To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Red Eyed Devil

quagmire - Pon Kwi 02, 2012 17:04

Super, to możecie mi wyjaśnić genetykę devili - tzn jakie i na czym być mogą?
wuwuna - Pon Kwi 02, 2012 17:43

baradwys, devile są nowe i nawet Aglája nie ma dużej wiedzy na ich temat. A dodając, że czescy polecają rozmnażać tylko 'zwykłe devile' to najczęściej nie dopisują do nich dodatków. Skąd potem pomyłki.

Fenotypowo trzeba z ostrożnością opisywać, wiadomo, że czasem jest to złudne.

A i
baradwys napisał/a:
A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem
Po homozygocie wyszłyby same devile. A tak nie jest.

quagmire, devile analogowo jak burmese są widoczne na locusie c, na innych się mogą ukrywać. Mogą się łączyć z każdym kolorem. Zawsze z dodatkiem c. Mogą mieć pointy lub nie.

Azi - Pon Kwi 02, 2012 18:44

baradwys napisał/a:
A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem. A skoro tak to łącząc ją z siamese uzyskałam siamese i siamese devile, black RED + russian silver RED, a nie żadne himalayany i american blue :roll: W miocie pojawiły się najpewniej seal i agouti pointy, ponieważ z podobnych, pokrewnych połączeń powychodziły agouti pointy (drugi miot po ojcu i miot po siostrze).


baradwys, weź się zastanów co oznacza homozygota, a potem się zastanów, co ty wypisujesz. Devil jest dominujący, homozygota oznacza, że ma dwa takie same allele, skoro tak, to ma dwa razy devila, a SKORO TAK, to by ci się same devile urodziły, bez żadnych syjamów.

Po raz kolejny wykazujesz się niekompetencją jeżeli chodzi o rozpiskę kolorów, sama sobie zaprzeczając i pisząc wykluczające się rzeczy. I sorry, ale tego nie zatuszuje ani znajomość z uber-hodowcami ani ze specami od genetyki, tak samo, jak znajomość z astronautą nie oznacza, że widziało się na Marsie zielone ludziki.

Nie apeluję już o dokształcenie się, ale chociaż o to, żebyś ZANIM coś napiszesz - pomyślała, bo ja wiem doskonale, że bzdury wypisujesz, ale dla szarego użytkownika forum wprowadza to nieco zamieszania i znów, dzięki twoim wypowiedziom wychodzi, że genetyka barwna to jakaś czarna magia :roll:

co do samych himów, silverów i czego-by-tam-jeszcze nie było, to sie nie wypowiem, bo mi sie nie chce tematu zgłębiac, ale dla mnie jeżeli rodzą się SAME czarne, syjamy i silvery, a nie urodzi się ŻADEN russian blue, czy americam blue, to jest to podejrzane (dla niezorientowanych russian silver = russian blue + american blue), chociaż możliwe. Tylko, że w czeskim związku bardzo wygodna i szeroko praktykowaną rzeczą jest opisywanie wszystkiego jako russian silver, bo w razie czego nie będzie niespodzianki, a i na wystawach zawsze mozna zwalić wadliwy kolor na russian silver

baradwys - Wto Kwi 03, 2012 03:51

Azi napisał/a:
baradwys, weź się zastanów co oznacza homozygota, a potem się zastanów, co ty wypisujesz. Devil jest dominujący, homozygota oznacza, że ma dwa takie same allele, skoro tak, to ma dwa razy devila, a SKORO TAK, to by ci się same devile urodziły, bez żadnych syjamów.
jak po homozygotycznym devilu i siamese chcesz mieć 100% devili? Nijak Ci nie wyjdzie 100% devili, jeśli nie pokryjesz drugim devilem, więc może sama się zastanów co piszesz?
Cytat:
co do samych himów, silverów i czego-by-tam-jeszcze nie było, to sie nie wypowiem, bo mi sie nie chce tematu zgłębiac, ale dla mnie jeżeli rodzą się SAME czarne, syjamy i silvery, a nie urodzi się ŻADEN russian blue, czy americam blue, to jest to podejrzane (dla niezorientowanych russian silver = russian blue + american blue), chociaż możliwe
więc jeśli możliwe to o co halo?
Azi napisał/a:
Tylko, że w czeskim związku bardzo wygodna i szeroko praktykowaną rzeczą jest opisywanie wszystkiego jako russian silver, bo w razie czego nie będzie niespodzianki, a i na wystawach zawsze mozna zwalić wadliwy kolor na russian silver
toś teraz wyskoczyła, a hodowcy SHSRP nigdy nie ocenili żadnego szczura fenotypowo? A to dziwne?
to raz a dwa jak sama zauważyłaś
Cytat:
A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem. A skoro tak to łącząc ją z siamese uzyskałam siamese i siamese devile, black RED + russian silver RED, a nie żadne himalayany i american blue :roll: W miocie pojawiły się najpewniej seal i agouti pointy, ponieważ z podobnych, pokrewnych połączeń powychodziły agouti pointy (drugi miot po ojcu i miot po siostrze).

