To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Podawanie produktów typu kisiel, budyń i inne

Fea - Nie Lip 05, 2009 14:29

falka napisał/a:
Nie muszę, ale mam dosyć robienia ze szczurów jakichś zabawek czy nie wiem w ogóle czego, to forum się zamienia powoli w forum dziumdziowe.
Wcale nie, niepotrzebnie jesteś nieprzyjemna, zwyczajne pytanie. Dziwi mnie twoja reakcja. Nie każdy karmi szczury tylko tym, co im najbardziej potrzebne i co 'pomoże', ja też czasem podrzucam moim różne przekąski (nie, nie kisiel i inne szity z proszku) dla czystej przyjemności z żarcia i nie widzę w tym nic zdrożnego, a zwierzęta mam zdrowe.
falka - Nie Lip 05, 2009 14:47

Off-Topic:
Jeśli chodzi o moją wypowiedź to Hally mi już zwróciła uwagę i ja się dostosuję więc możecie zakończyć nagonkę na złą falkę.


Osobiście rozumiem podawanie produktów tego typu tylko w przypadku konieczności podawania lekarstw.

A jeśli bym miała owoce, z których miałby w efekcie końcowym powstać kisiel, to wolałabym ogonom podać świeże owoce, też by się ucieszyły.

Fea - Nie Lip 05, 2009 16:59

Nikt nie robi nagonki na złą falkę, dziwnie reagujesz od początku tego tematu, nie wiem, o co ci chodzi i nie chcę się z tobą kłócić, z mojej strony eot.
Chomic - Nie Lip 05, 2009 22:25

Ja chciałabym ze swojej strony powiedzieć,że założyłam ten temat ponieważ ogonom kisiel zasmakował,gdy spróbowały go przypadkiem. po prostu chciałam się dowiedzieć czy jest szkodliwy. i tyle. Znalazły sobie smakołyk, a ja chciałam wiedziec czy mogą czasem troche dostać. Można powiedzieć,że to one "zaczęły" temat. I u mnie w domu nie ma kisielu z torebki,zawsze jest domowej roboty. A co do Falki, po prostu zapomnijmy o sprawie. Nie ma sensu tego roztrząsać. :)
polegalu - Pon Lip 06, 2009 00:49

Mazoku napisał/a:
a kisiel, szczególnie z torebki to jeden z najmniej zdrowych deserów i wiedzą o tym chyba wszyscy[/offtopic]

to jest ludzki wymysł na deser, studencka potrawa awaryjna, dla szczurów można znaleźć mnóstwo o wiele lepszych rzeczy.



Dlatego też wytłuszczonym drukiem napisałam domowym sposobem :roll: . I nie sadzę, że jest to wymysł, gdyż kisiel gotuje się dużo krócej niż konfitury, więc w tym wypadku domowym sposobem jest bardzo zdrowy.
Temat dotyczy tego czy jest zdrowy czy nie. Ja uważam (i tak mnie uczono), że jest mega zdrowy! A to, że szczurasy jedzą dużo innych rzeczy, to chyba jest jasne jak słońce i w ogóle najlepiej dać same świeże owoce. :roll: Kisiel im zasmakował , bo był słodki, a to straszne łakomczuchy są :mysza: :P

A torebkowy kisiel jak najbardziej odradzam, bo zawiera dużo sztucznych barwników, a nie naturalnych.

Anonymous - Pon Lip 06, 2009 01:11

no ba, przeciez taki domowy kisiel jest zdrowy. ma wiecej witamin niz dzemy, jest bez barawnikow i konserwantow, no i bez cukru.
tez nie widze przeciwskazan, sama pare razy dawalam. tak samo jak dajemy rozne soki i gotujemy rozne potrawy dla szczurow, przeciez to im nie potrzebne, wiec po co?
a po co my jemy 90% dan? przeciez wystarczyly by nam podstawowe rzeczy :roll:

polegalu - Pon Lip 06, 2009 14:39

Oooo właśnie o to mi chodzi :]
czarnaeve - Pon Paź 05, 2009 15:26

Ciekawy watek :D moze sproboje kiedys ugotowac taki kisiel :wink:

katasza napisał/a:
a po co my jemy 90% dan? przeciez wystarczyly by nam podstawowe rzeczy :roll:

katasza, popieram..
Hm.. jedzenie w kolko tego samego przeciez fajne nie jest.. a jesli cos nie szkodzi szczurkOM to mysle ze mozna sobie czasem pozwolic (np. w taki sposob) na "urozmaicenie diety" naszym pociechOM... Nie zapominajmy ze oprocz tego przeciez na codzien dostaja duzo "typowego" (mam tu na mysli wszelkiego rodzaju ziarna) oraz bogatego w witaminy jedzonka :wink:

