To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Zamiast kąpieli..

Hexi - Pon Lut 01, 2010 20:51

Dostałam dzisiaj szczurka , i strasznie śmierdzi kupą .Podczas transportu strasznie dużo narobił pudełku i się umorusał. Ma 2 miesiące i mam go pierwszy dzień ,. nie chce go stresować kąpielą zresztą jest malutki więc woda i mydło chyba odpada. Tyle ze nie wiem jak pozbyć się smrodku. :(
Niamey - Pon Lut 01, 2010 21:46

chusteczki dla niemowląt, albo wilgotne ręczniki papierowe i voila :D
Madziudzia - Wto Lut 02, 2010 20:14

Chusteczki niemowlęce chyba są najwygodniejsze, najlepiej jest kupić te "sensitive" :wink:
Ta pianka z Versele-Lagi rzeczywiście godna polecenia( Nie stosowałam jeszcze u ogonów ale u świnki peruwianki sprawdza się rewelacyjnie- pozostaje mi poczekać aż się któryś szczuras ubrudzi i wypróbuję :lol1: )

Małpa - Pią Mar 12, 2010 19:44

A moje szczurki są czyściutkie, nigdy nie śmierdxzą a mam dwóch samców. Ich siuśki także nie. Ich zapach wręcz mi się podoba, i nikt z otoczenia nie wyczuwa nieprzyjemnego zapachu. Uwielbiam ich całować po tych mięciutkich pachnących brzuszkach, a jak jeden miał boiegunkę spowodowaną stresem (transport do domu po raz pierwszy) to wyczyściłam mu dupkę i ogonek chusteczką namoczoną wodą i do teraz jest czyściutki i pachnie. :) )
Nietoperrr... - Pią Mar 12, 2010 19:48

Mi też zapach moich chłopaków się podoba... :mrgreen: :serducho:
Anomalia - Czw Lis 18, 2010 18:55

Ja tam już wolę przetrzeć wilgotną szmatką. Z resztą wątpię, aby wytrzymały chociażby 5 minut w jednym miejscu.
malutki220 - Sob Kwi 05, 2014 09:52
Temat postu: Chusteczki dla niemowląt
Ja też miałem problem z moimi śmierdzielkami, a że dopiero mam je od tygodnia, nie miałem serca katować ich kąpielą.
Na szczęście okazało się, że mycie chusteczkami dla niemowląt to niezła zabawa i moje szczurki po prostu ją uwielbiają. Bez problemu dały się porządnie umyć. Wycieranie ręcznikiem też się im spodobało.
Polecam wszystkim! .

aldo3434 - Pon Wrz 08, 2014 12:25

Jeżeli są małe ubrudzenia, tak jak piszą inni - chusteczki dla niemowląt.
kissmyknees - Wto Wrz 09, 2014 15:07

Chusteczki do niemowląt do przemywania szczura? :shock:
Przecież w tym jest tyle chemii, że to koszmar, a dwa, że niemowlak ma inne ph skóry niż szczur. W dodatku niemowlę nie wyliże swoich włosów zaś szczur obliże całe swoje ciało... :?
Jak jest szczur zabrudzony i nie wymaga to użycia szamponu, a nawet przy obsranej dupie nie wymaga, to najlepiej stosować ciepłą wodę z naparem z rumianku lub pokrzywy...

Devona - Wto Wrz 09, 2014 19:49

Istnieją łagodne chusteczki bez tony chemii, a różnica w średnich wartościach pH skóry człowieka i szczura nie jest znów taka duża. Rumianek akurat może silnie uczulać.
adam232357 - Nie Lis 16, 2014 21:13

Według mnie nie warto im podawać do skóry czegoś ,o czym my nie mamy zbytnio wiadomości. pH skóry szczura się trochę różni od ludzkiej.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Lis 17, 2014 13:34 ]
Poprawiłam post, ponieważ bez interpunkcji był niezrozumiały.

szlajfka - Pią Sty 09, 2015 22:09

Czym najlepiej myć starego szczura, kóry sam się już nie bardzo myje? Zwłaszcza tyłek i jajka? Chusteczki dla niemowląt, papier toaletowy nawilżany, chusteczki do hig. intymnej czy po prostu mokra szmatka? W grę wchodzi codzienne mycie. Używam tego papieru nawilżanego lub mokrych szmatek, ale mam wrażenie, że nie zmywają brudu zbyt dobrze.
najeli - Pią Sty 09, 2015 22:40

ja jak była taka potrzeba używałam chusteczek dla niemowląt, a w przypadkach "trudniejszych" po prostu czystej, letniej wody. raczej wszystko schodziło...
smeg - Pią Sty 09, 2015 23:18

Ja używałam płatków kosmetycznych zmoczonych w ciepłej wodzie.
Szczurówka - Pią Sty 09, 2015 23:27

ja mam mały spryskiwacz po jedwabiu do włosów (dokładnie wyczyszczony) i lekko spryskuje sierść szczurów wodą i przecieram wacikiem :) idealna opcja na zimę :) na wiosnę/lato nie ma zmiłuj i będzie prawdziwa kąpiel :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group