To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - W ciąży czy nie?

Pyl - Czw Mar 19, 2015 08:05

Skoro mała waży 80g i pochodzi ze złych warunków to ma więcej niż 3.5-4 tygodnie. Może mieć 6-8 tygodni(?) i niestety może być również w ciąży (oby nie!). Zdjęcie niewiele mówi, bo nie widać dobrze ani jej sylwetki ani porównania wielkości.
Czy to białe co widać to plamka na jej brzuchu? Taki ma wystający brzuszek? Postaraj się zrobić obu dziewczynom takie zdjęcia brzuszków jak przewijają się wcześniej w tym wątku (takie "na stojąco").

monijjca - Czw Mar 19, 2015 10:12

Taki miała po objedzeniu się.. potem wrocil do normalnosci. Kurde oby nie byla w ciazy jest bardzo mala...

Ok dzis poprobuje zrobic takie zdjecia dziewczynom.

monijjca - Czw Mar 19, 2015 12:08






Troche nie wyraźne, ale ujdzie.. brzuchy widać.

Pyl - Czw Mar 19, 2015 13:18

Na razie nic nie widać konkretnego - dobrze, że u małej brzuszysko było po jedzeniu, bo wyglądało nieco przerażająco. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki i obserwować obie. Powtórz fotki za jakiś tydzień to będziemy mogli porównać.
smeg - Czw Mar 19, 2015 13:26

Na moje oko trochę zbyt wystający ma ten brzuch, jak na takiego drobnego szczurka... Ale trzymam kciuki, żeby jednak nie była w ciąży ;)
monijjca - Czw Mar 19, 2015 15:19

Ok,ok bede dodawać zdjęcia i codziennie ważyć szczurki dla porównania. :) i odezwe sie za tydzien.

Oby się okazało że mała nie jest w ciąży, to jeszcze taki dzieciuch :kciuki: :kciuki:

Pyl - Czw Mar 19, 2015 15:26

monijjca, też mam taką nadzieję, bo mała jest i nie czas na ciążę.
W szczególności, że o ile dla matki odchowanie kolejnego miotu będzie dużym obciążeniem, ale nie zabójczym, to dla małej może być to zbyt dużym nakładem, aby dała radę sama się jeszcze prawidłowo rozwijać. Bo ciąża to jedno, a odchowanie małych to drugie.

monijjca - Sob Mar 21, 2015 20:36

Nie wiem czy to istotna informacja czy też nie,aczkolwiek nie zaszkodzi napisać.... U Loli zauważyłam dziś że trzęsie uszkami itd,także ma rujkę.
Pyl - Sob Mar 21, 2015 21:10

monijjca, super wieści :) To niech Zocha też zatrzęsie uszkami i będzie spokojnie :)
monijjca - Sob Mar 21, 2015 22:04

Zosia wydaje mi się że jest w ciąży, już przytyła 18g :o Poza tym, brzuszek coraz większy i twardy...
SzczurLOVE - Nie Mar 22, 2015 22:25

Super że Lola jednak nie w ciązy a może i Zosia po prostu się objadła (taka cicha nadzieja mimo ze to mało prawdopodobne) :kciuki:
monijjca - Pon Mar 23, 2015 20:55

Zosia od wtorku przytyła 30g :o
Karena - Pon Mar 23, 2015 21:52

monijjca, i co zrobisz z tym faktem?
monijjca - Pon Mar 23, 2015 23:31

Przeczytaj całą rozmowe moją z użytkownikami, miałam poinformować o wadze Zosi :) Pozdrawiam :]
Devona - Pon Mar 23, 2015 23:48

Monijjca, domyśłam się, że Karena przeczytała całą rozmowę i pyta, jaka jest Twoja strategia dalszego postępowania. Ze swojej strony nadmienię, że powinnaś jak najszybciej zrobić Zosi USG. Warto też poczytać o różnych opcjach i rozważyć np. kastrację aborcyjną u dobrego szczurzego weterynarza lub uśpienie części miotu po narodzinach. Wiem, że oba te rozwiązania brzmią dość strasznie, ale każde z nich (oczywiście po zaakceptowaniu przez weterynarza) ma na celu dobro Zosi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group