To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2008 - "El" Emerald Moon - 3 urodziny :)

Ninek - Śro Kwi 21, 2010 18:06

Dzięki Layla :*
Wszelkie rady mile widziane. Przecież ona nie jest stara... Mój pluszak :serducho:


EDIT - 7.30
Jest tragicznie :(
Mała kompletnie nie kontaktuje... czyżby steryd przestał działać?
Czekam tylko do 8 i biegniemy do weta.

[ Dodano: Czw Kwi 22, 2010 12:02 ]
Elishka umarła przed chwilą...

Anonymous - Czw Kwi 22, 2010 12:13

up :(
Ninek - Czw Kwi 22, 2010 16:37

Jesteśmy po sekcji.
Płuca przekrwione, lekko marmurkowe (?)
Prawdopodobna przyczyna śmierci: krwotoczne zapalenie płuc.

Oprócz tego węzeł chłonny (guzek?) który mamy wysłać na histo.

Mona - Pią Kwi 23, 2010 16:22

Biedne maleństwo
[*]

L. - Sob Lip 31, 2010 13:02

Dzisiaj nasze ELki kończą dwa lata! Rozpiera mnie duma i banan na twarzy.
Życzę moim wnukom jeszcze przynajmniej 2 lat w zdrowiu, szczęściu oraz michy pełnej przysmaków. Dziękuję za dotychczasową cudowną opiekę nad moimi wnuczętami i mam nadzieję, że nadal pozostanie ona taką jaką jest :wink:

:urodziny: :urodziny:
Pozdrowienia i całusy od Mamy i siostry El :wink:




Szkoda tylko, że nie ma już z nami Elize, Elishki, Elfa i Elsika.. Ale oni na pewno dobrze życzą swojemu rodzeństwu tam z góry :wink:

Anonymous - Sob Lip 31, 2010 13:32

Mój ulubiony jednorodnie piękny miot. :mrgreen: 4 lat dla elek! :serducho: :serducho:
asia030984 - Sob Lip 31, 2010 13:49

Wszystkiego naj, naj, naj :urodziny:
Bel - Sob Lip 31, 2010 16:07

:urodziny: Wszystkiego naj Elkom i eLce :P
EpKee - Sob Lip 31, 2010 16:20

:urodziny: yay :) Najlepszego od Elroya dla rodzeństwa i babci :)
Nakota - Sob Lip 31, 2010 19:31

Wszystkiego najlepszego! :urodziny:
baradwys - Nie Sie 01, 2010 13:29

spóźnione ale szczere 100 lat :urodziny:
L. - Nie Lip 31, 2011 15:40

Jako jedyna z miotu została moja Elcia. Dzisiaj kończy 3 latka, a jej charakter jest cudownie nie zmienny. To jeden z tych wyjątkowych szczurów, tych, którym oddajemy wielki kawał naszego serducha, tych niezapomnianych. Szczególnie, że to był mój pierwszy udany i pełonoprawny miot i pierwsze moje wnuki.
Poza tym każdy kto słyszał lub miał styczność z ELkami wie jakie to były wyjątkowe szczury. Niektórzy wręcz pobiliby się o nie, niektórzy koniecznie chcieli mieć chociażby ich dalsze pokolenie, a niektórym było dane je mieć osobiście, jeśli nie od początku to dziwnym trafem i zrządzeniem losu później.
Chce też przy okazji podziękować wszystkim właścicielom ELek za cudowną opiekę nad nimi.

Tym samym małe podsumowanie miotu - bardziej formalne.
EL EM - 31.07.2008
Rodzice:
mama: jak wynikło z sekcji Holy jak i histopatologii - jej śmierć ani guz nie miały podłoża genetycznego; żyła 2 lata 7 miesięcy
tata: Samson odszedł z powodu problemów krążeniowo-oddechowych spowodowanych długotrwałą otyłością; nie dożył 2 lat

Na chwilę obecną z 14 ELek żyje 1. Miot ma teraz 3 lata.
EL : miała włókniako tłuszczaka, ropomacicze, gruczolaka i teraz ma 2 gruczolaki.

Z nieżyjących (13):
Elishka (1,9) - nie genetyczny powód (ukryta choroba, która zniszczyła płuca)
Elize (1,9) - choroba wirusowa
Elyon (2,2) - bardzo dziwne objawy, długie leczenie, sekcja nic nie wykazała, prawdopodobnie wirus lub rozwinięta alergia
El Diablo (2,4) - nowotwór nerek ? (nie miałam czasu na konsultacje z moją wet.)
Elektron (2,1) - nabyta wada serducha, serducho nie wytrzymało
Elf (1,10) - niewydolność krążeniowo-oddechowa, której pierwotną przyczyną śmierci była zaawansowana infekcja płuc
Elroy (2,4) - nowotwór złośliwy, długie osłabienie (w wolnej chwili bedzie konsultacja)
Else (1,8) - niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana długotrwałą otyłością
Else Effect (2,4) - silne zmienione płuca, silne zapalenie płuc - podejżenie wirusa, brak zmian nowotworowych
Elwe (2,3) - po prostu umarł
Ely (2,7) - zasnęła (wydaje mi sie, że dłużej żyła, muszę poszukać papierów)
Eldorado (2,10) - zasnął
Elmo (2,11;4) - uśpiony, nowotwór w okolicach płuc (czekam na papiery)

Średnia wieku w miocie: 2,2.




Co dalej z tą linią?

Niestety w miocie O dzieją się dziwne rzeczy tj. dużo gruczolaków i tym podobnych operacji. Z jego ramienia na pewno nic nie bedzie kontynuowane.
Miot Q nie wykazuje jakichś silnie nasilonych objawów, ale to się może jeszcze zmienić - dlatego chce poczekać, samce mają jeszcze trochę czasu.
Miot K i Ro AR jest pod opieką Nakashy, która już nie jest hodowcą i linia raczej nie bedzie kontynuowana. Poza tym mioty są jeszcze bardzo młode i trudno coś jednoznacznie określić. Miot P AR nie bedzie dalej rozmnażany ze względu na problemy oddechowo-krążeniowe.
Zobaczymy jak potoczą sie losy miotu po Elmo - F SR.


Siedziałam i zastanawiałam się nad tą linią i doszłam do wniosku, że wszelkie problemy jakie się poniosły w dużej mierze poszły po linii S Zirrael.
Skąd takie wnioski? W miocie H Emerald Moon mamy pojedyncze przypadki guzów hormonalnych u samiczek, a u samców ogólnie brak czegokolwiek nie mówiąc o tym, że duża większość z nich dożyła pięknego wieku. Mogę się zdecydowanie pochwalić tym, że Hamlet EM dożył wieku 3 lat 7 miesięcy!!

W chwili obecnej najświeższą i jedyną kontynuacją miotu H jest miot Ó Emerald Moon, który ma Hamleta w 5 pokoleniu :wink: a jest po Jagódce Beris - samiczce importowanej z Czech.

quagmire - Nie Lip 31, 2011 16:07

Wszystkiego najlepszego dla L.
:urodziny:

L. jest jeszcze miot Q SunRat's. Pavati ma Hamleta w 3 lub 4 pokoleniu :)

EpKee - Nie Lip 31, 2011 16:10

Najlepszego !!!! :urodziny:
Mao - Nie Lip 31, 2011 16:41

Wszystkiego najlepszego dla Elci!
Bardzo się cieszę, że mogłam ją zobaczyć na żywo :serducho:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group