To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Podkłady higieniczne, podpaski i inne zamiast ściółki

szczurowa_glowa - Czw Lis 26, 2009 13:05

u mnie dziewczyny leją w domku. włożyłam im podpaski, ale też się nie sprawdziły, bo po jednej nocy już były pozjadane, więc poprostu często zmieniam im ich kołderkę i jest w miarę dobrze :)
Ryskor - Nie Maj 02, 2010 20:30

moja w róg klatki.
z jednej strony ma norkę z sianka a z drugiej siusia

Lavi - Nie Maj 02, 2010 20:57

Wcześniej czytałam o podpaskach dla starych lub chorych szczurków. Jeśli ktoś woli od podpaski pieluchę tetrową czy podkłady to przecież te też można zawsze podkleić do kuwety taśmą obustronną i szczurasy nie będą zabierały do gniazda podłoża i lały na plastik;) Niemal tak jak podpaska^^
alken - Pią Maj 07, 2010 22:50

o lol, to mi do głowy nie przyszło, choć widziałam zawieszonego na sznureczku tampona służącego za zabawkę dla szczurów :lol:
ale dla rekonwalescentów fajne, pamiętam jak Mysza po operacji miała ręczniki i robiła z nich gniazdo a reszta klatki goła była

Kla.kier - Pią Maj 21, 2010 22:34

Chyba wyłożę podłogę podpaskami :shock: Nie taki zły pomysł ;D Zaraz spróbuję przykleić je w pewnym rogu klatki, coby na ziemię nie kapało.
Madzia - Śro Wrz 01, 2010 13:34

a moze lepiej poprostu szcurkowi zrobić pampersa ;D.
wiem pewnie to zdejmie, bd mu przezkadzać czy coś ale moze warto sprobowac..

Layla - Śro Wrz 01, 2010 13:35

Madzia, żartujesz oczywiście?
Madzia - Śro Wrz 01, 2010 13:51

no w pewnym sensie, ale z czego co czytam to to by bylo najlepsze rozwiazanie, tylko nie dla szczurka.
pewnie zaraz mnie wszyscy opluja .. :)

Layla - Śro Wrz 01, 2010 13:53

Madzia, ale tu była mowa o podpaskach przyklejonych do pięterek, żeby wsiąkał w nie mocz, a nie żeby szczur nosił pieluchę :]
Madzia - Śro Wrz 01, 2010 13:58

no wiem, ale mówicie że Wam wszędzie osikują, a dużo kasy idzie na tyle podpasek i wgl więc chyba korzystniej żeby przyczepić podpaskę szczurowi hehe.
Devona - Śro Wrz 01, 2010 14:09

Madzia napisał/a:
no wiem, ale mówicie że Wam wszędzie osikują, a dużo kasy idzie na tyle podpasek i wgl więc chyba korzystniej żeby przyczepić podpaskę szczurowi hehe.
Jakoś średnio zabawna wypowiedź :? . Kto pisał, że mu dużo pieniędzy schodzi na podpaski, bo jakoś nie zauważyłam takich wypowiedzi ;) .

Tak a propos, to przypomniało mi się, że miałam zabrać głos w temacie. Nie wiem, czy to dotyczy każdego plastiku czy tylko kiepskich kuwet od klatek polskich firm, ale niestety kleju od podpasek można już nigdy z rzeczonej kuwety nie usunąć, zatem podpaski są dobrym rozwiązaniem w przypadku rekonwalescentów, którzy wyjątkowo śmierdzą i mają zwyczaj załatwiać się na goły plastik, ale trzeba się liczyć z tym, że kuweta może być trwale zniszczona. Ja się nie przejmuję, bo w sumie to tylko spód od chorobówki, ale ktoś mógłby zniszczyć sobie "codzienną" klatkę w ten sposób, więc ostrzegam ;) . Ciężko jest umyć kuwetę, jak ściółka przywrze do tego kleju ;) .

Madzia - Śro Wrz 01, 2010 14:12

Muflee napisał/a:
A i tyle kasy na tyle podpasek nie mam za bardzo xD


Dobrze juz sie nie wypowiadam.
Tak tylko palnelam glupio. . .
Ale bylo by mniej wszystkiego zasikane.

-,-

Devona - Śro Wrz 01, 2010 14:16

Madzia napisał/a:
Muflee napisał/a:
A i tyle kasy na tyle podpasek nie mam za bardzo xD


Dobrze juz sie nie wypowiadam.
Tak tylko palnelam glupio. . .
Ale bylo by mniej wszystkiego zasikane.

-,-
Miałam na myśli "realne" wypowiedzi, tzn. że ktoś korzysta z tego pomysłu i mu schodzi dużo podpasek, ale już nieważne. Reszty wypowiedzi nie skomentuję.
Nisia - Pią Wrz 03, 2010 20:52

A ja wykładam ręcznikami papierowymi - domki, miejsca osikiwane, etc.
Kuweta jest cała posypana dobrym żwirkiem, więc problemu nie ma.

BooBoo - Pią Gru 02, 2011 19:32

a u mnie wspaniale się spisują,nie dość że mają miękko to jest to higieniczne. Genialny pomysł ! :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group