To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Czy samica może urodzić tylko dwa maluchy?

marchewa192 - Wto Cze 16, 2009 19:56

kluseczki maja juz 6 dni i sie bardzo dobrze trzymaja razem z mamusia... :) siostrze juz probowalam tlumaczyc ale do niej to jak do sciany... mama za to twierdzi ze przy niej to napewno sie nie zdarzylo...

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 20:01 ]
Oli napisał/a:
marchewa192 napisał/a:
Ale co z tego zeodebralamjej pierw jednego to kupila sobie drugiego...
to porozmawiaj na spokojnie razem z mamą, czy ona nie kontroluj tego co robi Twoja siostra?


Moja siostra ma 19 lat i zazwyczaj mama sie dowiaduje onowym zwierzatku po jakims czasie bo ta ma osobny pokoj... Mama juz probowala z nia rozmawiac ale to nic nie dawalo... Od malego zawsze przynosila dodomu zwierzeta a ja sie nimi potem zajmowalam... teraz nie mieszkam z nimi i niestety nie moge sie zajac jej zwierzetami

jullcia_ - Wto Cze 16, 2009 20:03

Jeśli następnym razem będziesz potrzebowała pomocy w opiece, to na forum są ludzie, którzy mogą się szczurkami zająć na jakiś czas ( po uprzednim ustaleniu tego z osobą chętną - na jak długo, z klatką, bez itp). Nie wierze, że ktoś odmówiłby w potrzebie

3mam kciuki za maluchy i mamusię. :kciuki:

marchewa192 - Pon Cze 22, 2009 20:03
Temat postu: Maluchy
Malenstwa maja juz 11dni i bardzo dobrze sie trzymaja, Jest chlopak i dziewucha :)

dodaje zdjecia malenstw

sachma - Pon Cze 22, 2009 20:18

ta mama strasznie mała i wątła.. dawaj jej więcej kalorycznego jedzenia, bo przy odchowie dwójki młodych nie powinna aż tak schudnąć, nawet jeśli jest stara..
marchewa192 - Pon Cze 22, 2009 20:35
Temat postu: mamuska
wyglada tak tylko na zdjeciu... na zywo jest o wiele grubsza... na zdjeciu wlasnie sie przekrecala, chciala wstac bo ja podeszlam do klatki
L. - Wto Cze 23, 2009 20:05

ale nawet gdyby to jest strasznie małą samiczką O_O
moja Holy jest drobna i takie proporcje na zdjęciu były przy 14 maluchach, a tutaj są tylko 2..

dawaj jej ryż czy makaron z mięsem, gotowanymi warzywami czy gerberkami.
jak malce skończą ok 18 dni to zacznij podawać kaszkę dla dzieci (ale rozrabiaj ją z wodą!) żeby odciążyć matkę.
możesz kupić nutri-drinki i chociaż raz w tygodniu jej podawać.

marchewa192 - Czw Cze 25, 2009 17:08

one maja tylko dwa tyg i juz wyjadaja jedzenie mamie z miski...
L. - Czw Cze 25, 2009 18:13

marchewa192, to normalne, ale wskazane są w tym okresie różne papki, żeby to przejście z mleka na suche przeszło stopniowo :)
marchewa192 - Pią Cze 26, 2009 12:51

mam im to dawac do miseczki? Mamusia nie wyje ich jedzenia?
wuwuna - Pią Cze 26, 2009 12:58

marchewa192, ale mamusia też powinna dostawać pełnowartościowe posiłki.
L. - Pią Cze 26, 2009 23:26

marchewa192, duża micha dla wszystkich :)
Nakasha - Pon Lip 13, 2009 17:28

I jak tam maluchy? i jak mama?
wuwuna - Wto Lip 14, 2009 13:10

chłopczyk chyba został oddany, a dziewczynka została?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group