To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Kasza w diecie szczurów - temat ogólny

Andzia - Pią Paź 03, 2008 18:34
Temat postu: Kasza w diecie szczurów - temat ogólny
Co myślicie o dawaniu kaszy? Pęczak? Gryczana? Chciałabym dać chłopakom tylko ciekawa jestem jakie Wy macie doświadczenia i ew. z czym kasze podajecie :)
AngelsDream - Pią Paź 03, 2008 18:40

Ja dawałam gryczaną do mieszanki - zjadały.

I czasami dostają kuskus, ale to już nie na surowo ;)

Andzia - Pią Paź 03, 2008 18:42

No ja właśnie mam zamiar im dać ugotowanego pęczaka :) Tylko nie wiem jeszcze z czym :D
LunacyFringe - Pią Paź 03, 2008 18:45

Ja dawałam i gryczaną i jęczmienną - znika :P
Anonymous - Pią Paź 03, 2008 20:01

gryczaną i jęczmienną dostają i moje :)

często robię mieszanki warzyw na patelnię w wersji gotowanej dla stada, z kaszą bardzo ładnie im wchodzi :)

nutaka - Pią Paź 03, 2008 20:04

gryczaną z kurczakiem i pietruszką - znika :P
Natalia - Pią Paź 03, 2008 20:20

Dawałam moim szczurkom kaszę gryczaną i był to ich przysmak ;) .
S,z,o,p,e,n, - Pią Paź 03, 2008 20:36

Moje dzisiaj dostały gryczaną i miseczka już jest pusta :)
Andzia - Pią Paź 03, 2008 20:41

No no z pietruszką i mięskiem to niezły pomysł :D
pituophis - Sob Paź 04, 2008 07:43

Na sucho tylko peczak, polgebkiem. Gotowana - kazda, sama lub z dodatkami.
Bema - Sob Paź 04, 2008 09:58

pituophis napisał/a:
otowana - kazda, sama lub z dodatkami.
U mnie też zawsze znikała, wymiatały do ostatniego ziarenka :)
Oli - Nie Paź 05, 2008 01:53

Dobrze by było się dowiedzieć czy kasza ma jakieś wartości odżywcze dla szczurów, a czy przypadkiem nie jest jak u psów - niezbyt wartościowa i właściwie "niepolecana". :wink:
falka - Nie Paź 05, 2008 09:49

Olimpia, tylko że psy się nie żywią na co dzień surowym zbożem. Szczury tak, więc kasza wydaje się logiczna - pęczak to nic innego jak obłuskany jęczmień - jeśli mój szczur nie jadłby jęczmienia z mieszanki spróbowałabym dać mu surowy pęczak, moje szczurki bardzo lubiły wszystkie kasze nawet na surowo (może gryczaną na surowo nie za bardzo). Produkty dla ludzi są jednak jakościowo lepsze niż dla zwierząt, więc być może i smaczniejsze?
Anonymous - Nie Paź 05, 2008 09:56

Ja kupuję kasze i ryż jak najmniej przetworzony. Ryż dziki uwielbiają, ten niełuskany też, kasze nieoczyszczone, nie rozdrabniane. Tylko te uważam za wartościowe, sami je jemy. :)

Kasze na pewno są dobre, są przecież ze zbóż, które są podstawowym pokarmem szczurów.
Nie daję im tego wiele, bo w czystej postaci zboże jest oczywiście lepsze, ale czasem dostają jako odmianę.

falka - Nie Paź 05, 2008 10:15

Viss, pęczak jest właśnie dobry, bo to najmniej oczyszczona kasza z jęczmienia :) tylko obłuskana, a często szczurki nie jedzą jęczmienia z mieszanki właśnie ze względu na łupinkę. Tak samo owsa - nie jedzą w łupince, a płatki owsiane owszem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group