To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Red Eyed Devil

cytryn007 - Śro Lis 30, 2011 14:09

quagmire napisał/a:
ja nie wiem, jak to do końca działa

no ja własnie też, ale dzięki, trudny temat te devilki :)

Nakota - Śro Lis 30, 2011 14:19

cytryn007 napisał/a:
to na ciemnych czy nie tylko na ciemnych? jak odróznic w takim razie zwkłego syjama od red eyed devila na syjamie?

Wszystkie devile na początku są szare. Niektóre są ciemniejsze, inne jaśniejsze, w zależności do tego na jakiej są bazie. Black RED zjaśnieją troszkę i np. będą grafitowe, natomiast syjamy RED będą udawać syjama, ale nie będą kremowe, a takie z szarym odcieniem. Pozwolę sobie wrzucić porównawcze zdjęcia wunki:
http://vrzucacz.chill-lab...4_110685119.jpg
http://vrzucacz.chill-lab...7_451322465.jpg
Po lewej devil syjam, po prawej syjam

Bel - Śro Lis 30, 2011 14:52

jak słusznie Monia zauważyła to chyba jest temat miotu a nie samych diabłów ;)
cytryn007 - Śro Lis 30, 2011 16:29

Nakota, dziękuję, czuję się usatysfakcjonowana .
wuwuna - Nie Kwi 01, 2012 13:05

baradwys napisał/a:
niebieskie to russian silver, potwierdzone przez kilku czeskich hodowców oraz samego Rene.
baradwys, gdyby czescy hodowcy lub Rene widzieli na 100% devila RS to by można było tak powiedzieć.Takich miotów nie było. A tak to tylko mogą tak podejrzewać. Nic więcej :)

baradwys napisał/a:
Xawery wyglądał tak samo kiedy był w ich wieku a teraz nie nazwała byś go himem
Skoro tak mówisz to mogą być i niebieskie pointy, ale wtedy mama musiałaby być devilem z pointem.
baradwys - Nie Kwi 01, 2012 13:13

wuwuna napisał/a:
baradwys, gdyby czescy hodowcy lub Rene widzieli na 100% devila RS to by można było tak powiedzieć.Takich miotów nie było. A tak to tylko mogą tak podejrzewać. Nic więcej :)
Ale głos Rene jest dla mnie najważniejszy w tym momencie. Jeśli maluszki od narodzin wyglądały na RS w nie AB to dlaczego opisać je jako AB?
wuwuna napisał/a:
Skoro tak mówisz to mogą być i niebieskie pointy, ale wtedy mama musiałaby być devilem z pointem.
Mama nie jest pointem, nie doszukałam się niebieskich pointów, mamy tylko ciemne dupki :)
wuwuna - Nie Kwi 01, 2012 13:42

baradwys napisał/a:
Ale głos Rene jest dla mnie najważniejszy w tym momencie.
baradwys, jasne rozumiem. Ale on takich nie hoduje, więc może co najwyżej przypuszczać. :)
baradwys napisał/a:
Jeśli maluszki od narodzin wyglądały na RS w nie AB to dlaczego opisać je jako AB?
Opisz, je jak ci wygodniej, ale miej na uwadze późniejsze zmiany najwyżej. Weź pod uwagę, że one są z pointami. Czyli czym by nie były ich kolor na poincie jest jaśniejszy. A one są ciemne dosyć.

baradwys napisał/a:
Mama nie jest pointem, nie doszukałam się niebieskich pointów, mamy tylko ciemne dupki
no widzisz, na syjamy nie ani ani pół cienia szansy w takim razie. :P
baradwys - Nie Kwi 01, 2012 13:46

wuwuna, to są zdjęcia, przyjedź i zobacz na własne oczy w normalnym świetle dziennym :) Wtedy będziemy mogli porozmawiać.
wuwuna - Nie Kwi 01, 2012 13:48

baradwys napisał/a:
wuwuna, to są zdjęcia, przyjedź i zobacz na własne oczy w normalnym świetle dziennym
baradwys, czemu tak daleko mieszkasz? :(

Ja nie mówię po zdjęciach (choć one potwierdzają) ale z genetycznego punktu widzenia.

Rozpisz sobie rodziców to zobaczysz sama.

baradwys - Nie Kwi 01, 2012 13:51

wuwuna napisał/a:
baradwys, czemu tak daleko mieszkasz?
cóż, jeździsz dalej niż te 300km które Nas dzieli więc nie narzekaj.

