To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Mash dla koni jako przysmak dla szczurów?

sylwikk - Pią Wrz 25, 2009 15:59
Temat postu: Mash dla koni jako przysmak dla szczurów?
jest to co prawda pokarm dla koni ale sadze ze dla szczurków tez sie nada co o tym myslicie?

ugotowane siemie lniane - glut i dosłowinie odrobinka, otreby przenne zalane wrzatkiem i platki owsiane wszystko wymieszane - proporcje owies 1/3
otręby 2/3 plus pol lyzeczki siemienia
otreby mozna zalewac ziółkami:)

Anouk - Pią Wrz 25, 2009 16:18

Off-Topic:
sylwikk napisał/a:
glut
Przepraszam, ale padłam :rotfl: Karma z glutem!

karola - Pią Wrz 25, 2009 18:45

Nie jestem pewna jak by na to moje zareagowały... Bo jak dla mnie brzmi dziwnie :] Chociaż z drugiej strony nie powinno zaszkodzić. sylwikk, jak wypróbujesz to daj znać czy szczury lubią glut :wink:
Dori - Pią Wrz 25, 2009 21:05

Wyczytałam w Internecie o otrębach:
Cytat:
Poza tym jedząc je należy dużo pic, bowiem w innym przyadku grozi to zablokowaniem jelit gdyż otręby w jelitach pęcznieją.


To u człowieka. A u szczura jak? Bo nie wiem.

karola - Pią Wrz 25, 2009 21:10

Dori napisał/a:
A u szczura jak?
Przypuszczam, że pewnie podobnie :/ Ale to nie jest przecież karma, którą dawałoby się codziennie w dużych ilościach-a raz na spróbowanie nie zapcha zwierzakom jelit na amen.
sylwikk - Pią Wrz 25, 2009 21:36

karola napisał/a:
Dori napisał/a:
A u szczura jak?
Przypuszczam, że pewnie podobnie :/ Ale to nie jest przecież karma, którą dawałoby się codziennie w dużych ilościach-a raz na spróbowanie nie zapcha zwierzakom jelit na amen.


dlatego zalewa sie je wrzatkiem zeby sobie specznialy:) i zeby jelitek nie zapchac:) konie maja wrazliwszy uklad pokarmowy niz szczury i daje im sie taka mieszanke raz w tygodniu na przepchanie a codziennie w razie jakis dolegliwości:) poza tym siemie swietnie wplywa na futerko:) a moje to dzisiaj dostaly i jadly az im sie uszy trzęsly
i Pralka nie mogla tego chomikowac :mrgreen: w koncu papki nie przeniesie w paszczy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group