To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Szczurze rękodzieło

ziutkowska - Nie Mar 08, 2009 20:14

IgIg, tam gdzie są te kropki musisz zrobić secured weaving, czyli połączyć rząd z poprzednim. Jest to opisane na którejś stronie w tym schemacie. Przyjrzyj się brzuszkowi na moim zdjęciu.
A złamany drucik to nie problem przecież :) .

magnes - Nie Mar 08, 2009 21:42

podpis pod secured weavingtip1
Kiedy dodający (dodawanie) albo przesuwający (przesuwanie) koralików musi pozostawać równym o trzecej części ogólny (suma ogólna) rozmiar
Tip2
Kiedy dodający (dodawanie) albo przesuwający nieparzystą liczbę (ilość) koralików w rzędzie pewny *loop* będzie musiał poszerzać (widzą przykład poniżej )

Mangalarga - Nie Mar 08, 2009 22:10

A po polskiemu :mrgreen:
Jak zrobić "węzeł asekuracyjny", widać na obrazku na str 2 ;)
Cytat:
Wskazówka nr 1:
Gdy zwiększasz lub zmniejszasz liczbę koralików w obu rzędach, liczba koralików w takim węźle musi wynosić 1/3całego rzędu.

Wskazówka nr 2:
Gdy zmieniasz liczbę koralików w jednym rzędzie na niestandardową [niepodzielną przez 3], węzeł musi obejmować więcej koralików (patrz przykład poniżej).


Jeśli pominiesz te węzły, szczurek może się rozleźć :P

IgIg - Pon Mar 09, 2009 17:44

Dzięki dziewczyny. Musiałam jakoś ten opis przeoczyć, gapa ze mnie :] . Biore się do roboty.
ziutkowska - Pon Mar 09, 2009 19:21

Powodzenia :mrgreen:
magnes - Wto Mar 10, 2009 12:52

już zrobiłam szczurka :D jest cudny :serducho:
właśnie robie drugiego tylko że z malutkich koralików, bo duże mi sie skończylły i nie moge przewlec drucika :roll:

IgIg - Wto Mar 10, 2009 14:56

Ja się poddałam... Mam za małe koraliki i za duży drucik. Muszę się wybrać do miasta i kupić ciut większe.
Anouk - Wto Mar 10, 2009 14:58

IgIg, możesz kupić cienki drut :) Ja mam malutkie koraliki, ale mam drut o,3mm i łatwo się przewleka ; )
Nihasa - Wto Mar 10, 2009 15:58

Dziewczyny, gdzie kupujecie te koraliki? I jaki one mają mieć rozmiar? Bo ja chyba ślepa jestem :lol1:

Edit:
Off-Topic:
Dobra, dobra już wiem :mrgreen:

magnes - Wto Mar 10, 2009 16:08

Dynialu, tak tylko że potem trudno zrobić secured weaving bo cięzko drucik przechodzi :P ale dałam rade mam zrobiony brzyszek, ogonek i łapki :mrgreen:
Mangalarga - Wto Mar 10, 2009 16:09

Nihasa, kupić można w Empiku, albo w zwykłej pasmanterii (np. w "moim" Empiku nie ma i nigdy nie było).
A rozmiar zależy od ciebie, ważne, żeby drucik mógł przejść przez otworek kilka razy :)

EDIT: Magnes, jak skończysz, :foty:

ziutkowska - Wto Mar 10, 2009 16:20

http://www.magraf.com.pl/koraliki/drobne.html
wczoraj złożyłam zamówienie w tym sklepie, jak przyjdą to napiszę czy warto :)

Mangalarga - Wto Mar 10, 2009 16:23

Off-Topic:
bskrol, byłabym baaardzo wdzięczna, też mam zamiar tam zamawiać, ale nikt mi nie potrafił powiedzieć, czy koraliki są dobrej jakości i mniej więcej równych rozmiarów...

magnes - Wto Mar 10, 2009 16:33

Mangalarga, wrzuce po angielskim (tzn.18.30-19), bo jednego zrobiłam już wczoraj
Anouk - Wto Mar 10, 2009 16:40

Jee, mój ciur ma już brzuszek, ogon, plecy, przednie łapki. Jeszcze tylko tylnie łapy, głowa, uszy i koniec :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group