To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - [STADO] Kilka klatek (stad) - wspólny wybieg

Nakasha - Czw Kwi 16, 2009 13:27

U nas nie ma problemu z wspólnymi wybiegami, z wyjątkiem 3 szczurków ze starszego stada (Nadia, Czika i Smok), które są zbyt agresywne. To po prostu ich razem nie puszczam ;)
Anonymous - Pią Kwi 17, 2009 13:46

U mnie teraz jest tak, ze maly mieszka osobno i normalnie wypuszczam go z chlopakami i traktuja go tak jakby by caly czas czescia stada :)
Anonymous - Pią Kwi 17, 2009 13:48

tamiska, to fajnie, dobrze, że go nie zaczęli przeganiać. Mnie najbardziej martwiły relacje alf stad. Ale widzę, że nie ma problemów jakoś.
Nakasha - Pią Kwi 17, 2009 13:53

A już rozdzieliłaś swoje stada?

Jak jeszcze żyła Geda, to z Miyu i Balaji dogadywała się nadzwyczaj dobrze :) szczury ogólnie były zaaferowane wybiegiem, więc się nie tłukły, starałam się im urozmaicić wybieg, żeby się nie nudziły ;) najbardziej dawały sobie w kość bety, nie alfy.

Anonymous - Pią Kwi 17, 2009 13:56

Viss napisał/a:
tamiska, to fajnie, dobrze, że go nie zaczęli przeganiać. Mnie najbardziej martwiły relacje alf stad. Ale widzę, że nie ma problemów jakoś.


Tez sie o to balam, ale oni normalnie zagladaja mu do klatki co on tam ma, a on niesmialo tylko patrzy jak sobie wchodza i zaraz wychodza dalej biegac i kazdy zajmuje sie soba. Moze dlatego ze klatki sa polaczone i tak jakby ciagle mieszkaja razem, ale nie moga przechodzic miedzy klatkami. Wydaje sie, ze i maly sie uspokoil i starszyzna sie uspokoila osobno, ale malemu doskwiera samotnosc i ostatnio zemolowal pol klatki.

Anonymous - Pią Kwi 17, 2009 13:57

Nakasha napisał/a:
A już rozdzieliłaś swoje stada?
nie, najpierw musze klatkę kupić. :)
Nakasha napisał/a:
najbardziej dawały sobie w kość bety, nie alfy.
ha, nie pomyślałam. Ale u mnie beta się wyłonił dopiero po przyjściu erek i esek, mam nadzieję, że w stadach po 4 i 5 szczurów nie będzie bety.
Oli - Pią Kwi 17, 2009 14:13

Viss napisał/a:
mam nadzieję, że w stadach po 4 i 5 szczurów nie będzie bety.
A jak Ty to sobie wyobrażasz? :wink: Na pewno będą. Kwestia tylko czy akurat trafi na te co się wcześniej ze sobą kumplowały czy nie, np. na braci.
Nakasha - Pią Kwi 17, 2009 14:24

Hmm pewnie to zależy od stada. U nas to różnie bywało, czasem bety były bardziej wyraźne, czasem mniej. Ale gdy stado liczyło sobie ponad 4 ogonki bety najczęściej jednak były widoczne ;) ale to wcale nie znaczy, że będą między nimi kłótnie :D :D :D
Layla - Sob Kwi 18, 2009 10:43

U mnie zawsze bety najbardziej się tłuką :roll: U mnie beta zawsze jest w każdym stadzie liczącym od 3 osobników wzwyż :]
Anonymous - Sob Kwi 18, 2009 13:18

A u mnie jakoś nie było, nigdy wcześniej nie zauważyłam. Widać to zależy od stada. U mnie nic się nie dzieje, cisza i spokój.
Oli - Sob Kwi 18, 2009 13:32

U mnie także beta zawsze rozrabia najbardziej. W stadzie 3 szczurów tego nie widać, ale w stadzie 5 już bardzo wyraźnie. :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group