "Norka".

np. te: http://allegro.pl/zrebki-...html#tabsAnchor

Chciałabym małą ilość na próbę, 1kg starczy mi na dno 55/55cm?
Wyszukałam w moim mieście bo przy 1kg nie opłaca mi się brać wysyłkowo.

limomanka - Pon Gru 01, 2014 15:07

syl9, tych konkretnych nie znam, zazwyczaj kupowałam u gościa polecanego kilka stron wcześniej. Zrębki nie mają drzazg, bo bukowe drewno jest dość twarde. Pachną delikatnie drzewem, ale zupełnie nie pylą. Nie wiem jaki jest przelicznik kilogram na litr (może warto spytać sprzedawcę), brałam zawsze po 10 l i starczało na miesiąc/dwa do dolnej kuwety mojej woliery i do kuwety narożnej, przy wymianie dołu raz na tydzień i w narożnej co 2. dzień.
jokada - Pon Gru 01, 2014 15:57

ja zdecydowanie polecam te z EKO-GAMA z allegro
w przypadku bukowych KL04 1 kilogram to około 3,5 litra

myślę że na 50x55 może starczyć

Mi na kuwetę 80x50 idzie około 7 litrów sciółki

Shiva - Wto Gru 02, 2014 03:47

Orientujecie się może, czy żwirek Cat's Best ten drewniany (nie wiem czy są inne) może uczulać ogonki, pylić? Ostatnio zakupiłam żeby wypróbować, jednak nie jest to Universal.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group