To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Skarmianie żywymi szczurami w zoo i sklepach

Małpa - Wto Lut 23, 2010 18:20

Oli, Nie wiedziałam :shock:
:P

Cerro - Śro Lut 24, 2010 09:27

Dzięki, Oli. Następnym razem będę w Chorzowie to przynajmniej będę mogła wyjaśnić osobie, z którą pójdę do hipciów, skąd ten zapach :twisted: . I pewnie już nigdy nie pójdzie ze mną do zoo...

A z tego co pamiętam, to wodę zmieniają co trzy dni... jak ktoś był ostatnio i wie dokładniej, to niech mnie poprawi.

BlueBerry - Pią Gru 09, 2011 11:36
Temat postu: Karmienie gadów i płazów szczurzymi oseskami.
Witam. Niedawno byłam na malcie w Poznaniu w sklepie zoologicznym. I ujrzałam tam cos przerazajacego. Zawsze oglądam tam zwierzęta. W jednym terrarium była wielka zielona żaba, a z 5 cm przed nią lezala malutka kluseczka ;( juz sztywna. Cała łysa z zamknietymi oczkami :( :x "pracujacy w sklepie" mysleli, ze takie szczurze noworodki to naturalny pokarm dla takiej zaby. A po 2 nie mieli co zrobic ze swiezo urodzonymi szczurkami, bo nie bylo popytu ;( Co mozna w takiej sytuacji zrobic?
furburger - Pią Gru 09, 2011 11:43

BlueBerry, są żaby które żywią się takim pokarmem, a kluska była sztywna bo już martwa czy sztywna bo mrożona ? czymś przecież niestety muszą karmić te zwierzęta więc co z tym chcesz zrobić ?
Wampiwor - Pią Gru 09, 2011 11:45

BlueBerry, powiedz, gdzie konkretnie.
BlueBerry - Pią Gru 09, 2011 11:50

Byla sztywna bo martwa. Nie wygladala na wczesniej zamrozona. Tak czyms je muszą karmic? Pomijajac fakt, ze ta zaba nawet nie byla zainteresowana tym "pokarmem".

Sklep nazywa sie Kakadu. W Galerii malta.

Mangusta - Pią Gru 09, 2011 12:29

Jak to była żaba rogata, to normalne że dostawała oseski do jedzenia. Jedyna wina pracowników w tym, że tej żaby nie nakarmili porządnie, bo ona przede wszystkim reaguje na ruch i ten osesek się tak naprawdę zmarnował. No i mogli takie rzeczy robić wieczorem, gdy rogate są bardziej aktywne, a nie w dzień przy ludziach.
Sorgen - Pią Gru 09, 2011 12:31

Jak był martwy osesek to ja nie widzę nic złego w całej sytuacji. No może poza tym że powinni karmić gady i płazy pod nieobecność kupujących żeby oszczędzić przykrego widoku.
BlueBerry - Pią Gru 09, 2011 12:49

Na szczescie tej zaby juz nie ma. Wiec moze zdechla.
Mangusta - Pią Gru 09, 2011 12:52

albo ją ktoś kupił, jeny. Czemu z góry zakładasz że zdechła? bo brzydka i bez futra?
furburger - Pią Gru 09, 2011 12:54

żaba też zwierze też byłam w szoku jak zobaczyłam zdjęcie jak żaba je takiego oseska bo nie wiedziałam że takowe są no ale mi wytłumaczyli i luz, ale fakt mogli to zrobić po zamknięciu zoologa
Majszczur - Pią Gru 09, 2011 12:57

niektóre gatunki żab odzywiają się pokarmem o jaki nie podejrzewałaby je rzesza osób przekonanych, że duża żaba to tylko kupa flagatycznego cielska przewracająca oczami :wink: Dla zainteresowanych, bardzo ciekawy gatunek - amerykanski bullfrog (Rana catesbeiana) Zjada owady, ryby, płazy i inne (nawet własnego gatunku), ale również pochłaniają żółwie, węże, małe ssaki i kaczki (!) Polecam ciekawy filmik http://www.youtube.com/watch?v=wXqK5QulbJ8 :wink:
furburger - Pią Gru 09, 2011 13:03

Majszczur, o jaaa ;o teraz to dopiero w szoku jestem haha

powiedzcie że tego nie ma w polsce http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

babyduck - Pią Gru 09, 2011 13:11

A tak na marginesie (głupie, ale nigdy sie tym nie interesowałam) - a taka żaba ma zęby? A wąż? One jakoś przegryzaja te zwierzatka, czy tylko trawią? I jak wkładają je do paszczy, to kiedy taki "pokarm" umiera? W momencie schwytania, załadowania do paszczy czy dopiera w żołądku? Długo się tam kisi zanim straci świadomość?
greenfreak - Pią Gru 09, 2011 13:12

Mangusta napisał/a:
albo ją ktoś kupił, jeny. Czemu z góry zakładasz że zdechła? bo brzydka i bez futra?
Dokładnie. Szczury też jedzą pokarm zwierzęcy - odbierzesz im coś niezbędnego do życia i zdrowia, bo giną inne zwierzęta?
Warto się orientować, czy sklep ubija zwierzęta w sposób możliwie szybki i bezbolesny, ale jeśli tak - nic z tym nie zrobisz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group