W określaniu kolorów pomagali mi hodowcy zajmujący się przede wszystkim devilami oraz pani genetyczka. Stąd takie a nie inne opisy.

wuwuna - Nie Kwi 01, 2012 21:22

baradwys napisał/a:
cóż, jeździsz dalej niż te 300km które Nas dzieli więc nie narzekaj.
ale nie po drodze :P

baradwys napisał/a:
W określaniu kolorów pomagali mi hodowcy zajmujący się przede wszystkim devilami oraz pani genetyczka. Stąd takie a nie inne opisy.
niestety, ale niektóre oczywistości dla większości (tak to przykre) są dla hodowców czarną magią.
Czasem aż się biorę za głowę jakie to farmazony niektórzy potrafią pisać.

baradwys - Pon Kwi 02, 2012 14:33

wuwuna napisał/a:
baradwys, gdyby czescy hodowcy lub Rene widzieli na 100% devila RS to by można było tak powiedzieć.Takich miotów nie było. A tak to tylko mogą tak podejrzewać. Nic więcej :)

A czy Ty widziałaś kiedykolwiek devila RS? Jeśli nie to skąd możesz wiedzieć jak wygląda?

Z genetycznego punktu widzenia A ku-ku NIE jest albino RED. Nie ma pointów, to prawda, ale jest za ciemna by być albinosem. Dla potwierdzenia, zdjęcia:
- A ku-ku za młodu:

- albino devil za młodu:

- A ku-ku obecnie:

- dorosły albino RED:


Osobiście nie znajduję punktów wspólnych. A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem. A skoro tak to łącząc ją z siamese uzyskałam siamese i siamese devile, black RED + russian silver RED, a nie żadne himalayany i american blue :roll: W miocie pojawiły się najpewniej seal i agouti pointy, ponieważ z podobnych, pokrewnych połączeń powychodziły agouti pointy (drugi miot po ojcu i miot po siostrze).

wuwuna napisał/a:
niestety, ale niektóre oczywistości dla większości (tak to przykre) są dla hodowców czarną magią.

Czasem się zdarza, ale nikt nie jest nieomylny. Ty również :wink:

wuwuna - Pon Kwi 02, 2012 15:05

baradwys napisał/a:
A czy Ty widziałaś kiedykolwiek devila RS? Jeśli nie to skąd możesz wiedzieć jak wygląda?
Devili i ich połączeń się dopiero uczymy. A RS jest jeszcze jaśniejszy niż RB. A twoje pyszczki są odcieniowo tak nasycone jak ruski. Ale to tylko moje podejrzenia. :)

baradwys napisał/a:
Z genetycznego punktu widzenia A ku-ku NIE jest albino RED
O popatrz, jakaś nowa szkoła.
Każdy devil jest umiejscowiony na locusie c i nie ma innej opcji (chyba, że dalej zmutuje)
No jak ty to sobie myślisz? Że jaki kod ma matka miotu jak nie c? :lol:

A albino devil to właśnie devil. Jasne devile to spontaniczne rozjaśnienia spowodowane rozmyciem się genów i wielu dodatków.

Drugie zdjęcie od góry to nie zwykły devil tylko agouti. Plus możliwe że z pointami

A na samym dole zdjęcie jest przepalone, jakieś świecące oczy, a barwa na pewno nie black. Wygląda jak agut +blut. Lub tylko barwa zdjęcia, lampy.

baradwys napisał/a:
Czasem się zdarza, ale nikt nie jest nieomylny. Ty również
Pewnie. :D Ale chętnie się uczę.
baradwys - Pon Kwi 02, 2012 15:13

wuwuna, zdjęcia należą do hodowli Utahraptor. Oba szczury urodziły się blackami, nijak nie przypominając agouti. No chyba, że zaraz stwierdzisz, że Aglája nie potrafi rozróżnić blacka od aguta ;)
Homozygotyczny RED różni się od REDa albinotycznego ;) i różnice te są widoczne na zdjęciach.

EDYTA:
Cytat:
A na samym dole zdjęcie jest przepalone, jakieś świecące oczy, a barwa na pewno nie black. Wygląda jak agut +blut. Lub tylko barwa zdjęcia, lampy.
Tylko, że ten szczur jest po albinosie i siamese agouti point RED ;)
smeg - Pon Kwi 02, 2012 16:01

Przeniosłam posty z tematu Miot MITYCZNY Rat's Baradwys.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group