To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kastracja-samice

cane - Pon Lip 06, 2015 21:28

Mao, a jest związek między wczesną kastracją a guzami przysadki?
Mao - Pon Lip 06, 2015 21:33

Kiedyś słyszałam, że jest/może być, ale moje szczury tego nie potwierdziły. Niestety ;) Moje stado od lat "lubuje się" w GP :roll: Na razie, na szczęście, w obecnym jest cisza.
Tyle tylko, że na ogół te kastrowane, jeśli zachorowały na guza przysadki, łatwiej mi się leczyło, nawet do wyleczenia, ale nie sądzę, by to był wpływ tylko i wyłącznie kastracji.

smeg - Wto Lip 07, 2015 07:03

cane, taki jak między wczesną kastracją, a gruczolakami sutka - niektóre guzy przysadki też są stymulowane hormonami, więc kastracja obniża ryzyko ich wystąpienia.
Emilia - Wto Lip 07, 2015 10:32

Zdecydowalam sie, jutro jest termin na kastracje, szczurcia jest po kontroli i w dobrej kondycji. Oby wszystko poszlo dobrze. :kciuki:
Ruda96bdg - Nie Lut 21, 2016 16:44
Temat postu: Kastracja
Witam mam już pewien czas 2 samice chciałabym je połączyć z ostatnio zaadoptowanymi samcami lecz pierw trzeba poddać je zabiegowi kastracji samice odebrałam z zoologicznego ponieważ była jak to powiedzieli za stara by ktoś ją kupił więc pozwolono mi ją zabrać ... okazało sie że była w ciąży więc zostawiłam jej dla towarzystwa córeczkę a reszcie znalazłam domek oczywiście było to już spory czas temu ale zawsze bałam sie oddać szczurki na taki zabieg . Teraz strasznie tego żałuję ;/ a więc moje pytanie jakie sa za i przeciw kastracji moich ogonków?
tequila ma rok i 6 miesięcy
Jessi rok i 3 miesiące

agathe1988 - Nie Lut 21, 2016 16:47

Proszę, 5 sekund szukania kastracja samic
Ruda96bdg - Nie Lut 21, 2016 16:54

Dziękuje bardzo .
Devona - Pon Lut 22, 2016 07:05

Scaliłam z istniejącym tematem.
monijjca - Pon Lut 22, 2016 07:54

Za - samiczki unikną chorób dróg rodnych które potrafią być uciążliwe i bolesne dla nich. Do tego może być szansa ze unikną guzów...chociaz to juz zalezy od szczescia w tym wieku.

Ja wlasnie wykastrowałam prawie 2 letnią panienke. Mała zniosła najdzielniej z dotychczasowych szczurów ;)

W sumie jak masz dobrego weta to nie ma żadnych "przeciw" :)

LadyVader - Nie Paź 02, 2016 10:20
Temat postu: Co to jest?
Witam. W środę moja niemalże 2 letnia szczurzyca przeszła zabieg usunięcia guzów listwy mlecznej + sterylizację. Wszystko odbyło się wzorowo, dziewczyna czuję się dobrze, ale kurczę dzisiaj rano między łapkami znowu odkryłam guzka, takie miękkie zgrubienie, z płynem w środku. Trochę się przeraziłam. :( Czy to nawrót? Ale tak szybko, zaledwie po 3-4 dniach? Czy to może tylko opuchlizna (była owinięta bandażem by nie skubać szwów)? Oczywiście jutro pojadę do weta, ale może ktoś umie pomóc? :|





Scaliłam z tematem o kastracji samic.

agathe1988 - Nie Paź 02, 2016 10:36

LadyVader, to może być ropień. Zwłaszcza, jeżeli była owinięta i bandaż uciskał to miejsce.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group