To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Szczur skalny

ciacho - Czw Sty 22, 2009 11:39
Temat postu: Szczur skalny
Laotański szczur skalny (Laonastes aenigmamus) -zwany czasem "szczuro-wiewiórką" jest gatunkiem gryzonia, opisanym w 2005 roku przez Paulę Jenkins i współautorów z Muzeum Historii Naturalnej na podstawie egzemplarzy zebranych w prowincji Khammouane w Laosie. Na podstawie badań morfologicznych i molekularnych zespół badawczy uznał, że odkryto gatunek tak odmienny od pozostałych gryzoni, iż utworzono nową dla świata nauki rodzinę: Laonastidae. Jednakże w 2006 decyzja o potrzebie nowej rodziny w rzędzie gryzoni została zakwestionowana przez Mary Dawson. W artykule opublikowanym w czasopiśmie Science, Dawson i współpracownicy argumentowali, że laotański szczur skalny jest członkiem wymarłej przed 11 milionami lat rodziny Diatomyidae. Według Dawson gatunek ten jest przykładem efektu Łazarza wśród współczesnych ssaków.
Dory - Czw Sty 22, 2009 12:07

O fajnie, czyli mamy szczurzą latimerię :P
sachma - Pią Sty 30, 2009 08:50

http://pl.youtube.com/watch?v=FgLjPUCBjiI
Cietrzew - Pią Sty 30, 2009 11:25

Fajne stworzonko,ale nie ma chyba wiele wspolnego ze szczurem sniadym i wedrownym .

http://www.animalpictures.../1150345750.jpg

http://www.animalpictures.../1150345855.jpg

to lasica z wielka szczurza glowa

Martuha - Pią Sty 30, 2009 11:42

Jedynie pyszczek ma szczurkowaty,a reszta to jakas wiewiorkowata :P cos podobnego kiedys na allegro sprzedwali!
Cietrzew - Pią Sty 30, 2009 13:04

Zastanawia mnie spokoj jaki wykazuje dziki szczur na jedynym filmie na youtube gdzie lazi po rekach czlowieka. W sumie wyglada jak ranny, wiec moze mial jakas narkoze,ale to ze nie ucieka i nie broni sie jest dziwne. Podobnie jak pokazuja to stworzonko łażące po skalach. Wszystkie wygladaja na chore albo nacpane. Albo udalo im sie sfilmować tylko jednego
Dory - Pią Sty 30, 2009 14:19

Jaki on śliczny :serducho: Ładniejszy od wielkoszczura :mrgreen:
nutaka - Pią Sty 30, 2009 15:33

dla mnie to szynszyla :P

ale tylko na filmiku, na zdjęciach to juz cos z szczura ma ;)

baradwys - Pią Sty 30, 2009 16:35

och cóż za szczęście że moja mama tego nie widzi!! bo kazała by mi zamienić moje pociechy^^ ale w sumie dobry patent za osoby które mówią "szczur NIE!! bo ten ogon..." a tu ogonek bardzo miły... tylko gdyby nie było pseudo hodowli :(
sachma - Pią Sty 30, 2009 17:02

Cietrzew, to zwierze nie zna człowieka - do póki nie robi mu krzywdy to jest spokojne - zachowując się spokojnie, bez agresji przy zwierzęciu które nie zna człowieka i jest inteligentne nie spłoszymy go, będzie zainteresowane nowym zwierzęciem ;)
Cietrzew - Pią Sty 30, 2009 17:03

Nie slyszalam o hodowli szczurow skalnych. Chociaz pewnie by sie przydala bo jest ich raczej niewiele.
S,z,o,p,e,n, - Pią Sty 30, 2009 17:18

Jeju, jak on cudownie tę sałatę ciamka :serducho:
Anonymous - Sob Sty 31, 2009 11:14

On je sałatę? Trzeba mu powiedzieć, że jest niezdrowa :lol:
Anonymous - Śro Lut 04, 2009 12:15

Od czegos musi umrzec :P Ale fajny hehe
Ninek - Czw Lut 05, 2009 16:05

Toż to szynszyla z nieco szczurzym pyszczkiem :lol:
Słodkie toto i tak fajnie wcina tą sałate :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group