To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Po czym poznać, że rodowód należy do danego szczura?

PALATINA - Śro Lip 23, 2008 20:26

A mnie to nie przekonuje - dokładnie tak samo jak nie przekonała mnie hodowczyni kotów na wystawie. Podajecie te same argumenty.
Nie chodzi mi o podrabianie rodowodu, ale o podmianę szczura.
Tyle tylko, że podmiana szczura nie ma sensu - gra nie warta świeczki wg mnie.
Tak jak mówiłam - ma to sens w przypadku psów - ma to duży sens i niestety jest praktykowane (doszły mnie niejednokrotnie słuchy o podstawianiu psów pod rodowody zmarłych tragicznie innych zwierząt, a także inne przekręty... :/ ).

nezu - Śro Lip 23, 2008 20:36

A wiesz co ci powiem PALATINA?
Czepiasz się. :mrgreen:

Szczury są dziesięciokrotnie tańsze od psów i kotów z rodowodem, w ich odchowanie nie wkłada się tylu funduszy, nie szczepi się ich, nie czipuje i nie wyrabia paszportu, bo to po prostu w ich przypadku a) niemożliwe b)niekonieczne, więc faktycznie, gra jest niewarta świeczki, tak samo jak jest niewarta w przypadku myszy.

Wiadomo że przekręty były, są i będą, taka ludzka natura. My się tylko staramy tej naturze życie trochę utrudnić, wykluczyć tego się nie da, trzebaby chyba zrobić bazę genetyczną szczurów i badać przed wystawą czy rozmnażaniem genom każdego szczura z rodowodem, żeby do czegoś takiego jak tu wypisujesz nie dopuszczano. A to, jak wiemy, nierealne mrzonki.
Jak dla mnie temat mija się z celem i może doprowadzić tylko do kłótni i jako hodowca proszę moderację o jego jak najszybsze zamknięcie.

Layla - Śro Lip 23, 2008 20:41

Palatina, faktycznie się czepiasz ;) Wiadomo, że w przypadku szczurów polegamy na hodowcach i zdjęciach, a tatuaże i chipy nie zdadzą egzaminu i już.

Profilaktycznie apeluję o kulturę wypowiedzi, inaczej rzeczywiście zamknę temat

sachma - Śro Lip 23, 2008 22:12

po za tym tatuaż tez mozna podrobic :P co to za problem zgolic szczura podplacic wetowi i wydziarac mu tatuaz :P futro wszak odrasta ;)
pituophis - Czw Lip 24, 2008 16:07

Tatuaze u gryzoni sie nie sprawdzaja, chipy wedruja i sa za duze, trzeba by dootrzewnowo wprowadzac. Mozna obcinac palce albo karbowac uszy.
Powodzenia...

P.S. Znakowanie przez amputacje palcow jest juz zdaje sie tylko u zab dozwolone, i to w pewnych okolicznosciach.

Anonymous - Czw Lip 24, 2008 18:36

Off-Topic:
pituophis napisał/a:
obcinac palce
;( ;( ;( Kto stosuje tak barbarzyńskie metody??!

L. - Czw Lip 24, 2008 19:03

Viss,
pituophis napisał/a:
jest juz zdaje sie tylko u zab dozwolone, i to w pewnych okolicznosciach.


Smutna rzecz :(

Anonymous - Czw Lip 24, 2008 19:13

Off-Topic:
L., ja pytałam kto stosuje a nie u kogo. ;)

sachma - Pią Lip 25, 2008 13:05

zawsze mozna jak u krow wypalic znak hodowli :P :lol:

nie wiem tylko po co ;)

PALATINA - Pią Lip 25, 2008 13:21

Sorry, ale gdzie ja napisałam, że to ma sens i jest potrzebne?
Gdzie????!!! :wink:

Napisałam:
Cytat:
Zastanawiam się, czy szczura możnaby zaczipować?
Choć z drugiej strony osobiście nie czuje takiej potrzeby. Ja tam wierzę hodowcom.

Cytat:
Chodziło mi raczej o wystawy i takie tam, żeby nie podmieniać. Teraz nie ma to żadnego sensu (zgodzę się z Viss), ale np. wśród psów ma to sens i nawet się zdarza!!!

Cytat:
Fajny pomysł. Teraz myślę, że jeszcze nie jest konieczny, bo szczurów z papierami jest dośc mało, a i wystawy nie na taką skalę, ale ogólnie fajna myśl!

Cytat:
Nie chodzi mi o podrabianie rodowodu, ale o podmianę szczura.
Tyle tylko, że podmiana szczura nie ma sensu - gra nie warta świeczki wg mnie.


Nie czepiam się. :wink:
Ja jedynie rozumiem to, o czym napisała osoba zaczynająca ten temat.

Ale to już EOT z mojej strony, skoro dopisujeci mi idealogię, której ja sama nie wyznaję. :roll:

pituophis - Pią Lip 25, 2008 13:35

Kiedys obcinanie palcow to byla RUTYNOWA metoda znakowania gryzoni, takze w badaniach terenowych - koszmar. Od poczatku lat 90 odchodzilo sie od tego, obecnie u ssakow jest to zakazane.
wuwuna - Pią Lip 25, 2008 13:37

pituophis napisał/a:
Kiedys obcinanie palcow to byla RUTYNOWA metoda znakowania gryzoni,
jak sie odróżniało takie osobniki.Czym jeden z obciętym palcem różnił się od drugiego z też obciętym?
pituophis - Pią Lip 25, 2008 13:47

Byl kod - obcinalo sie palce na kolejnych lapach , do pierwszego albo do drugiego czlonu. W ten sposob mozna bylo indywidualnie oznakowac do 10 000 osobnikow bodajze. To nie tak, ze obcinano losowo po jednym palcu.
wuwuna - Pią Lip 25, 2008 13:48

pituophis, dzięki :]
AngelsDream - Pon Mar 26, 2012 16:56

Z powodu założenia nowego działu przeznaczonego dla Hodowców zarejestrowanych temat został przeniesiony. AD


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group