To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Podawanie produktów typu kisiel, budyń i inne

Chomic - Sob Lip 04, 2009 16:38
Temat postu: Podawanie produktów typu kisiel, budyń i inne
Co myślicie o tym,żeby szczurki jadły od czasu do czasu kisiel(oczywiście bez cukru)? Któregoś razu, gdy moje ogonki były wypuszczone z klatki, wręcz rzuciły sie na mój kubek z kisielem. Nie pozwoliłam im go jeść bo był słodzony. Ale jakby ugotować trochę specjalnie dla ogoniastych? Może zaszkodzić?
falka - Sob Lip 04, 2009 16:44

Chomic, ale po cholerę szczury mają jeść kisiel?
Chomic - Sob Lip 04, 2009 17:20

Po prostu pytam czy mogą, bo moim wyraźnie zasmakował.
falka - Sob Lip 04, 2009 17:36

Chomic, weź się zastanów, bo mi ręce opadły. A psu byś dał kisiel, kotu? A może papudze?
maris - Sob Lip 04, 2009 17:47

Chomik, znalazłam takie coś:

"Tradycyjnie kisiel przygotowuje się następująco:
1.przygotowanie przecieru z owoców
2.wymieszanie zimnej mieszaniny wody i mąki ziemniaczanej z gorącym przecierem
3.dodanie cukru i zagotowanie"

albo to:

"Wypłucz owoce i przetrzyj przez sitko (część pozostaw w całości) zalej wrzącą wodą, dodaj cukier. Mąkę rozprowadź małą ilością zimnej wody, wlej do przecieru, doprowadź do wrzenia mieszając. Do gorącego kisielu włóż całe owoce, ostudź"

Jeżeli odjąć cukier to ja myślę, że można ogonom dać. Tylko nigdy takiego nie robiłam, więc nie wiem jaką będzie miał konsystencję i smak. No ale jak masz czas, to możesz spróbować. :)

Takiego kupnego raczej bym nie odważyła się podać, bo zawiera dość dużo witaminy C i barwniki.

Zajrzyj do tematu o owocach i sprawdź, które możesz ogonom podać (dodać do kisielu) a których unikać.

Off-Topic:
falka, nie musisz tak od razu na nowych naskakiwać :roll:

falka - Sob Lip 04, 2009 18:02

Off-Topic:
Nie muszę, ale mam dosyć robienia ze szczurów jakichś zabawek czy nie wiem w ogóle czego, to forum się zamienia powoli w forum dziumdziowe.

babli - Sob Lip 04, 2009 18:16

Off-Topic:
Rozumiem falka o co Ci chodzi, ale skąd "nowy" ma to wiedzieć? Pyta, i dobrze. Lepiej żeby dawał im nieświadomy?

Chomic - Sob Lip 04, 2009 18:17

falka napisał/a:
Chomic, weź się zastanów, bo mi ręce opadły. A psu byś dał kisiel, kotu? A może papudze?


po pierwsze dała, jestem dziewczyną.

po drugie zupełnie nie rozumiem Twojego ataku. Założyłam temat żeby ZAPYTAĆ, nie wiedziałam,że to nielegalne. Wolałabym trochę łagodniejszy ton z Twojej strony. Z tego co wiem forum jest po to, by się dowiadywać tego, czego się nie wie. A skoro jesteś temu tak bardzo przeciwna, to może chociaż podaj argument.

po trzecie, nie rozumiem czemu nie dać czasem kisielu zwierzakom. Ja robię zawsze kisiel sama, nie jem kupnego, nie ma więc w nim sztucznych barwników itp.

poza tym nie robię ze szczurów zabawek. Same spróbowały, ale zanim pozwolę im jeść kisiel chciałam zapytać czy im to może zaszkodzić. Nie sądziłam,że spotkam sie tu z taka agresją. Kiedyś jej nie było.

falka - Sob Lip 04, 2009 18:24

Chomic napisał/a:
czy im to może zaszkodzić
może nie zaszkodzić, ale na pewno w niczym nie pomoże
Chomic - Sob Lip 04, 2009 18:27

Dziękuję za odpowiedź. I nie bój się, nie zamierzam ich karmić kisielem codziennie.
Niamey - Sob Lip 04, 2009 18:29

Trochę nie rozumiem tego ataku na chomic...Wydaje się osobą odpowiedzialną, która przed podaniem czegoś szczurom, woli zapytać kogoś doświadczonego. Wydaje mi się, że takiej domowej roboty kisiel nie powinien zaszkodzić, bo mąka ziemniaczana to po prostu zagęszczacz, czyli taki kisiel to zagęszczony sok owocowy. Jeżeli tylko mąka ziemniaczana nie jest z jakichś powodów niewskazana dla ogonów, to nie widzę przeszkód.
Chomic, mam nadzieję, że nie zrazisz się do forum, czasem zdarza się że ktoś ma gorszy dzień, ale to nie znaczy że ogólnie rzecz biorąc panuje tu jakaś wyjątkowo niemiła atmosfera :)

Chomic - Sob Lip 04, 2009 18:33

Off-Topic:
Nie zrażę się:) wiem,że tu jest fajnie, bo długo to forum przeglądałam,zresztą już kiedyś miałam tu konto przez dłuższy czas, ale pod innym nickiem ;)


No właśnie nie znalazłam nic na temat szkodliwości mąki, ani kisielu,ale wolałam zapytać

polegalu - Sob Lip 04, 2009 20:51

Nie daje swoim kisielu uważam , że jest za słodki i ma za dużo barwników. Ale można by rozważyć to, że składnik taki jakim jest skrobia to dobry "kop energetyczny".
Zrobiony domowym sposobem ,czyli z owocami i mąki ziemniaczanej jest również dobrym nośnikiem witamin. Tak więc, jest to coś dobrego i zdrowego dla właściciela, a i myślę, że szczurkom w zimne zimowe dni nie zaszkodzi :]


Off-Topic:

Co do nerwowego zachowania w stosunku do młodych szczurofanów już się nie raz spotkałam :( ... na samym początku i ja zostałam nie raz tak potraktowana. To chyba jakaś forma "chrztu' dla żółtodziobów.

Ava - Sob Lip 04, 2009 21:07

polegalu, z tymi witaminami to chyba nie, bo niestety w trakcie zabijania bakterii temperatura niszczy również witaminy. Więc zostają w sumie same wartości odżywcze :) .
Mangusta - Nie Lip 05, 2009 13:52

polegalu napisał/a:
Co do nerwowego zachowania w stosunku do młodych szczurofanów już się nie raz spotkałam :( ... na samym początku i ja zostałam nie raz tak potraktowana. To chyba jakaś forma "chrztu' dla żółtodziobów.
Off-Topic:
chyba trochę przesadzacie, nawet żółtodziób powinien wykazać choć minimum zdrowego rozsądku a kisiel, szczególnie z torebki to jeden z najmniej zdrowych deserów i wiedzą o tym chyba wszyscy


jako kop energetyczny można spokojnie dać jakieś powidła domowej roboty, kisiel to zbędny wydatek jeśli idzie o szczury. to jest ludzki wymysł na deser, studencka potrawa awaryjna, dla szczurów można znaleźć mnóstwo o wiele lepszych rzeczy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group