To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

Pyl - Pią Gru 31, 2010 10:48

Oli, czekamy!!! Nie bądź taka! :>
Oli - Pią Gru 31, 2010 10:51

jaka? ;( te wory są gigantyczne, myślicie, że mam na tyle miejsca żeby wygodnie trzymać 3 różne worki ze ściółką otwarte? :roll: :wink:

poza tym Pyl, nie powinnaś była dostać swoich dwóch worków? :P

Pyl - Pią Gru 31, 2010 11:05

Oli, niedobra :wink:
Nie powinnam, bo... załapałam się tylko na jeden :P , który w dodatku pakują / wysyłają już bodaj trzeci dzień :( Chyba go na piechotę zanoszą do punktu odbioru :(
A ja w gorącej wodzie jestem kąpana, to wiesz :lol:

Anonymous - Pią Gru 31, 2010 11:45

Ok, super, to czekam na opinię. :)
pcheelkaa - Czw Sty 13, 2011 20:59
Temat postu: Żwirek
Używam żółtego żwirku silikonowego dla kotów Hiltona i na to kładę trociny. Dzięki temu mniej śmierdzi w klatce a mam samca który podobno ma intensywniejsze zapaszki. W poniedziałek będzie miał kolęge ;d;d Już nie możemy się doczekać a dwa samce oznaczają jeszcze bardziej intensywniejszy zapach niestety. Żwirek nie jest tani ale mam kota więc odsypuję sobie w pojemnik zawsze jak kupuje nowe opakowanie. Zaobserwowałam, że Lord prawdopodobnie jest uczulony na trociny, co mogę kłaść na ten żwirek? Czy wogólę muszę coś kłaść?

A pozatym właśnie przyszła mi karma PRO GOLD Rat zapłaciłam na allegro za nią 15 zł za 800g i jestem bardzo zadowola. Lord ją uwielbia, jest w niej wszystko co lubi nic nie zostaje w misce ;d Karma jest bardzo urozmaicona i nie ma dużo ziaren zbóż, których lord nie lubii. Wcześniej miał Vitapol co jest wogóle nieporównywalne.

greenfreak - Pią Sty 14, 2011 16:49

pcheelkaa, masz trociny jak chociażby Pinio, czy jakieś najtańsze? Jeśli tańsze, to możesz spróbować z droższymi. Jeśli z droższymi nie działa, to zawsze możesz wymościć klatkę ligniną czy chusteczkami, jak kilka chusteczek porwiesz, to sobie pewnie zrobi coś przytulnego z nich ;)
Oli - Pią Sty 14, 2011 17:09

pcheelkaa, a co mu jest, że podejrzewasz alergię?
sqa8 - Czw Lut 10, 2011 12:34

Ja planuję zrezygnować z trocin. Co myślicie o tym, żeby kuwetę pod klatką wyłożyć gazetami, a w rogu postawić jakiś pojemnik ze żwirkiem??
AngelsDream - Czw Lut 10, 2011 12:39

sqa8, gazety to średni pomysł ze względu na druk. Lepsze będą ręczniki papierowe, ale to rozwiązanie funkcjonuje dobrze właściwie tylko z kratką nad kuwetą, nie licząc szczurków chorych.
Oli - Czw Lut 10, 2011 12:39

sqa8, jeśli masz kratkę nad kuwetą to wyścielenie ręcznikami papierowymi jest ok, ale gazety to zły pomysł - nie są chłonne, a farba drukarska może powodować zatrucia.
sqa8 - Czw Lut 10, 2011 12:48

Z tymi gazetami to może faktycznie, nie najlepiej. tzn. klatka jest nad kuwetą, z tym że nie ma takiego odgradzającego pięterka, więc szczurki mogą siedzieć w kuwecie. Szukam czegoś czym można zastąpić te nieszczęsne trociny, może macie jakieś pomysły??
AngelsDream - Czw Lut 10, 2011 12:52

sqa8, ja nie pomogę.

My od dawna korzystamy z kratki nad kuwetą i ręczników papierowych. Do małej kuwety sypiemy żwirek Cat's Best.

Trociny leżą i czekają na inne czasy.

Pyl - Czw Lut 10, 2011 12:55

sqa8 napisał/a:
Szukam czegoś czym można zastąpić te nieszczęsne trociny, może macie jakieś pomysły??

Poszukaj na forum, dużo takich tematów już było. Są trociny, żwirki, ściółki lniane i z konopi.

sqa8 - Czw Lut 10, 2011 12:55

ok, dzięki. Poczytam tu sobie jeszcze i może coś wymyślę.
Agusia - Czw Lut 10, 2011 15:16

U mnie lada dzień ma się pojawić konopia, jestem bardzo ciekawa co z tego będzie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group