To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Jak szczury reagują na aparat fotograficzny?

ogoor - Wto Cze 16, 2009 16:44

Ja zapalam światło w nocy(lampka,żyrandol i bg wie co jeszcze) i zdjęcia wychodzą dobrze pod warunkiem że szczuras sie nie rusza ,co raczej jest trudne.hehe
Nakasha - Wto Cze 16, 2009 20:10

Ja robię zdjęcia z lampą, najczęściej z dyfuzorem. A szczurasy za każdym razem próbują zjeść obiektyw, albo chociaż obślinić :P co odważniejsze wskakują na aparat i włażą mi na głowę ;)
sachma - Wto Cze 16, 2009 23:22

moje są przyzwyczajone.. jak chcę koniecznie zrobić fotę pozowaną to tak długo je ustawiam aż zrozumieją że jak chwile postoją to później będą miały spokój :D Vani nie lubi fot, Fej nie znosi flesha, Nemezis musi wejść na aparat i chociaż go polizać :D a chłopcom zwisa i powiewa robienie fot byle bym nie robiła ich za długo ;)
Lotya - Śro Cze 17, 2009 14:55

Moje jak widzą, że wyciągam aparat, lub jakoś tak podejrzanie ustawiam telefon, to zmykają gdzie pieprz rośnie, albo się tyłkiem obracają i za nic nie chcą pokazać pyska. Nie wiem, czy przeszkadza im lampa (bo rzadko używam), ale chyba bardzo się boją dźwięku migawki (czy jak to tam się nazywa) i za każdym razem podskakują im tyłeczki do góry jak piknie, a jak ostrość ustawia, to kulą uszy i się gdzieś wciskają.
Dotty - Czw Cze 18, 2009 12:09

moje olewają(nie moczem :wink: ) aparat ;) ...lampa też na nich wrażenia nie robi ;)
sylwikk - Wto Sie 25, 2009 15:29

ja uzywam trybu portret noicny bo jest krÓtki czas naswietlania i zawsze udaje sie zlapac wierconego pedraka;D do tego lampa jest w tym trybie tak ustawiona ze nie ma efektu czerwonych oczu;D

gorzej jak chce zrobić zdjęcie dziubasa w trybie makro (nie ma w nim lampy blyskowej:() to jak udaje mi sie cos takiego to juz nie lada wyczyn zwłaszcza ze moj zwierz ma adhd;)

a ogolnie jako modelka jest baaardzo niewdzieczna albo pakuje sie w obiektyw albo odwraca badz ustac nie moze :]

Grucha - Wto Sie 25, 2009 15:46

w makro da się włączyć lampę ;)
sylwikk - Wto Sie 25, 2009 15:50

to ja mam jakis lewy aparat bo u mnie sie nie daje
Nakasha - Wto Sie 25, 2009 16:12

sylwikk, a jaki masz aparat? może jest możliwość ustawić lampę tak, aby zawsze była włączona ;)
Ryu - Wto Sie 25, 2009 20:21

Mój zwierz, Jimmy nie widzi zagrożenia w aparacie w komie ;p.
W prawdzie nie pała ochotą by się do niego zbliżyć, ale też nie ucieka panicznie przed nim, gdy robię zdjęcia :D

Anonymous - Wto Sie 25, 2009 21:19

Moi chłopcy nie boją się aparaty ani lampy , jak robię im zdjęcia z bliska to pchają się wprost do obiektywu :D
Karolina1709 - Śro Sie 26, 2009 09:16

Mój szczurek jak wyjmę aparat, to też dosłownie się pcha. Nie boi się. Myślę, że to dlatego,że już od małego miał robione zdjęcia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group