To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Naukowcy odkryli szczura-giganta.

Mangusta - Wto Wrz 08, 2009 14:34

hehehe, sorry, ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę na co się piszesz ;) skoro jest to nowo odkryty gatunek to jeszcze dłuuugo zanim stanie się on znośny dla potencjalnego hodowcy. poproś kogoś by pozwolił Ci się poopiekować jakimś waranem przez kilka dni, nilowym najlepiej, to będziesz mieć mniej-więcej wizję opieki nad tym szczurem. plus oczywiście skoczność, pasożyty, niekoniecznie znane choroby. ten szczur to nie jest pluszak do trzymania w domu. na pewno jeszcze nie w tej chwili.
Niamey - Wto Wrz 08, 2009 16:12

Jest fajny, podobało mi się jak Ci ludzie się nim zachwycali, że jest jak szczeniaczek. Nawet nie musimy przekazywać wymiziań, bo oni już to zrobili :D Jestem bardzo ciekawa, jak się zachowuje, czy żyje w stadach, parach samotnie itd.
ciacho - Wto Wrz 08, 2009 19:32

Mazoku napisał/a:
poproś kogoś by pozwolił Ci się poopiekować jakimś waranem przez kilka dni, nilowym najlepiej, to będziesz mieć mniej-więcej wizję opieki nad tym szczurem
teraz to dowaliłaś Mazoku, (bez obrazy), ale jak możesz porównywać totalnie 2 inne gatunki? Które nawet nie są ze sobą spokrewnione?
Wiem co to znaczy odkrycie nowego nieznanego gatunku i uwierz mi są ludzie, którzy i tak poznają ich życie i zachowanie, ja bym mogła być w jednej z takich grup :) . Nie napisałam, że bym go zamkneła w klatce w domu ;/ więc jeśli do końca kogoś nie rozumiesz to nie komentuj śmiejąc się z kogoś tym bardziej, że nawet nie wiesz kim jestem i co robię zawodowo.

Nakasha - Wto Wrz 08, 2009 19:36

Wow jaki szczur :D

Co do gambianów - pisali do mnie kiedyś hodowcy (a raczej hodofffcy :/ ) wielkoszczurów, pytając się m.in. o socjalizację - niestety te zwierzęta są dzikie i sprawiają ogromne problemy behawioralne. Zdecydowanie nie nadają się na przytulaki - misiaki...

To, że zwierzę nie jest agresywne nie znaczy jeszcze, że jest "oswojone", czy że nadawałoby się do trzymania w domu ;)

Anonymous - Wto Wrz 08, 2009 19:45

nie wiem dlaczego , ale filmik mi nie działa :(
a takiego szczura bym nie chciała , lecz bardzo chetnie bym go wytarmosiła , wymiZiała , wyprzytulała , wycałowała , wyściskała i zaśliniła :P

Mangusta - Wto Wrz 08, 2009 22:38

ciacho, czy Ty masz w ogóle jakiekolwiek doświadczenia ze zwierzętami egzotycznymi? bo tak się składa, że w te wakacje miałam o nich całe szkolenie i sorry bejbe, ale znam się na rzeczy. i akurat dobrze wybrałam bo varanus niloticus jest wrednym, agresywnym i silnym zwierzęciem, ale o nieco mniejszej zwinności, za to tak jak taki szczur może ci upitolić palca bez podania przyczyny.
Karena - Pon Mar 26, 2012 13:27

W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group