- moja skromna opinia :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Wto Paź 06, 2009 08:25 ]
kto, co - szczury
komu, czemu - szczorom

Layla - Pon Paź 05, 2009 15:32

Myślę, że jest tyle produktów zdrowych i odpowiednich dla szczurów, że jest w czym wybierać. Moje szczury nie jedzą w kółko tego samego, dostają jedzenie urozmaicone. Ale wynalazki typu kisiel rozumiem tylko w przypadku szczurów chorych, którym trzeba wcisnąć w czymś lek, bo inaczej nie zjedzą, a przecież przyjąć lek muszą. Zdrowy szczur nie musi dostawać tego typu rzeczy.
polegalu - Wto Paź 06, 2009 00:20

Taka podpucha na czarna godzinę :> ?
Oli - Wto Paź 06, 2009 00:52

czarnaeve napisał/a:
Hm.. jedzenie w kolko tego samego przeciez fajne nie jest..
oczywiście, ale tylko gdy jesteś człowiekiem. :] Zwierzęta tak nie analizują. ;) Warto o tym pamiętać zanim zacznie się stawać na głowie by zaspokoić swoje, nie szczurze potrzeby. Nie twierdzę, że dieta ma być monotonna, ale nie udziwniona.
czarnaeve - Wto Paź 06, 2009 09:05

Oli, moze i masz troche racji :wink: Po prostu twierdze ze jesli ktos sam chce, to nie widze w tym jakis przeciwwskazan aby sporadycznie dac ciura takiego domowym sposobem zrobionego kisielu. - Im to nie szkodzi, moze jedynie zadowolic bo to jakas "nowosc" ;) A urozmaicanie im diety (nie koniecznie poprzez kisiel) mysle nie jest zle :]
Anonymous - Wto Paź 06, 2009 14:34

czarnaeve napisał/a:
katasza, popieram..

ale, ale :P ja nie jestem zwolenniczka gotowania szczurom takich rzeczy, chodzi mi o to, ze jesli gotowalabym sobie to nie widze przeciwskazan, zeby odlozyc lyzke dla szczurow. ee troche maslo maslane, ale nie wiem jak to napisac ;p
ale jako ze zrobilam sie ostatnio leniwa to juz nic im nie gotuje (czasami mieso) tylko dostaja glownie surowe rzeczy.

Mangusta - Wto Paź 06, 2009 14:40

jest różnica między urozmaicaniem a udziwnianiem diety ;P nie lepiej zagotować im ryżu na papkę? albo kaszy mannej.
czarnaeve - Wto Paź 06, 2009 17:03

katasza napisał/a:
czarnaeve napisał/a:
katasza, popieram..

ale, ale :P ja nie jestem zwolenniczka gotowania szczurom takich rzeczy, chodzi mi o to, ze jesli gotowalabym sobie to nie widze przeciwskazan, zeby odlozyc lyzke dla szczurow.

Tak wlasnie odebralam twoja wypowiedz no i sie z Toba zgadzam.. :wink:

A co do tego Kiesielu... no to mysle ze sprawa indywidualna, po prostu jezeli ktos sam chce (-nie sprawia mu to klopotu) a szczurom nie szkodzi, no to dlaczego by nie... Nie zamierzam przeciez nikomu tutaj sugerowac aby koniecznie wprowadzal takie elementy do szczurzej diety :D Ale nie bede tez nikogo krytykowac kto sie na to zdecyduje bo nie widze w tym nic zlego, jedynie plusy wlasnie w tym ze bedzie to cos "nowego/innego" :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group