To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2008 - Miot Baśniowy Happy Feet - UWAGA str.24

Azi - Czw Lis 13, 2008 21:42

Doszły mnie słuchy bardzo nieprzyjemne, że niektórzy z właścicieli Baśniowych skarżą się na brak zainteresowania hodowcy miotem.

Po pierwsze, ten temat jest po to, aby wyjaśniać sprawy związane z miotem, a nie angażować w to osoby postronne, związane co prawda ze stowarzyszeniem, ale nie z hodowlą.

Po drugie, Dorota w tej chwili nie ma możliwości wchodzenia na forum, a poza tym, zrezygnowała w ogóle z forumowego życia i najpierw chce poukładać życie realne. Nie znaczy to, że się maluchami nie interesuje. Co jakiś czas mówię jej o tym, co dzieje się w poszczególnych Waszych tematach - bo to, że się nie wypowiadam w nich, nie znaczy, że ich nie czytam - jakby ktoś nie zauważył ostatnio się w ogóle bardzo mało wypowiadam, ze względu na to, że często moje odpowiedzi byłyby już "przeterminowane", a częściowo, że sama ostatnio miałam sporo rzeczy na głowie, a napisanie postu, to jednak dłuższa chwila.

Po trzecie, obiecałam, że damy znać, gdy metryki i umowy będą gotowe do wysłania do właścicieli. Na numery metryk nadal czekamy, z kilku względów, bardziej lub mniej zależnych od nas. Na umowach adpocyjnych także jest numer metryki, więc nie mogą być one wystawione przed metryką.

Po kolejne, o ile wiem nikt za malucha nie zapłacił, a dostał odchowanego i zsocjalizowanego szkraba, więc pretensje w TEJ chwili o metryki i umowy nie do końca są w pełni uzasadnione.

I na ostatek - bardzo proszę, jeżeli macie jakieś żale, wątpliwości i skargi, zwracajcie się z tym do mnie, a nie do osoby postronnej, ja Wam naprawdę udzielę więcej informacji ;)

gratis - Czw Lis 13, 2008 23:38

Azi napisał/a:
Po kolejne, o ile wiem nikt za malucha nie zapłacił,

O Azi, tu Cię chciałam prosić, bo wiem, że Dorota dość sporo własnej kasy wpakowała w to by chłopaki do mnie przyjechały (konduktorka) czas by było uregulować płatności, obiecała, że wyśle i tak jej zeszło (i tu nie chodzi o pretensje tylko po prostu chciałabym już mieć płatności z "głowy", a że Ty czuwasz o dokumenty/umowy się martwię ;) ) więc jeśli masz jakiś numer konta na który pieniążki mogę przelać i jakąs podsume od Dory to czekam na pw ;)

Azi - Pią Lis 14, 2008 19:17

gratis, rzecz w tym, że z Doroty honorowa baba i ona absolutnie kasy nie chce, dopóki ze swojej strony nie ureguluje wszystkiego. Więc może po prostu, skoro masz te pieniążki, Odłóż je "w skarpetę", albo niech procentują na koncie (w skali miesiąca to chyba się z 1 grosz uzbiera :P ).
persefona4 - Pią Lis 21, 2008 13:52

Baśniowe dzieciaki wczoraj skończyły 3 miesiące :urodziny:

nezu - Pią Lis 21, 2008 13:55

Nono, ale przystojniaki. :hyhy:

I wreszcie widać blue pointa u Feniksa! :mrgreen:

Anonymous - Pią Lis 21, 2008 13:59

Piękne mencizny i rosna wspaniale. :serducho:
gratis - Pią Lis 21, 2008 22:29

persefona4, tak też mi się wczoraj wydawało :P
wuwuna - Pią Lis 21, 2008 22:43

Miodzio mają te ryjki. Kocham szczury umoczone w czekoladzie :sirwwt:

3 lat życia dla nich conajmniej. 8:)

Azi - Pią Gru 26, 2008 09:28

Moi drodzy Baśniowych właściciele :)

Co nieco się powyjaśniało - metryki, umowy i karty zdrowia, jak poczta pozwoli, dojdą do Was jeszcze w tym roku - mam ambitny plan najpóźniej we wtorek je wysłać. Nie zdziwcie się, że papiery są wystawione przeze mnie. Jako pełnoletni (i prawnie jedyny) właściciel hodowli mam do tego prawo i obowiązek.

