To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z zębami

kashuuuu - Sob Gru 19, 2015 10:54

Hekatomba = Powiem Ci, że możesz mieć dobrą sugestię....może to być guz przysadki :(
hekatomba - Sob Gru 19, 2015 11:36

kashuuuu, nie masz wiele do stracenia, więc możesz spróbować z podaniem np. Bromergonu, Galastopu lub Dostinexu. W wątku o przysadce są informacje o dawkowaniu. Jeżeli stan szczurzycy jest bardzo poważny, należy podać dawkę uderzeniową - weci często protestują twierdząc, że mniejsza ilość wystarczy, ale nierzadko okazuje się, że to za mało. Jeśli mysza dostała steryd możliwe, że to da jej małego kopa i leki na przysadkę zdążą zadziałać.
mmarcioszka - Sob Gru 19, 2015 13:06

kashuuuu, szczur na pewno bardzo cierpi i to nie z powodu depresji.
Przydałoby się jednak inny weterynarz - nie ma antybiotyku działającego 2 tygodnie. hekatomba może mieć rację i Twój szczur ma guza przysadki, ale bez badań i chociaż zobaczenia szczura ciężko cokolwiek powiedzieć.
Co do sterydu to pamiętaj, że może on chwilowo pomóc, ale faktycznie nie leczy.

kashuuuu - Sob Gru 19, 2015 13:40

Są antybiotyki które działają dwa tygodnie, nawet mój kot kiedyś taki dostał u innego weta.
Tomograf głowy nikt nie zrobi, a co wet stwierdzi patrząc na nia?To ja porównując opiś o tym guzie mogę pwoiedzieć że 50% tych objawów ona ma... Spróbuje z tym lekiem który jest opisany na stronie o tym guzie, ale nie wierze już w cud. Ona jest już tak słaba ze prawie w ogole nie chodzi, ciagle chudnie mimo karmienia jej - dwie strzykawki co dwie godziny.

oxxy - Sob Gru 19, 2015 16:03

kashuuuu, możesz w cud nie wierzyć, ale spróbować warto. Może akurat zadziała. ;)
hekatomba - Sob Gru 19, 2015 17:34

kashuuuu, swoją drogą, z jakiego powodu weterynarz zaordynował podanie antybiotyku i jaki to lek? Wprawdzie w wieku, w jakim jest Twoja szczurzyca, kilka objawów towarzyszących guzom przysadki może równie dobrze mieć swoje podłoże w starości (m. in. osłabienie tylnych łap, spowolnienie bądź senność), ale mimo wszystko uważam, że warto spróbować podać szczurowi któryś z leków stosowanych w leczeniu guzów przysadki.

W każdym razie obserwuj swoją podopieczną i w sytuacji, gdy będzie już naprawdę źle, nie pozwól jej cierpieć.

mmarcioszka - Sob Gru 19, 2015 18:00

Off-Topic:
kashuuuu, antybiotyków o takim działaniu nie są dla szczurów.

Pyl - Nie Gru 20, 2015 00:32

Off-Topic:
mmarcioszka, była u ogonów stosowana Convenia - u nas (kilka-kilkanaście "przetestowanych" ogonów) nie było nagatywnych objawów, choć wiem, że nie obecnie już dr Ania jej nie stosuje, więc pewnie miała jakieś podstawy do tej decyzji. Ale nie wiem czy można kategorycznie się odcinać - zapewne są weci, którzy ją stosują.

mmarcioszka - Nie Gru 20, 2015 01:43

Off-Topic:
Pyl, z badań które były przerowadzane laboratoryjnie wynikło, że u gryzoni nie powinno stosować się tego typu leków ze względu na ich szybki metabolizm i małe rozmiary, a co za tym idzie dawki leku, nie działają prawidłowo. Sądziłam, że jest to już powszechne i niestosowane.


W każdym razie szczurzycę trzeba jak najszybciej postawić na nogi albo pomóc odejść, bo niejedzący szczur bardzo źle rokuje.

kashuuuu - Nie Gru 20, 2015 09:49

JEstem załamana, wczoraj późnym wieczorem podjęłam decyzję o eutanazji....Bylo tragicznie. Wet wczoraj po południu podał jej Galastop większą dawkę - bo ona już się prawie nie ruszała, w dodatku była chłodna, więc w domu ciagle poduszka elektryczna chodziła....Wieczorem postanowiłam....zero poprawy oczy miała ciągle zamknięte na chwile jedno minimalnie otwierała i tyle, łapkami ruszała słabo, ale i tak podnieść sama nie potrafila....Wet przyjechał w nocy do domu i ją uśpił nie chciałam jej robić dodatkowego stresu i gdzieś z nią jeździć. Bardzo szybko odeszła, już chyba była tym wszystkim zmęczona:(:((:( walczyłam razem z nią :( :( niestety się nie udało....
Dziękuję tutaj wszystkim za pomoc, porady - Jesteście wspaniali :*

hekatomba - Nie Gru 20, 2015 11:04

kashuuuu, bardzo mi przykro. Trzymaj się jakoś :glaszcze:
mmarcioszka - Nie Gru 20, 2015 17:49

kashuuuu, wielka szkoda, że nie udało się pomóc :(
Pyl - Nie Gru 20, 2015 23:21

kashuuuu, przykro, że się nie udało, ale to dobra decyzja - jeśli możemy im pomóc choć tak, to warto mimo, że dla nas to trudne.

Off-Topic:
mmarcioszka, nie wiem czy jest powszechnie znane - patrząc na powolne tempo przepływu wiedzy "w Polskę" to śmiem wątpić. A dr Ania ma jednak dość bliski kontakt z wiedzą uniwersytecką. Dopytam ją o to przy okazji.

olgapsiara - Pon Mar 28, 2016 09:25

Co zrobić, jak szczurowi wypadł ząb? :(
agathe1988 - Pon Mar 28, 2016 09:46

olgapsiara, szczur miał problemy z zębami? W jakiej sytuacji wypadł?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group