To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Urine off - środek usuwający plamy z moczu (stare i nowe)

Anonymous - Czw Lip 23, 2009 09:24
Temat postu: Urine off - środek usuwający plamy z moczu (stare i nowe)
Zakładam nowy temat, żeby ten produkt nie zginął wśród innych środków tego typu, ponieważ żaden nie działa tak rewelacyjnie jak ten. Naprawdę. :)



Ci, którzy mają problemy z nieprzyjemnym zapachem po szczurach, zasikane meble, podłogi, materiały powinni być z tego produktu zadowoleni.

Mnie udało się wyczyścić wreszcie zasikane kiedyś meble (stare plamy), szczególnie z narożnika, który jest z dziwnego materiały i niczym wcześniej tego cholerstwa nie mogłam doczyścić. Urine off multi-pet dał sobie radę, bez wielkiego szorowania. Nie odbarwił także miejsc czyszczonych.

Podłogi i sprzęty też tym myję, generalnie wszystkie miejsca gdzie szczury znaczą teren podczas wybiegu. Przyznam, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona, ze względu na fakt, że inne cud-środki nie sprawdzały się. Pod koniec tygodnia (sprzątam mieszkanie co tydzień) u mnie jest niestety wyczuwalny zapach szczurów i nie mówię o klatce. Po prostu mocz śmierdzi tam gdzie biegały. Teraz zapachu nie ma, a dzięki spreyowi łatwo jest przetrzeć wszystkie zasikane miejsca na bieżąco.

Zadziwił mnie efekt uzyskany na plastikach. Półki i domki przestały śmierdzieć, bo mimo szorowania zapach pozostawał. Klatki tym nie myję, jednak domki plastikowe i hamaki przestały śmierdzieć po raz pierwszy (pranie nie eliminowało zapachu całkowicie).

Są też środki z tej serii dla kotów i kociąt, psów i fretek. Jak się sprawdzają kocie nie wiem, ale chyba w ciemno mogę je polecić, bo psie są świetne. Polecam szczególnie tym, którzy mają sporo zwierząt i ich zapach najczęściej jest bardzo intensywny w domu i niestety nieprzyjemny. ;)

Tu jest strona ze szczegółowym opisem wszystkich produktów, opis działania, a także skład, bo co ważne - nie jest to straszna chemia, a składniki organiczne. Tutaj jest środek dla małych zwierząt.

Produkty można kupić w różnych sklepach, m.in. w Animalii i kąciku pupila.

Oli - Czw Lip 23, 2009 09:39

dzisiaj na animalii czytałam o tym kocim i zastanawiałam się czy to coś da. chyba najpierw spróbuję dla psów, bo posłania niestety mimo prania nadal pachną sierścią.
Anonymous - Czw Lip 23, 2009 09:41

Oli napisał/a:
bo posłania niestety mimo prania nadal pachną sierścią.
posłań nie prałam tu jeszcze (u rodziców) ale dywan owszem (Lesiek miał radosną biegunkę i wymioty 3 dni temu), doczyściłam i nie śmierdzi ani trochę.
Oli - Czw Lip 23, 2009 09:46

a jak robisz z hamakami, po praniu je spryskałaś czy coś innego?
Anonymous - Czw Lip 23, 2009 13:14

Oli, dodaję jako płyn do płukania... :D Ale myślę, ze przed praniem można je też po prosotu namoczyć w tym.
Mao - Czw Lip 23, 2009 13:27

Może i ja się skuszę, bo ostatnio coś mi kobity nie mogą wytrzymac, aż pójdą z powrotem do klatki :?
Szkoda, że u mnie w mieście takich cudów nie ma.

Viss, przed spryskaniem mebli to trzeba rozcieńczyc?

Devona - Czw Lip 23, 2009 13:50

Viss, a próbowałaś innych preparatów? Jeśli tak, to jakich? Ja też szukam czegoś skutecznego, bo u mnie w domu jest teraz dość "ciężka" atmosfera przez te upały ;) .
babyduck - Czw Lip 23, 2009 13:53

To ja może wypróbuję jak Negra przyjedzie? Nie trzeba by było zwijać dywanu. :roll:
Anonymous - Czw Lip 23, 2009 13:56

skoro naprawde dziala to i ja kupie, bo fakt, w niektorych miejscach zajezdza troche.
dzieki Vissienko :mrgreen:

Anonymous - Czw Lip 23, 2009 14:43

Mao napisał/a:
Szkoda, że u mnie w mieście takich cudów nie ma.
ale przecież w sklepach internetowych są. :)
Mao napisał/a:
Viss, przed spryskaniem mebli to trzeba rozcieńczyc?
nie, jest to już produkt gotowy, w butelce ze spray'em. Vide zdjęcie w pierwszym poście. :)
Devona napisał/a:
Jeśli tak, to jakich?
tak, np: http://animalia.pl/produk...opar_Fresh.html http://animalia.pl/produk...zcze%C5%84.html http://animalia.pl/produk..._czteropak.html i jeszcze jakiś do rozcieńczania, ale nie pamiętam nazwy.

katasza napisał/a:
dzieki Vissienko :mrgreen:
a na zdrowie. :D
Devona - Czw Lip 23, 2009 15:43

Viss, czyli ten jest z nich najlepszy? W takim razie chyba się skuszę ;) .
Anonymous - Czw Lip 23, 2009 16:46

Devona, zdecydowanie najlepszy. Jest najbardziej wszechstronny i skuteczny.
Devona - Czw Lip 23, 2009 16:53

Viss, dzięki za wyczerpującą recenzję. Miałam zamiar kupić Vitopar, bo mimo zbierania kupek i wycierania siuśków, a także mycia podłogi kilka razy w tygodniu pokój "wybiegowy" ostatnio zaskakuje wonią ;) . Te preparaty są drogie, więc dobrze jest nie kupować w ciemno. Dzięki jeszcze raz :* .
Anonymous - Czw Lip 23, 2009 17:31

Devona, mam nadzieję, że będziesz zadowolona, ja jestem. :)
magnes - Czw Lip 23, 2009 21:31

Ten temat spadł mi jak z nieba :P
Viss napisał/a:
hamaki przestały śmierdzieć po raz pierwszy (pranie nie eliminowało zapachu całkowicie).
i to jest najgorsze, hamaki śmierdzą nawet po praniu :(
Viss napisał/a:
dodaję jako płyn do płukania...
:mrgreen: świetny pomysł
Obecnie mam vitopar i wcale nie pomaga :|



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group