To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Beaphar: XtraVital Care+ for Rats i inne produkty tej firmy

LalaAla - Nie Cze 20, 2010 11:49

Ja XtraVitalem karmiłam wszystkie moje ogony i nie narzekam :) Teraz też będę ją kupowac i mieszac z VL Rat Nature i Vitakraftem :)
Marca - Wto Cze 22, 2010 18:29

Również karmię moje karmą XtraVital :) Dostępna w okolicznych sklepach, niedroga... No i ogony zjadają prawie wszystko :)
Chociaż pierwszego dnia jak ją miały to kręciły nosami... i nie bardzo chciały smakować chrupek, bo uwielbiają ziarna :shock:

Szczurówka - Wto Lis 12, 2013 19:49

Mam pytanie: Co sądzicie o karmie Beaphar Care+ dla szczurów? Bo ciągle zastanawiam się nad jej kupnem ale boję się że szczury nie będą chciały jeść.
Karena - Wto Lis 12, 2013 19:59

Szczurówka, Scaliłam Twój post istniejącym już tematem Beaphara.
jancia - Wto Lis 12, 2013 20:05

Szczurówka, to dobra karma. Granulat, miły ziołowy zapach. Polecam :)
Szczurówka - Wto Lis 12, 2013 20:20

A czy szczury chętnie ją jedzą?
jancia - Wto Lis 12, 2013 20:40

Cytat:
A czy szczury chętnie ją jedzą?
słyszałam o szczurach, co się wręcz zajadają :P Moje lubią pochrupać , ale bardziej wolą Vitapol Premium Line albo VL zero. Zapytaj w zoologu o bezpłatne próbki. W Gdańsku takową ostatnio dostałam.
limomanka - Śro Lis 13, 2013 09:04

jancia napisał/a:
Granulat, miły ziołowy zapach.

Ja się nie zgodzę - mi ten zapach wybitnie nie podszedł. Ale co kto lubi. Szczurówka, szczury też lubią różne karmy - bez spróbowania się nie dowiesz, czy ta im podejdzie :] Proponuję kupić najmniejsze opakowanie w jakimś stacjonarnym zoologu i się przekonać, czy podejdzie Tobie i ogoniastym.

elwirarz - Sob Mar 08, 2014 10:25

A nie uważacie, że w care + jest za dużo białka? Mój Lolek ma teraz kilka strupków, ale wet powiedział, że to nie pasożyt, bo mały nie traci futra i że mógł się przebiałczyć. Care+ to ulubiona karma moich miluchów (jedzą jeszcze VL complete i VL nature), ale zastanawiam się czy jej nie odstawić właśnie ze względu na to białko.
Karena - Sob Mar 08, 2014 10:32

elwirarz, A czym karmisz oprócz tej karmy i warzyw/owoców?
Pyl - Sob Mar 08, 2014 10:34

elwirarz, uważamy. Przejrzyj sobie wątek, w którym jest zestawienie wartości odżywczych poszczególnych karm - dobrze to widać na diagramie.
Care+ jest dobra dla maluchów, nie dla dorosłych ogonów.

/Edit
Tylko nie rozumiem co mają pasożyty do utraty futra. Spokojnie można mieć i pasożyty i futro ;) Chodzisz do polecanego szczurzego weterynarza?

elwirarz - Sob Mar 08, 2014 10:59

No właśnie nasza kochana szczurza weterynrz jest na urlopie macierzyńskim i pojechaliśmy do innej, też szczurzej.Ta nie mogła przyjąć Lolka i zbadała go ta, która akurat nie była zajęta. Wiem, że to nie ten wątek, alę pożalę się, że wizyta u weta mnie nic nie uspokoiła, a że tonący brzytwy się chwyta, to ja się czepiłam tej karmy.
Dodam, że Lolek ma dokładnie 3 miesiące, więc jeszcze rośnie i wg mnie (choć moja profesja jest daleka od weterynarii i nie czuję się uprawniona do wydawania sądów) białko z care+ nie powinno mu szkodzić.

Poza care + podaję VL (j.w.) i z VL crock complete (raczej nie więcej niż jedno ciasteczko dziennie), z warzyw chcą jeść marchew, inne tylko rozrzucaja po klatce, podobnie z owocami.

Pyl - Sob Mar 08, 2014 11:34

elwirarz, a jak reszta stada? Też była zbadana? Mają jakieś strupki? Może któryś nadmiernie iska Lolka? W jakich miejscach są te strupki?
elwirarz - Sob Mar 08, 2014 12:06

Reszta stada czysta. Lolo ma strupki pod brodą i i za uszami i ze 3 na grzbiecie. Całe stado walczy, ale nie drastycznie. Lolek wydaje mi się najsłabszy, taka przytulaka raczej :-)
limomanka - Sob Mar 08, 2014 12:59

elwirarz, polecam zrobienie zeskrobin. U nas wyszła grzybica przy bardzo podobnych objawach u najmłodszego pana. U reszty stada strupki/przełysienia pojawiły się w różnym stopniu, u 2 ogonów nie było ich wcale, za to u nich lała się porfiryna, czego reszta nie miała. Mogą to być również pasożyty albo alergia (niekoniecznie pokarmowa, również może być na ściółkę lub proszek/płyn używany do prania wyposażenia czy czyszczenia klatki). Polecam te tematy: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15976 i http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=889


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group