gdyby miot był po dwóch homozygotycznych devilach przyznała bym Ci rację, w tym przypadku po prostu nie mogę. Zaczerpnęłam wiedzy u osoby, która tę odmianę stworzyła oraz czeskiego hodowcy, który całą swą uwagę skupia właśnie tej odmianie oraz rozmnaża nie tylko czarne devile jak bodaj wuna pisała ;)
Dla mnie ich słowa mają więcej racji, jako iż mają wiedzę nie tylko czysto teoretyczną w temacie tej odmiany ;)

majlena - Wto Kwi 03, 2012 04:20

Off-Topic:
jak skończycie dochodzenie do prawdy, to napiszcie to, proszę, tak, żebym i ja mogła zrozumieć od deski do deski :P z góry dziękuję ;)

Azi - Wto Kwi 03, 2012 09:57

baradwys, devil jest dominujący, nie recesywny. Dominująca homozygota oznacza, że masz po niej 100% devili heterozygotycznych - jawnych (na odmianie akromelanistycznej) bądź ukrytych (na odmianie nieakromelanistycznej - czy znaczenie słowa akromelanizm, też wytłumaczyć?) i ZERO czystych odmian akromelanistycznych. Nie jęcz i przeanalizuj znaczenie przedrostka "homo" i "hetero" ze słowem "zygotyczny" ;)

Ponieważ nie rozumiesz, to napiszę jasno i przejrzyści na prostych literkach.

AA + aa = Aa i aA, które dają to samo, a barwa jest widoczna (ujawniona) przy genie dominującym. Dlatego skoro obstawiasz (ty personalnie obstawiasz, a nie żaden inny hodowca, tylko ty, bazując na swojej wiedzy), to znaczy, że nijak tego nie rozumiesz... amen.

baradwys napisał/a:
hodowcy SHSRP nigdy nie ocenili żadnego szczura fenotypowo?
widzisz i tu jest róznica, bo jezeli potem wychodzą "niespodzianki", to nikt nie robił nie wiadomo jakiego halo i nie próbował tworzyć zalezności genetycznych od nowa, tylko przyznawał sie do pomyłki i poprawiał rodowody - patrz moja Athame. Mylić się jest rzeczą ludzką i każdy ma do tego prawo, ale iść w zaparte w ślepym zacietrzewieniu... to głupota.
wuwuna - Wto Kwi 03, 2012 13:26

baradwys napisał/a:
jak po homozygotycznym devilu i siamese chcesz mieć 100% devili? Nijak Ci nie wyjdzie 100% devili, jeśli nie pokryjesz drugim devilem, więc może sama się zastanów co piszesz
baradwys, devil jest mało znany jako odmiana, ale są prawdy poznane wieki temu i nie da się tego zaprzeczyć.
Znajdź słownik i przeczytaj czym różni się homozygota od heterozygoty.

majlena, wszystko jest jasne i oczywiste, po prostu baradwys jeszcze wiele się musi nauczyć. :)

quagmire - Wto Kwi 03, 2012 13:40

wuwuna, majlena by chciała zrozumieć devile, a nie miot mityczny ;) Chyba.

Czyli działa jak burma? Więc Devil jest widoczny tylko na akromelanistycznych szczurach? Może być na burmie?

Szura - Wto Kwi 03, 2012 13:42

Ja mam wrażenie, że może baradwys myśli, że devile warunkuje gen recesywny? Albo że to dominacja niezupełna? Albo miesza to jeszcze z locus C?
wuwuna - Wto Kwi 03, 2012 14:30

quagmire napisał/a:
wuwuna, majlena by chciała zrozumieć devile, a nie miot mityczny
Majlena, pytaj co chciałabyś wiedzieć, chętnie odpowiem. :)

quagmire napisał/a:
Czyli działa jak burma? Więc Devil jest widoczny tylko na akromelanistycznych szczurach? Może być na burmie?
działanie analogowo jest takie samo jak przy burmie. Może się z nią łączyć. devila, burmese można zobaczyć tylko na locusie c. Na innych są niewidoczne jeśli nawet występują.

baradwys, a miotów typu siamese, himalayan + devil było kilka i rodziły się czasem same devile. Jak i po 2 devilach nie muszą się rodzić same devile. Więc nie trzeba wszystkiego samemu rozmnażać by wiedzę mieć.

AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 20:21

W tym temacie pozostawiłam posty o dziedziczeniu się odmiany RED, pozostałe zostały wydzielone do dwóch tematów.

Temat o nieścisłościach w rodowodach: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12039

I tymczasowy temat umieszczony na podforum Ważne dyskusje: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12040

AD

Nakasha - Czw Maj 10, 2012 13:44

To ja się gwoli tematu pochwalę moimi devilkami. :D


Gunju - standard, red eyed devil agouti, varieberk




Ganix - standard, red eyed devil, double berkshire




Razem:


AngelsDream - Pon Paź 08, 2012 23:10







QWORONOG van Blue Moon
(standard, teddy rex, RED, himalayan?, berkshire)

mmarcioszka - Nie Lut 17, 2013 16:25

Jak będzie wyglądał w takim razie burmese devil - czym się bedzie różnił fenotypowo od zwykłego burmese?
Vaco - Nie Lut 17, 2013 16:28

mmarcioszka, wunia pokazywała w miocie B WWW :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group