To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Klatka ocynkowana i jej czyszczenie...

Layla - Pią Sie 22, 2008 09:32

AngelsDream, no włąśnie pytam o sodę, tylko zastanawiam się, czy nie wzmocnić sody sokiem z cytryny. W ogóle wszelkie propozycje na zamienniki mile widziane. Okna już myję samą wodą, ścierką z microfibry, tak samo z meblami. Potrzebne mi tylko łazienkowo-klatkowe zamienniki ;)
Asaurus - Pią Sie 22, 2008 14:07

Layla, ale soda jest słabą zasadą, jak ją zmieszasz z kwasem to wyjdzie ci dwutlenek węgla i woda, więc nic nie wzmocnisz a jedynie doprowadzisz do rozpadu obu substancji. Co do zanieczyszczania środowiska to soda tak samo zaszkodzi jak rozpuszczalny w wodzie detergent. Raczej proponuje sprawdzić, który środek jest dobrze biodegradowalny i takiego używać a nie z góry zakładać, że każdy detergent jest zły i zabija Ziemię.
Layla - Pią Sie 22, 2008 14:18

Asaurus, nie zakładam z góry ;) Słyszałam w TV, że soda jest bardziej przyjazna dla środowiska :) A roztworem sody z cytryną pani z programu czyściła kafelki.
Asaurus - Pią Sie 22, 2008 14:25

Spróbuj, ale ja podchodzę z dużym dystansem do tego co mówią w TV ;)
Natalia - Sob Sie 23, 2008 16:33

Mam Domestos w butli 750 ml, i mam pustą butelkę też po Domestosie i taka sama pojemność. Czy jeśli przeleję połowę tego Domestosa do pustej butelki, i wleję później wody do końca, to będzie odpowiednio rozcieńczony?
landrynka - Sob Sie 23, 2008 20:47

Natalia było pisane wyżej kilka razy 1/10 1/8 a nie 1/1.
maris - Pon Maj 25, 2009 01:32

A jak często powinno się traktować ocynk domestosem? Czy raz na miesiąc wystarczy żeby zachować pręty w dobrym stanie? Oczywiście przy co-kilku-dniowym przecieraniu prętów wilgotną szmatką, czy chusteczkami nawilżonymi.
Sandra - Śro Lip 08, 2009 11:43

w weekend wypróbuje domestosa. moja klatka ma już ze 3 miesiące i górna jej część nie wygląda za ciekawie.myślę ze klatke tak powinno sie czyścić co 5-6 miesięcy.
błędy popr.

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 07:46 ]
Domestos sprawdził się w 100%.czyściłam klatke tak zasyfiona którą dostałam i dało rade.szorowałm ją ponad godzine ale efekt pierwsza klasa.Więc polecam:):):):)

Małpa - Pią Kwi 16, 2010 18:01

A ja umyłam klatkę domestosem zero kamienia, rozcieńczonym tak jak pisaliście i na zajutrz powyłaziło mi pełno ciemno-brązowych plam! Dlaczego tak się stało, i czy da się coś z tym zrobić?
sachma - Pią Kwi 16, 2010 19:14

Małpa, ocynk tak ma - pewnie nie wytarłaś do sucha, co?.. u mnie po każdym myciu (nie tylko z domestosem) wychodziły czarne smugi.. chyba że przecierałam do sucha całą klatkę - a nigdy mi się nie chciało więc po kilku miesiącach większość klatki z czarniała. dlatego teraz jak kupuje to tylko malowane ferplasta :P
Małpa - Pią Kwi 16, 2010 19:30

Wycierałam, ale nie całkiem dokładnie :P
Sandra - Wto Sie 17, 2010 17:18

U mnie też powychodziły plamy.teraz klatkę czyszczę co tydz dwa zwykłymi nawilżanymi chusteczkami i w zupełności wystarcza.I co miesiąc lub 3 myję klatkę proszkiem przeciwbakteryjnym do klatek i kuwet.Kuwetę czyszczę raz w tyg kiedy wymieniam dziabkom wiórki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group