To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Płatki śniadaniowe w diecie szczurów - opinie

Cegriiz - Czw Kwi 25, 2013 11:04

LawinaPL, bo jeszcze są młode. Na ich starość dopiero wyjdzie. Dawaj płatki jako przysmak- czyli od czasu do czasu.

Utuczyć szczura jest bardzo łątwo.

quagmire - Czw Kwi 25, 2013 11:08

LawinaPL, bo się nie dzieje, ale tam jest cała masa cukru.
Sprawdź na opakowaniu, ale wszystkie płatki tego typu mają go sporo.
Możesz dawać jako nagrodę, jako smakołyk - tylko nie można przesadzać.

W stałej diecie szczurów mogą być płatki, które mają mniej niż 5% cukru, a najlepiej poniżej 3%.

jasmin169 - Pią Cze 21, 2013 00:19

a czy miodowe z orzechami (wtopione w sumie malo czuc orzeczy, bardziej miod) mozna podawac szczurasko? :) :)
limomanka - Pią Cze 21, 2013 00:56

jasmin169, pewnie w składzie sam cukier :]
Cegriiz - Pią Cze 21, 2013 09:02

jasmin169, jak powyżej. Raz na jakiś czas jako przysmak.

Utuczyć nimi szczura można bardzo szybko ;]

jasmin169 - Sob Cze 22, 2013 00:25

Dziekuje moi mili :)

[ Dodano: Sob Cze 22, 2013 00:26 ]
Cegriiz co twoj szczurek je na tym obrazku? :)


Pislam wczsniej o tych platkach, sa mega slodkie i oblepione orzeszkami. dzis musialam je wyrzucic bo sie bardzo przestraszylam, moj Jimmy wzial sobie platki bo wystawilam je przed klatke i sie okazalo ze byly oblepione prez ten miod i wzial wieksza garsteczke porozrzucalo mu sie po klatce i razem z Ziomkiem jedli az tu patrze Jimm rusza sie jakby zaraz mial zwymiotowac i panika bo jeszcze sie tym nie spotkalam, chcialam mu dac wode ale nie chcial pic, zaczal wypluwac cos zoltego i zaraz jakby to polykal, wzielam go na rece (wyrywal sie strasznie :/ ) i zaczelam mu wycierac pyszczek, po kilku wymiotach przestal. a ja od razu wyrzucilam cala paczke platkow do kosza, nie chce drugi raz tego przezywac. to moje pierwsze szczurki wiec na razie musze sie uczyc na wlasnych bledach :/

Dogaressa - Nie Wrz 21, 2014 17:32

Mam pytanie: czy płatki kukurydziane nie szkodzą szczurom? Moje chłopaki je uwielbiają do tego stopnia, że wracają z najciekawszego wybiegu, gdy słyszą, że je wsypuję do miski (inne jedzenie nie powoduje takiej reakcji).
To bardzo podejrzane. Czyżby kukurydza była szczurzym narkotykiem? :?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 10:42 ]
Scaliłam posty z tematu zbiorczego.

Karena - Nie Wrz 21, 2014 17:33

Dogaressa, co mają w składze te płatki kukurydziane?
Dogaressa - Nie Wrz 21, 2014 23:16

Hm, kupiłam na wagę, więc nie znam składu. Ale - jako, że nie były szczególnie drogie - pewnie, poza kukurydzą zwykły cukier i sól. Lepiej unikać?
sliwkowapanna - Pon Wrz 22, 2014 07:52

zależy ile tej soli i cukru. ja się nie znam niestety na składach płatków, ale no cukru i soli jednak powinno się jak najmniej podawać szczurom. zresztą jak u człowieka;)
Karena - Pon Wrz 22, 2014 10:13

Dogaressa, Jeśli nie ma podanego składu, to nie ryzykowałabym. Najczęściej to tłuszcz, cukier i masa nie potrzebnie wpakowanej chemii.

Prosze Cie o poprawną pisownię.

Dogaressa - Pon Wrz 22, 2014 12:51

Dzięki, dziewczyny :)

Tak jest, Kareno :mrgreen:

Karena - Pon Wrz 22, 2014 13:24

Dogaressa, :D
Ależ proszę bardzo :) hehe



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group