Starałam się na zdjęciach wyłuskać pysie i...
Feniks uważam, że jest na 100% mink pointem fenotypowo
Takie same podejrzenia mam i do Driady i Fauna
I tak zostaną opisane w metrykach i ewentualnych rodowodach. Jeżeli będziecie z nimi na wystawie warszawskiej, jeszcze je dokładnie obejrzę, bo niestety kwalifikacja w siamach na podstawie zdjęć prosta nie jest.

Co do genotypu... jak wiemy w kilkoro (chyba trójka) rodzeństwa Salema była silver mink, a w związku z tym - Salem mógł przenosić minka. Ze strony Hathor - jej pradziadek był minkiem, więc dziadek na pewno minka niósł, a Youghurt mógł nieść także.

W ogóle w Youghurtem coś mi dziwnego wychodzi. Jeżeli on byłby russian blue pointem, to Hathor musiałaby ruska nieść, a ponieważ Salem na 100% jest ruskiem, to MUSIAŁYBY pojawić się ruski, a nie nagle minki! Pamiętając, że po nim wychodzą i russki i americany, wysnuwam, że jest on american blue pointem niosącym ruska, minka.

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 09:34 ]
Informacja dla Badohy, gratis i persefony - papiery dotyczące Waszych Baśniaków wysłałam wczoraj przed 14 priorytetem poleconym, więc powinny dojść dzisiaj.

Szczerze mówiąc to koperty mają za małą pojemność :roll:

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 19:54 ]
Vice babcia sobie przypomniała :D Sto lat Baśniaki, już półroczne szczurzęta z was :D

gratis - Pią Mar 20, 2009 18:33

Jehej Baśniowi rodzice!

Nasze pociechy kończą dziś 7 miesięcy!!
Wycałowac, wydropsiac i ukochac te brudne nosy :serducho:

Azi - Czw Sie 20, 2009 20:24

Hura, hura, hura, Baśniowe kończą dziś roczek! :mrgreen:

w pierwsze urodziny życzę co najmniej jeszcze trzech takich rocznic i duuuuuzo mizianek, smakołyków i biegania! :serducho:

A administrację prosiłabym o zaznaczenie tego ważnego wydarzenia w tytule tematu ;)

Badoha - Czw Sie 20, 2009 20:35

Duśka i Klapuś to moje pierwsze szczurki rasowe - jak sobie przypomnę jak ja na nie czekałam... Dziękuję Asiu za cierpliwość w odczytywaniu maili ode mnie :mrgreen:
Życzę sobie i wszystkim szczęśliwym właścicielom baśniaków conajmniej czterech lat życia w zdrowiu :urodziny: wycałować wszystkie po brzusiach :tummykiss:

wuwuna - Czw Sie 20, 2009 22:17

Badoha napisał/a:
jak sobie przypomnę jak ja na nie czekałam...
ja pamiętam jakby to było wczoraj...czas leci

Kochanej rodzince zdrówka i dużo miłości. radości.

Anonymous - Czw Sie 20, 2009 22:37

Zdrowia dla baśniaków :urodziny:
Azi - Wto Wrz 08, 2009 15:27

Uwaga - dziś rozmawiałam z panią Danutą - właścicielką Mantykory.

Mantykora miała guzka, przy węźle chłonnym, za uchem. Operacja była jakiś tydzień temu. Weterynarz stwierdził, ze nie spotkał się z czymś takim, poszło na histopatologię. Wyniki mają być za tydzień.

Proszę uważnie obserwować Baśniaki!

administrację proszę o dopisanie "UWAGA" w temacie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group