To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - W ciąży czy nie?

Anonymous - Pią Mar 11, 2011 14:54

pysia, czekamy na wiesci :]
pysia - Pią Mar 11, 2011 17:00

no więc prawdopodobnie tak :) na USG nie było widać małych tylko jakiś zarodek podobno :P ja miałam problem żeby coś wypatrzeć:) powiedziała ze mam za tydzień przyjechać:) po za tym macała ją po brzuchu i powiedziała że coś tam jest i składnia się bardziej ku macicy niż okrężnicy ... więc tyle wiem na dziś :)
Pyl - Pią Mar 11, 2011 17:20

pysia napisał/a:
no więc prawdopodobnie tak :) na USG nie było widać małych tylko jakiś zarodek podobno :P

Czy dobrze rozumiem Twoją wypowiedź, że się z tego cieszysz?

pysia - Pią Mar 11, 2011 19:02

Nie skacze z radości ale przecież płakać teraz nie będę. Trzeba sobie z tym poradzić. Twoim zdaniem co mam z tym zrobić? Weterynarze u mnie aborcji nie przeprowadzą. Nie ja dopuściłam do tego, tylko sklep zoologiczny.
Sysa - Pią Mar 11, 2011 19:09

pysia, ale Ty kupiłaś szczurzyczkę nakręcając sklepowi, w którym źle traktuje się zwierzęta, biznes i pokazując, ze może tak robić. I z tego nie ma się co wykręcać i umywać łapki.

Niemniej jednak płakać nie trzeba. Ale cieszyć nie ma się z czego.

pysia - Pią Mar 11, 2011 19:12

Wiem o co Ci chodzi ale Twoim zdaniem co mam zrobić? W sklepie zoologicznym prawdopodobnie nawet nie wiedzą że ona była w ciąży (o ile prawdopodobnie jest)
Sysa - Pią Mar 11, 2011 19:25

pysia, zaopiekować się młodymi, oczywiście i wyciągnąc wnioski na przyszłość. :)
pysia - Pią Mar 11, 2011 19:28

no już szukam im DOBRYCH domów, jednego planuje zostawić oczywiście samiczkę :) Gdyby to ode mnie zależało nie doszło by do tego
rubberdog87 - Sob Mar 12, 2011 11:53
Temat postu: Czy ona moze byc w ciazy?
Witam.
Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam ten watek, ale nie wiem gdzie najbardziej pasuje..

Wzięłam szczurka od dziewczyny która miała miot. Mówiła ze je rozdzieliła w dobrym czasie, ale niestety sama teraz siedziałam i liczyłam, i zdaje mi się ze tydzień za późno :(
I niestety nie wiem nawet dokładnie teraz ile mała ma, bo informacje co otrzymałam tez trochę się nie zgadzają..
Ale powinna mieć gdzieś 8-9 tygodni. Jak jest w ciąży to myślę ze może być gdzieś miedzy 13-20 dniem ciąży.. Mam Safi, juz 12 dni..
W czwartek ważyła 248 gram, piątek 253, dziś jeszcze nie ważyłam jej..

oto zdjęcia..







Czy wygląda jak by była w ciąży?
I ewentualnie czy już wygląda na nie daleko do końca?

Oddzieliłam ja, od reszty szczurków na razie, gdyby była w ciąży i miała niedługo rodzic..

Ale co uważacie, wygląda na ciąże?

Asmena - Sob Mar 12, 2011 11:54

rubberdog87, odpowiedziałam Ci już na forum SPSu. Ale niech się wypowiedzą jeszcze hodowcy...
rubberdog87 - Sob Mar 12, 2011 12:04

Asmena napisał/a:
rubberdog87, odpowiedziałam Ci już na forum SPSu. Ale niech się wypowiedzą jeszcze hodowcy...


dziękuje..
Pytam w paru miejscach, bo chętnie usłyszę więcej opinii - bo sama nigdy nie miałam szczurka w ciąży, ani nawet nie widziałam.. Tylko na zdjęciach..

I ciągle mam nadzieje ze jednak nie jest w ciąży..

Anonymous - Sob Mar 12, 2011 12:14

rubberdog87 napisał/a:
Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam ten watek


przede wszystkim, to ze 3 wątki niżej jest temat o bardzo podobnym tytule - mogłaś do niego podczepić swoje pytanie, zamiast rozmnażać tematy...

a co do małej - obserwuj ją i czekaj, jak na mój gust to ona równie dobrze może być w ciąży jak i może być poważnie objedzona w nowym domu. jeśli wywali jej wyraźnie sutki, to raczej ciąża. po fotach to trudno jednoznacznie orzec. jeśli dalej będzie tyła, sutki będą mocno zarysowane, a w brzuchu zaczną jej się kręcić maluchy, to na pewno jest w ciąży ;)

AngelsDream - Sob Mar 12, 2011 12:34

rubberdog87, a czemu nie pójdziesz z nią do specjalisty od gryzoni, żeby odpowiedział na to pytanie? Przy okazji mogłabyś się zastanowić, co zrobić z ewentualnym miotem.
rubberdog87 - Sob Mar 12, 2011 12:34

mataforgana napisał/a:
rubberdog87 napisał/a:
Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam ten watek


przede wszystkim, to ze 3 wątki niżej jest temat o bardzo podobnym tytule - mogłaś do niego podczepić swoje pytanie, zamiast rozmnażać tematy...

a co do małej - obserwuj ją i czekaj, jak na mój gust to ona równie dobrze może być w ciąży jak i może być poważnie objedzona w nowym domu. jeśli wywali jej wyraźnie sutki, to raczej ciąża. po fotach to trudno jednoznacznie orzec. jeśli dalej będzie tyła, sutki będą mocno zarysowane, a w brzuchu zaczną jej się kręcić maluchy, to na pewno jest w ciąży ;)


przepraszam..
Zapomniałam ze na tym forum sie używa spolnych wątków do pytan, normalnie bardzo malo casu spędzam na tym forum niestety, to ze wszytko jest po polsku, jest dla mnie troche utrudnieniem :-)

Jak jest możliwe to moze mozna przesunąć moj temat i wkleic do tamtego watka?

rubberdog87 - Sob Mar 12, 2011 12:37

AngelsDream napisał/a:
rubberdog87, a czemu nie pójdziesz z nią do specjalisty od gryzoni, żeby odpowiedział na to pytanie? Przy okazji mogłabyś się zastanowić, co zrobić z ewentualnym miotem.


dopiero mogłam dostac cas na usg w czwartek, ale czas juz mam zamowiony, ale chyba nie widze problemu w tym ze do cwartku sie troche zastanawiam, i chcialam usłyszeć opnie innych ludzi, co maja troche wieksze doswiadzecenie z ciaza i szczurkow niz ja sama mam..
:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group