To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Odmiana rex, double rex - porównania, opinie

Nisia - Nie Gru 14, 2008 02:22

And shouldn't be given in case of irritated/hurt stomach. In that case you should minimize all fruit acids - and citruses have them a lot.
Aika - Nie Gru 14, 2008 10:29

Sure, but It is the same like with a human beings. If I have a problems with stomach, or toothache I dont eat a citrus fruits, cos it can make me a pain.

But I dont know about posibility to start a cancer. But it is sure important to know.

Nakasha - Śro Gru 17, 2008 11:10

I also read an article about connection between citruses and cancer in male rats.

I don't remember it exactly :oops: but it said that d-limonene that is present in skin of citruses have negative effect on males. It causes a certain protein to built and that is bad for kidneys. It may cause cancer in kidneys.

Females don't have this protein so it is safe for them.

Cietrzew - Śro Gru 24, 2008 11:54

A ja się spytam o dostępność double rex'ów w Polsce. Czy jest jakies przeciwskazanie co do ich hodowli, że tak malo ich widuje? Osobiscie podobaja mi sie chyba najbardziej ze wszystkich odmian siersci ; )
Szura - Śro Gru 24, 2008 16:32

Cietrzew, znam osobiście jednego double rexa (skrajnie łysego ^^ ) i nie ma żadnych problemów.
wuwuna - Pią Gru 26, 2008 14:27

Cytat:
A ja się spytam o dostępność double rex'ów w Polsce
Dosłownie kilka. Nie ma przeciwskazań do rozmnażania, po prostu niektórym się nie podobają, dlatego są rzadkie.
Oli - Pią Gru 26, 2008 14:30

wuwuna napisał/a:
po prostu niektórym się nie podobają

To chyba dlatego, że to takie połączenie fuzza z rexem, a przynajmniej na naszym forum większość kocha albo rexy albo fuzzy. :)

Nakasha - Pią Gru 26, 2008 18:22

Ja nie zamierzam ich u siebie hodować, bo mi się nie podobają. Ale generalnie nie znam żadnych przeciwwskazań.
Azi - Pią Gru 26, 2008 19:39

Nakasha napisał/a:
Ja nie zamierzam ich u siebie hodować, bo mi się nie podobają. Ale generalnie nie znam żadnych przeciwwskazań.
ja podobnie :)
nezu - Pią Gru 26, 2008 21:00

Kiedyś myślałam o celowym ich hodowaniu (bo mi akurat się podobają majtkowce... ;) ), ale prawda jest taka, że grono chętnych na double rexy mozna było od zawsze policzyć na palcach jednej ręki. Miałam w sumie jeden miot w którym pojawiły się double rexy i był to przypadek (chodzi o miot i rat`s troop i fakt przeoczenia że ojciec miotu jest zarówno rex jak i velveteen).
L. - Sob Gru 27, 2008 20:58

I u nas w Emerald Moon był również jeden miot z double rex'em.
miot B :)



a ja chyba chciałabym mieć double rex'a, nie do hodowli, dla własnej przyjemności.
na Litwie mają bardzo piękne double :)

Cietrzew - Czw Sty 08, 2009 22:40

Mi sie wlasnie najbardziej podobaja. Fuzzy sa cale lyse, ale czegos im brakuje. Sphynxy za to maja zabawne 'fryzury', ale sami wiecie... :? A double rexy wygladaja troche jakby mialy ogolona siersc, troche jakby byly z aksamitu, a troche jakby mialy chorobe skory :P Wydaje mi sie ze sa ciekawsza odmiana niz dumbo, czy fuzzy, a do tego nie maja genetycznych problemow i fajnie by bylo, gdyby ktos sie nimi zajal. Gdyby pojawil sie celowy miot w ktorym bylaby duza ilosc DR to pewnie mimo wszystko zainteresowanie nie byloby male. Mowie o tym,bo jesli Bog dopomoze to mam nadzieje na double rexa za rok na ktorego choruje bardziej niz na fuzza ; )
Layla - Pią Sty 09, 2009 06:36

Cietrzew napisał/a:
a troche jakby mialy chorobe skory


Pewnie dlatego wielu, w tym mi, się nie podobają. Hodowcy nie mogą ryzykować zostania z całym miotem, a double podobają się niewielu ;)

myaku - Sob Sty 10, 2009 21:50

A ja mam dwa cudownie przepiękne rexy. Double też mi się podobają, więc jeśli byłaby możliwość, to ja z chęcią takiego... :mrgreen:
Cietrzew - Nie Sty 11, 2009 22:32

Wydaje mi sie wrecz irracjonalne,ze taka wyjatkowa odmiana nie ma zwolennikow, gdy np fuzzow na forum jest multum. Gdyby przyszlo co do czego i na swiat przyszedl miot rasowych double rex to grupa forumowiczow pewnie by sie o nie zabijala : D

Off-Topic:
Pani, ktora oddaje malucha d.rex napisala,ze w dotyku jest jak brzoskwinia ;___; Dobrze,ze nie mieszkam kolo Bydgoszczy . Me serce krwawi



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group