To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Recenzje i opisy firmowych smakołyków dla gryzoni

sachma - Nie Kwi 26, 2009 14:31
Temat postu: Recenzje i opisy firmowych smakołyków dla gryzoni
Zakupiłam przy okazji kupowania karm dość sporą ilość smakołyków dla szczurów :D ceny są z zooplusa, w innych sklepach może być taniej, bądź drożej.



Pierwszym smakiem są Crock Bacon - z linii Prestige, firmy Versele Laga



cena za 100g produktu : 11,52zł
skład :
zboża, mleko i produkty mleczarskie, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, nasiona (siemię lniane), składniki mineralne, wyciąg z Yukki Schidigera

dodatkowe info :
Miękkie wypełnienie wzbogacone zostało dodatkowo wytaminami A, D3, E und C jak również kwasem tłuszczowym Omega-3 i błonnikiem.
Wspaniały zapach snaków sprawi, iż żadna tchórzofretka nie będzie potrafiła im się oprzeć!

zalety :
szczurom bardzo smakuje - moje szaleją na ich widok :) (w skali od 1 do 5 : 5)
są nie duże, w sam raz na przegryzkę

wady :
są tłuste i zostawiają na palcach tłusty nalot
bardzo intensywnie pachną
cena ;)

Moja opinia : Brudzą ręce co mi bardzo nie pasuje, intensywnie pachną, ale szczury je uwielbiają! zrobią dla nich wszystko, snaki znikają bardzo bardzo szybko :)


Toasties - linia Prestige premium - Versele laga



cena za 100g produktu : 6zł

skład : Zboże, cukier, oleje i tłuszcze, ser (nie mniej niż 4%), nasiona

zalety :
smakują szczurom (w skali od 1 do 5 : 3,5-4,5)
cena
są twarde, więc pomagają ścierać zęby

wady :
są dość duże i szczury przestają jeść po zjedzeniu połowy
nie jest to coś za co szczury dały by się pokroić ;)
intensywny zapach

Moja opinia : Jak dla mnie są za duże, zapach mi nie przeszkadza, fajnie że nie są tłuste, szczurom smakuje aczkolwiek połowę zawszę zostawiają i później gubią :)


Joghurt Rollis - Pitti



cena za 100g produktu : 4,29

skład :

Jogurt:

Cukier, mleko i produkty mleczarskie (4% sproszkowanego jogurtu), oleje i tłuszcze, zboża

Owoce leśne:

Cukier, mleko i produkty mleczarskie, oleje i tłuszcze, owoce(4%), zboża

Mniszek lekarski:

Cukier, mleko i produkty mleczarskie, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne (4% mniszka lekarskiego), zboża

Mango

cukier, mleko i produkty mleczarskie, oleje i tłuszcze, owoce (4% mango), zboża

dodatkowe info : Skład : cukier, mleko i produkty uboczne z serwantki (4% jogurtu w proszku), oleje , tłuszcze, ziarno. Składniki : białko surowe (6,2%) surowy tłuszcz (24%) włókno surowe 3%, popiół surowy (4,5%) Substancje dodatkowe / kg : Witamina A 12 000 IE, witamina D3 : 1 200 IE Witamina E : 48mg, Witamina C : 40mg, biotyna 200mikro gramów

zalety :
nie brudzą rąk
nie mają intensywnego zapachu
są nie duże
wiele smaków (można przebierać i wybierać ;) )

wady :
tuczące
smakują szczurom (w skali od 1 do 5 : tylko 3)

Moja opinia : Przypadły mi do gustu, rozmiar dla mnie ok, dodatkowo nie brudzi rąk, co dla mnie jest ważne, nie pachną intensywnie, mają bardzo miły dla nosa zapach ;) Rocky nie lubi, Fej zjada z łaską, ale reszta wsuwa ze smakiem :)

Kase - Snack - JR Farm



cena za 100g produktu : 11,60

skład :produkty zbożowe (nie mniej niż 10 % sera Edammer),dmuchana kukurydza, banany

zalety :
brak intensywnego zapachu
idealny rozmiar

wady :
nie smakują szczurom (w skali od 1 do 5 : max 2)
cena

Moja opinia : szczury w ogóle tego nie chcą jeść, łapią w pyski i wypluwają, za tą cenę spodziewałabym się czegoś lepszego.


Wczoraj zrobiłam test .. wrzuciłam na talerzyk po kilka znaków z każdego rodzaju - najpierw szczury wyniosły i pochłonęły Crock Bacon, później zabrały się za Toasties, ale nie zjadły całe, tylko ponadgryzały, następnie wróciły po dropsy Pitti, Kase Snack zostawiły. Wszystkie dostały jednocześnie :)

Anonymous - Nie Kwi 26, 2009 14:40

dzieki sachma za temat, ja zamowilam toasties, wlasnie czekam na paczke.

a takie cos, ktos kupowal?
http://www.zooplus.pl/sho...i/dropsy/131443

Niamey - Nie Kwi 26, 2009 14:56

:lol: Wyobraziłam sobie te szczury, które z rysikami w łapkach wypełniają ankietę "jak oceniasz smak przekąski w skali 1-5, napisz dlaczego?" :lol:

te ferret bits wyglądają dość fajnie - chyba nie mają dużo tłuszczu? Moje ostatnio zabijały się o kawałki indyka, więc mogłoby to smakować szczurasom

sachma - Nie Kwi 26, 2009 15:08

Niamey, ;) mi wystarczy ich reakcja i zawzięcie w dostaniu się do wybranych smakołyków :D

http://www.zooplus.pl/sho...i/dropsy/131443 tego nie próbowałam, ale jak okaże się dobre może spróbujemy :D

Anonymous - Nie Kwi 26, 2009 17:10

w sumie takie suszone mieso jest zdrowsze od tych zwyklych dropsow, moze to dobra alternatywa.
chyba sie skusze, bo juz kiedys chcialam kupic, ale czekali na dostawe, bo nie bylo.

