To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Kołowrotek

Layla - Wto Cze 02, 2015 14:04

smeg, pisał, że 28 cm.
nikoś - Nie Cze 07, 2015 19:12

Tak dokładnie 28 cm i mam 6 mc szczurki.Ten kołowrotek jest naprawdę wielki.
FOXI - Śro Cze 10, 2015 20:14
Temat postu: Nauka biegania w kołowrotku
Jak nauczyć szczurka biegania w kołowrotku? Mam dość duży. Dawałam smakołyki do niego ,ale znikały i szczurki nie wchodziły tam. Raz tam je włożyłam i zakręciłam ,ale nie zrozumiały o co chodzi :/ Może mi ktoś pomóc? Zależy mi na tym bo moje ciury potrzebują wybiegania się :wink:
Jeżeli taki temat się pojawił bardzo przepraszam.

Karena - Śro Cze 10, 2015 20:35

FOXI,
Scaliłam z istniejącym już tematem.
Kołowrotek nie zastąpi wybiegów. Koniecznie przeczytaj ten temat :)

limomanka - Pią Cze 12, 2015 23:50

FOXI, jeśli szczury nie mają ochoty ani potrzeby biegać w kołowrotku, to nic z tym nie zrobisz. Z tego, co piszą inni na forum, są ogony, które to kochają - Twoje widać do nich nie należą :wink:
bolek - Sob Cze 13, 2015 08:22

Moje tez by do kołowrotka nie weszły, a jeśli szczurasy potrzebują wybiegania się to najlepsze są wybiegi poza klatką minimum 4 godz dziennie, bo kołowrotek im tego nie zastąpi jak sama zauważyłaś nawet nie chcą do niego wejść :)
FOXI - Czw Cze 18, 2015 06:52

Dobrze dziękuje. Jedna się w nim kręci, ale druga się boi.
monijjca - Czw Cze 18, 2015 20:00

bolek, szczur nie musi biegać min.4 godziny dziennie.... Dwie zdecydowanie wystarczą, ale wiadomo że im więcej tym lepiej :wink:
ney - Pon Cze 22, 2015 23:33

monijjca napisał/a:
bolek, szczur nie musi biegać min.4 godziny dziennie.... Dwie zdecydowanie wystarczą, ale wiadomo że im więcej tym lepiej :wink:


Off-Topic:
Po internecie krąży założenie, że ma to być godzinka dziennie minimum. Pamiętam, że na początku szczurzej przygody przykładałam ogromną wagę do czasu wybiegów - a teraz po prostu jest tak jak się uda. Jak jest napięty dzień to 30 min musi wystarczyć, jak jest luz to i kilka godzin się zdarza… No i od chęci chłopaków też dużo zależy. Nie zawsze chce im się długo biegać :]

Naamah - Wto Sty 19, 2016 15:00
Temat postu: .
................................
Skarpetka - Nie Lip 31, 2016 13:44

A co sądzicie nie o średnicy, ale o szerokości tego kołowrotka? (zabudowany plastikowy trixie)
http://hipcio.sklep.pl/pr...kowy-33cm-61012
Wlasnie do mnie taki przyszedl, i wydaje mi sie strasznie wąski : /
Mial byc dla myszki, ale z mysla, ze w przyszlosci pobiegaja tez na nim szczurki, poki beda nieduze i jesli beda chcialy.

limomanka - Nie Lip 31, 2016 16:31

Skarpetka, dla myszy to standardowa szerokość, szczury musisz sprawdzić eksperymentalnie :] U mnie nigdy nie było chętnych do biegania w kołowrotku, ale kto wie - podobno takie ogony się zdarzają.
smeg - Wto Sie 02, 2016 09:40

Moje młodsze samiczki biegały w 21 cm Trixie, nie był za wąski (był za mały, ale tylko maluchy z niego korzystały) ;) Ten też powinien być ok, jeśli nie masz wielkich samców.
szczurkai - Wto Sie 02, 2016 11:55

a moje nałogowo w pralce biegają :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group