To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Szczur odtrącony przez stado

Mao - Wto Sie 21, 2012 11:48

waste, to się czasem zdarza. Przyznam, że nie wiem, dlaczego (stado zapomina? czy to chory szczur przechodzi jakimś innym zapachem? Dobrze byłoby, jakby jeszcze ktoś się wypowiedział).
Musisz po prostu być cierpliwy i przeprowadzić łączenie od nowa. Jeśli nawet Kuro nie jest przyjazna teraz, to siedząc dłużej z Plamką powinna się do niej na nowo przekonać.

Jeśli panny są agresywne nawet w wannie, spróbuj może olejku spożywczego? Posmaruj nim szczury. Będą pachniały tak samo, wobec "swojaka" trudniej być agresywnym. U mnie zawsze to się sprawdza (pokotłują się trochę, ale żadnych poważnych pogryzień nie ma).

Miałam przypadek, że jedna z samic odrzuciła drugą, która była po kastracji i musiałam je łączyć od nowa.

Martini - Wto Sie 21, 2012 11:52

waste, a ja dobrze rozumiem, że siedziały w tej klatce na głodniaka?
Anonymous - Wto Sie 21, 2012 15:23

Tak, były przez 12h na głodniaka, rano następnego dnia dostały coś do jedzenia.

W chwili sytuacja wygląda trochę lepiej. Kuro wciąż jest nieufna, śpią osobno, ale nie robią sobie krzywdy. Jak dostają jedzenie, to Kuro podkrada co lepsze kąski. Kłótnie nadal się zdarzają, ale wyraźnie bezkrwawe. Rany wojenne Plamki się goją, więc póki co potrzymamy je razem i poobserwujemy, a potem spróbujemy dołączać szczury po koleji. Dzięki za rady z olejkiem - zapamiętam. Dam znać jak będzie postęp jakiś.

Pyl - Wto Sie 21, 2012 18:22

waste napisał/a:
Tak, były przez 12h na głodniaka, rano następnego dnia dostały coś do jedzenia.
Nie wiem co to za przepis na łączenie, ale ja jak jestem głodna to jestem zła :>
Kasik - Wto Sie 21, 2012 18:35

Pyl, przepis z poradnika na samice ;) Tzn. na ich łączenie :D
Pyl - Wto Sie 21, 2012 18:38

Kasik, to samice trzeba głodzić? Chyba za krótko miałam szczury, za mało ich i za mało łączeń :lol:
To może poprawimy opis? Możesz podrzucić, gdzie dokładnie są takie porady?

Cegriiz - Wto Sie 21, 2012 18:39

Moim to zawsze wisiało, czy jest jedzenie czy nie :P
Nawet często im coś podrzucałam, aby na siebie nie zwracały uwagi, a zajęły się żarciem :P

Widocznie mam dziwne baby :shock:

Pyl - Wto Sie 21, 2012 18:42

Cegriiz napisał/a:
Nawet często im coś podrzucałam, aby na siebie nie zwracały uwagi, a zajęły się żarciem :P
I o to chodzi. Na logikę - nie można dawać żarcia niepodzielnego np. jajka (bo się mogą bić), żarcia w małej miseczce (bo będzie konfliktogenne i któraś będzie chciała rządzić miską). Ale rozrzucenie żarcia po klatce, żeby się obżarły i poszły spać, zamiast się nudzić i zadzierać z "nowymi" w czym niby ma zaszkodzić? To pomaga.
Kasik - Wto Sie 21, 2012 19:23

Pyl, ja nie mam pojęcia jak łączyć samice, w życiu nie miałam :lol: Jak wzięłam szczury, pochłonęłam całe forum, więc pamiętam, że nieraz się to pojawiło ;)

Na szybko:
- w temacie Łączenie samic, chociażby post L. na 1szej stronie (pierwszy rzucił mi się w oczy) - 7h bez jedzenia
- w temacie "Łączenie szczurów" akapit łączenie - "nie podawać przez pierwsze kilka godzin jedzenia"

A tak wprost w punkcie napisane, to może na drugim forum jednak było :oops:

Pyl - Wto Sie 21, 2012 20:09

No to ja poproszę o opinię modów - mamy instrukcję łączenia szczurów z takowymi zapisami:

Cytat:
Czy mogą wystąpić jakieś komplikacje?
Tak. (...) Nie spotkałam się jednak jeszcze ze śmiertelnym pogryzieniem.

Łączymy
(...)Później można włożyć ogony do klatki (wcześniej dokładnie wyczyszczonej i wymytej) i nie podawać przez pierwsze kilka godzin jedzenia.

Kilka innych zasad
(...) - przez pierwsze dwa dni pokarm podajemy wyłącznie do miseczki


Nie mam patentu na łączenie, ale wg mnie powyższe nie jest słuszne.
W materiale brakuje też mnóstwa wiedzy, która jest obecnie dostępna np. o ograniczeniu przestrzeni na kilka dni (transporter, duna), o "uwspólnianiu" zapachu, o różnym, czasem długim czasie trwania łączenia...
Czy jest planowana aktualizacja?

AngelsDream - Wto Sie 21, 2012 20:21

Off-Topic:
Pyl napisał/a:
Czy jest planowana aktualizacja?


Jest planowana, ale terminu nie podam. Nastąpi zapewne w okolicach łączenia działów o psychice i oswajaniu i ich reorganizacji wraz z działem o łączeniu.

Pyl - Wto Sie 21, 2012 20:25

Off-Topic:
No dobra, ale orientacyjnie? Miesiąc? Kwartał? Pół roku? Rok?
Bo jak rok to może można pokusić się przynajmniej o dodanie komentarzy?

Wiem, wiem, znów marudzę :wink: Zaraz się wezmę za robotę.

Anonymous - Wto Sie 21, 2012 20:38

Ale moje panny nawet jak nie są głodne to sobie jedzenie zabierają i składują w jakimś kącie klatki. Ba jak nie ma jedzenia to zabierają sobie miseczki po nim. Nawet jakbym nie przeczytał wspomnianego wcześniej zdania to i tak bym im nie dał jedzenia bo to jest dla nich pierwszy argument do kłótni.

Faktem natomiast jest, że poradnik wygląda krucho. Jeśli są inne praktykowane metody, to faktycznie, warto byłoby móc się o nich dowiedzieć.

Kasik - Wto Sie 21, 2012 20:42

U samców, z moich obserwacji, jedzenie nie jest szczególnym powodem kłótni. One sobie wyrywają, zabierają sobie miseczki z gerberami mimo, że obok stoi pełna, tak dla zasady, żeby pokazać, piszczą i skrzeczą, ale nigdy się przez to nie pobiły.
AngelsDream - Wto Sie 21, 2012 20:43

Off-Topic:
Pyl, w przeciągu trzech miesięcy na pewno.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group