PozioxD - Pią Wrz 25, 2009 02:20

Witam, dzisiaj kupilem "przekoske" Chrupki owocowe z firmy ANIMALS po 1 zł coś... Bardzo tanie,troche tego dużo, przekąska to to raczej do końca nie jest,jednak nawet jej to smakuje. Ktoś już to miał?
Layla - Pią Wrz 25, 2009 10:16

PozioxD, nie kupuj tego, pełno w tym barwnika i nie ma nic wspólnego z owocami. Jeśli chcesz przekąskę, to bardzo fajne przysmaki ma JR Farm i Versele Laga.
Mao - Pią Wrz 25, 2009 12:27

Ja mogę śmiało polecić takie coś:
http://animalia.pl/produk..._Frutties_.html
Na animalii cena to 8,75zł, w sklepach między 10 a 12 zł (ja dałam 11,98).
W składzie głównie suszki, oprócz tego trochę dmuchanych nasion i słonecznika.
Wady:
- chyba tylko to, że szczury mając to w misce nie chcą nic innego jeść.
Zalety:
+ baaardzo smaczne. W skali 1 do 5 : 5, według Hexe nawet 6,
+ zapach nie jest bardzo intensywny,
+ ładnie pachnie.

LaCoka - Sob Paź 31, 2009 18:00

http://www.planeta-zoo.pl...ota-p-2031.html

zalety:
-bardzo smakuje dziewczynkom (ostatnio aż się o to pobiły ;) )
-jest tani i starcza na długo (bo nie daję go zbyt często)
wady:
-bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach

nimka - Czw Lip 21, 2011 02:07

Może to jest dobry wątek do zapytania? ;)
Dlatego go odgrzebuję z czeluści forum (wyszukiwarka podała tylko ten jeden wątek).

Czy można podawać szczurom takie serowe kuleczki dla kotów firmy Gimpet o nazwie Kase-Rollis?
Przyznam się że 2-3 razy dałam szczurom po 1 kuleczce no i się rzucają na nie strasznie :)

Skład: mleko i wyroby mleczarskie (suszony ser 4%), drożdże, oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego.
Zawiera także troszkę witamin A, D3 i E.

Nic moim szczurom po tym się nie działo, więc założyłam, że można podawać, skoro smakuje ;)

A może ktoś jeszcze próbował podawać swoim szczurom?

edit: po zastanowieniu i porównaniu składu serowych kuleczek ze składem produktów z pierwszego postu tego wątku stwierdziłam, że to jest chyba nawet zdrowsze od tych wymienionych w wątku, bo nie zawiera cukru, a reszta składu jest podobna :wink:
Także polecam - 2 na 3 moje szczury się na to rzucają, ta jedna co nie chciała może jeszcze nie wie co dobre, bo dziś pierwszy raz jej to dałam.

Mika29 - Czw Lip 21, 2011 05:05

Niee! Totally Ferret dropsy są niedostępne ;(
valhalla - Czw Lip 21, 2011 14:30

Moim szczurom ostatnio posmakowało to: http://www.zooplus.pl/sho...arm/189737#more

W sumie przypadek, że to kupiłam, brakowało mi do 100 zł w zooplusie ;)

nimka - Czw Lip 21, 2011 18:21

Polecam także kurczakowe Chickletsy Miamora:
http://www.zooplus.pl/sho...rzysmaki/158903
Zdrowe, właściwie samo mięso. Podkradłam kotom i dałam szczurom po kawałeczku. Zjadły :wink:
Co prawda nie rzuciły się tak jak na te serowe kuleczki, ale też im smakowało :)

Ogólnie polecam te wszystkie kocie przysmaki z lepszych firm. Porównując składy z tymi specyfikami "dla gryzoni" bardzo często te kocie wypadają dużo korzystniej :roll:

PanKajetan - Pon Sie 01, 2011 09:36

Co sądzicie o smakołykach firmy Dako-art? A dokładniej, o czymś takim: http://www.pupilion.pl/pr...6_63_76-42.html ? Teoretycznie, jest dla gryzoni, dozuję to ogonom ostrożnie, jako smakołyk czy nagroda (a są w stanie się o to pozabijać) - sprawia wrażenie raczej bezpiecznej rzeczy, zwłaszcza, że na opakowaniu tego, które zostało przeze mnie kupione w zoologicznym, nie wymieniono w składzie cukru (tutaj widzę, że jest - i nie wiem, co mam myśleć).
furburger - Pon Sie 01, 2011 11:02

ja dawałam i daje dalej moim ogonom i nie widzę żadnych skutków ubocznych tylko radość i żądza zdobycia jak największej ilości dropsów ;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group